Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Férfiak! Mit jelent nektek, ha a párotok kiáll mellettetek?
Igazából nem tudom, hogy mekkora probléma ez egy kapcsolatban, mindig csak egy-egy pillanatnyi konfliktusunk van belőle, apróságok miatt. Férfiak válaszára lennék kíváncsi, hogy ők mit várnak a párjuktól hasonló helyzetekben.
Alapvetően én a végtelenségig konfliktuskerülő vagyok, nagyobb megaláztatásokat is szó nélkül elviselek, ha csak rólam van szó. Egyedül akkor álltam bele eddig nagyobb konfliktusokba, ha egy hozzátartozómat nagyobb kár (anyagi, jogbeli, becsületbeli) érte volna, ha nem teszem. Saját magam miatt nem, inkább hivatalos úton igyekszem intézni a dolgaim, a becsületbeli dolgok miatt meg maximum kisírom magam otthon, aztán elengedem.
A páromnál vannak bizonyos érzékeny pontok, amikkel nem tűri a viccelődést. Más témákban elég messzire el lehet menni nála (és ő is el szokott másoknál), szóval nem valami sértődékeny drámakirálynő, egyszerűen csak bizonyos dolgokban zéró toleranciája van. Emiatt előfordult, hogy baráti programokon megharagudott valakire, vagy otthagyta az egészet, felállt és hazament. Én mindig csak baráti csipkelődésnek éreztem ezeket a dolgokat, de természetesen megértem, hogy őt érzékenyen érintik (ugyanakkor az "elkövetőre" sem haragszom, mert tudom, hogy nem bántásból mondta), sosem szóltam semmit, mikor valakivel összeszólalkozott. Ilyenkor a barátom (mérgében) párszor a szememre vetette, hogy nem állok ki mellette, nem lehet rám számítani.
Ha előfordult, hogy otthagyott egy programot, akkor én is azonnal felálltam és mentem vele. Utána vigasztaltam, vele voltam, szóval nem érzem úgy, hogy ne állnék mellette. Egyszerűen csak nem hiszem, hogy nekem is konfliktusba kellene keverednem olyan emberekkel, akik (szerintem) semmi rosszat nem akartak, csak egy kicsit túllőttek a célon egy-egy poénnal. Pár óra múlva ezt a barátom is el szokta ismerni, sosem haragszik senkire hosszú távon.
Szóval az a kérdés, hogy ilyen esetekben mit várnátok a pártoktól, mit csináljak, hogy lehessen rám számítani?
Nem jó a konfliktuskerülő hozzáállás. Amellett, hogy lelki traumákat okozol magadnak (otthon kisírod magad és jó? Dehogy!), nem tudsz ilyen egyszerű helyzeteket sem megegoldani.
Nem kell nagy viátba, veszekedésbe szállni másokkal olyan esetben, amikor nem gondolod ezt megalapozottnak, DE konfliktusKEZELÉS lényege, hogy ilyen helyzetekbe beleállsz, majd megoldod olyan módon, ami neked és lehetőleg a másik félnek is előnyös (win-win).
A barátod is béna ebben; ha van nála tabu téma, és mégis előjön egy beszélgetés során, akkor megfelelő időben és módon jelezhetné, hogy ezzel ne viccelődjenek. Megelőzhető lenne az asztal elhagyásos sértődés. Persze te is megtehetnéd ezt a lépést, ha ő képtelen rá. Konfliktuskerülés helyett kezelés. Ez a lényeg.
"nem valami sértődékeny drámakirálynő"
Bocs, hogy tőlem kell megtudnod, de az.
"Szóval az a kérdés, hogy ilyen esetekben mit várnátok a pártoktól, mit csináljak, hogy lehessen rám számítani?"
tanulj meg alap szinten konfrontálódni, mert az élet része, ezer más helyzetben is előkerül.
a legtöbb embernek vannak érzékeny pontjai. a haverjaid nem feltétlen tudják, mik ezek, te viszont a párjaként tudod. én ilyen helyzetben - amellett, hogy próbálom tompítani a párom felé, hogy a haver nem bántásból mondta - egyszerűen szólok a havernak, hogy ha lehet, akkor neki ilyen vagy olyan fajta poént lehetőleg ne nyomjon be. ő pedig azt mondja, hogy oké, bocs. és ennyi.
Azért nem úgy kell elképzelni, hogy minden összejövetel azzal végződik, hogy elvonul, egyszer-kétszer fordult elő ilyen eddig. Ennél sokkal többször mondtak olyat, ami rosszul esett neki, de azt vagy elengedte, vagy megbeszélték. Nyilván a barátai sem direkt csesztetik, de előfordul, hogy pár sör után túllőnek a célon egy poénnal.
Én is tompítani próbáltam eddig a helyzetet, