Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Akiknek csak sokkal később...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akiknek csak sokkal később lett először kapcsolatuk mint az átlag, nem féltetek belemenni? Nem rettegtetek hogy akár őrületbe kerget majd a változás?

Figyelt kérdés

Nő vagyok, 26 éves, lassan 27 és eddig még sosem volt kapcsolatom.

Igazából ha egy pszichológus megkérdezné, magam sem tudnám megmondani hogy miért, több oka is van.

A kamaszkorom már eléggé kiesik, alig emlékszem rá, de azt tudom hogy mindig is szociális fóbiás voltam, kaptam a bókokat de kapcsolta nem kert fel senki. Bár szerintem ez kamaszként normális, viszont azt tudom hogy akkor emiatt rosszul éreztem magam, mert a legtöbb lány 14 éves korától össze-vissza szexelt mindenkivel… és “jártak” is.

Egyszer 18 éves koromban egy barátnőm összejött egy helyes fiúval a suliból, aki miközben jártak bevallotta nekem hogy amúgy ő engem akart volna de túl ridegnek tűnök.

Utólag visszagondolva hiába láttam hogy helyes fiú nem éreztem hogy szerelmes lennék belé vagy hogy nekem erre szükségem lenne hogy együtt legyünk.

A lényeg hogy nagyjából egy éve találkoztam egy férfivel aki azóta is kitartóan ostromol… és úgy döntöttem hogy ki kellene vele próbálnom, hogy ne úgy menjen el a fiatalkorom hogy nem volt kapcsolatom.


Vannak azért gondok mert sajnos nem tetszik külsőleg, nem vonz, viszont nagyon rendes és értelmes… és nagyon nagyon akar már egy éve…

Viszont mindenkitől azt hallom, hogy ne legyek felszínes, nem számít a külső, azt kell nézni hogy rendes.

Arról nem is beszélve hogy sok lány olyan férfivel van, akiknek én már a látványtól is rosszul vagyok…

Viszont sajnos most is azt értem mint anno 18-19 évesen mikor az a helyes fiú bevallotta nekem hogy engem akart hogy felesleges, hogy furcsa lenne összeköltözni… őszintén én nem is értem hogy az emberek többsége hogy megy bele az elsőbe… nem nagyon fura változás ahhoz képest hogy eddig nem volt, most meg van?


Főleg aki kamaszkorában nem volt senkivel?


Azt hozzáteszem hogy van azárt pár ok, amit tudok hogy miért alakult így, egyrészt a szociális fóbia, másrészt hogy sajnos valamiért elég válogatós lettem és ritkán tetszik bárki, a harmadik ez, hogy félek a változástól és nehezen választok. Hogy döntsek valaki mellett ha lehet hogy egy hét múlva találnék egy hozzam jobban passzolót?


Mit gondoltok?


júl. 5. 19:45
1 2 3 4 5
 21/48 anonim ***** válasza:
81%

Nekem fura, amit írsz. Mondjuk én nagyon impulzív ember vagyok, és sok randim volt, a legtöbb azért pár alkalom után kifulladt. De nem randiznék olyan emberrel, aki testileg nem vonz. Annak mi értelme.

Keress olyat, akire ránézel, és arra gondolsz, hogy le kéne tépni róla a ruhát.

Az összeköltözés az megint más téma. Az már nehezebb, ott jön a képbe az alkalmazkodás, ami minél idősebb az ember, annál nehezebb. Azért 27 évesen még ne írd le magad. Én 48 vagyok, párkapcsolatban, de ha szétmennénk, valószínűleg már nem akarnék együtt élni senkivel. Rigolyás vagyok, nehezen viselem más emberek rigolyáit. De a te korodban még sokat változnak az emberek.

júl. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/48 anonim ***** válasza:
72%
24 évesen lett először normális kapcsolatom, ( előtte csak ilyen olyan próbálkozások, rendes párkapcsolatnak egyiket se nevezném), 1,5 év múlva össze is házasodtunk. Nem féltem, semmi értelme hogy az ember kb lebeszélje magát a lehetőségről is, hogy megtalálja élete párját, bizalmatlan legyen stb stb. Nem jó hozzáállás. 14 éve vagyunk már együtt.:)
júl. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/48 A kérdező kommentje:

Keress olyat, akire ránézel, és arra gondolsz, hogy le kéne tépni róla a ruhát.


Na igen, csak nekem ebből nagyon kevés van, sőt szinte semmi.

Pontosan ezért szeretném ha egyutt tudnék lenni olyannal aki nem vonz, mint rengeteg nő.

Mert nekem ne mondja senki hogy az átlagon aluli férfiakhoz lehet vonzódni úgy igazán, miközben mindenki látja hogy van Henry cavill külső is…

mondjuk a nagyon szép férfiak közül sem vonz mindenki, amit sokszor nem is értek, de nyilván ez a kémia meg a személyiség


De még ha találnék is olyan aki vonz, egyszerűen jön ez a gát hogy nekem nem lehet kapcsolatom.

Pont mint amit 19 évesen éreztem.


Nekem az hogy kapcsolatban vagyok pont olyan messzinek tűnik minthogy a NASA-nak dolgozzak. Marpedig az nem fog megtörténni

Mint ahogy emberek milliárdjaival szinten nem, de ok legalább kapcsolatban tudnak lenni…

júl. 14. 07:01
 24/48 A kérdező kommentje:

20 ne csináljunk már úgy, mintha nem ezt akarnák nők milliói…

(Amit én elítélek)

Azt meg kétlem hogy csak az okosságon múlik hogy mit teremt meg magának egy nő


Aki a segget rázza a tiktokon és milliomos lesz, az okos volt?


Nem minden okos nő tud megélni abból hogy okos, mint ahogy a férfiak sem.

És rengeteg gátlástalan hülye meg gazdag. De ez már más téma.

júl. 14. 07:05
 25/48 A kérdező kommentje:

Szerintem ha 27 éves korodig egy kapcsolatod sem volt, akkor már vakszeg nem is lesz.



Jah amúgy szerintem sem, csak nehéz elfogadni a tényleg főleg egykeként…

Bár lehet jobb is így hiszen az apám is erőszakos volt az anyámmal és az ilyen szülők gyerekének is általában csak ez jut.

júl. 14. 07:07
 26/48 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem még nem lépsz túl önmagadon addig bárki is próbálkozna nem fog működni hiába tetszene, normális lenne. Még nem késő változni!
aug. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/48 anonim ***** válasza:
43%

Csak a szokásos női dolog, és még le is írod: válogatós vagy. A félistenek jöhetnek, a többi nincs is emberszámba véve.

Így csak akkor lesz pasid, ha te magad is egy főnyeremény vagy és felkelted a legjobbak figyelmét, akik neked bejönnek.

Viszont csak azért ne legyen kapcsolatod, hogy legyen. Annál több kell, és a vonzalom alapvető fontosságú.

aug. 3. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/48 anonim ***** válasza:
76%

Őszinte leszek és nem érdekel, hogy megbántalak-e vele egyáltalán mert bár nem úgy fog tűnni a jó szándék vezérel.


Neked se laza, se komoly kapcsolat nem való!


27 éves vagy és válogatsz mintha megtehetnéd, de közben még arra se vagy képes, hogy legalább olyan férfival légy akivel kölcsönös lenne a vonzalom.


https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__tarsk..


Ugyanez a bajod mint ennek a kérdezőnek!

(Az első válasz az enyém.)


És még fennáll a gond addig neked soha nem lesz részed normális párkapcsolatban.

aug. 3. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/48 A kérdező kommentje:

28 azért ez ennyire nem fekete és fehér mint ahogy leírtad ott….

Valószínű a világban csak nekem van rossz családi mintám, nem?

Nők millióinak vannak rossz családi mintái, mégis vannak kapcsolataik.

Ennyire nem tud egyszerűen működni az elme, hogy csak a rossz kötődési minta tudja befolyásolni hogy kihez vonzódsz…

A vonzalmat semmiképp sem lehet befolyásolni.

Főleg nem egy HSP nőnél….


27 éves vagy és válogatsz mintha megtehetnéd, de közben még arra se vagy képes, hogy legalább olyan férfival légy akivel kölcsönös lenne a vonzalom.


Bocsi, de honnan tudod hogy nem tehetem meg?

Mert milyennel voltam eddig együtt szerinted? Akivel nem volt kölcsönös a vonzalom?


Pont ez a gond hogy vonzalom nélkül nálam tabu mert előbb ennék meg egy óriás pondrót…


De annyi válasz jött itt is, azt mégsem tudja kibogozni senki, vagy akar segíteni abban hogy akiknek már volt kapcsolatuk, ők hogy döntötték el, hogy na vele bele lehet menni… vagy hogy nem gondoltatok arra hogy mi van ha 1 hónap múlva találnék egy megfelelőbbet?


Vagy csak személyes példa:

Ha nyaralás alatt találkozom valakivel, aki amúgy pont magyar is és vám köztünk valami mert flörtölünk, főleg ha épp unatkozom akkor nagyon bele tudok menni, de ennél tovább ott egyértelműen nem akarok menni, aztán évekkel később már olyanokra gondolok hogy néha hiányzik, meg talán lehetett volna ebből valami….

Volt munkatárssal ugyanez. Éreztem hogy nem közömbös, de annyira mégsem volt komoly ez részemről, aztán szinten évekkel később eszembe jut, hogy mi lett volna ha…

Ezeket ki bogozza ki nekem? Egy pszichológus? Mert én nem tudom…

És rengetegszer már beleőrülök a gondoltaimba. Mint pl most is.


Nem értem más ember hogy dönt valaki mellett, mikor annyi lehetőség van.

szept. 15. 21:13
 30/48 anonim ***** válasza:

28 vagyok.



Pedig ugyanúgy elkötelezettségi gondjaid vannak és bár írtad, hogy válogathatsz, te olyan egyénnel nem teszed magad aki nem vonz mégis olyan férfival tartod a kapcsolatot aki egyáltalán nem vonz téged:


"Vannak azért gondok mert sajnos nem tetszik külsőleg, nem vonz, viszont nagyon rendes és értelmes… és nagyon nagyon akar már egy éve…"


Te saját magad leírtad. Akkor miért nem igaz amit én válaszoltam neked? Hát mert nehéz beismerni, hogy nagy a baj veled.

Amúgy nem teheted meg, hogy válogass mert olyannak adsz esélyt aki nem tetszik.


"Nők millióinak vannak rossz családi mintái, mégis vannak kapcsolataik."


Simán járj bárkivel a problémák, terhek, nehézségek veled nem fognak pozitívan hatni a kapcsolatjaidban és ha még hozzád hasonló kötődési zavarokkal küzdővel leszel még jobban meg fogod ütni a bokád.

szept. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!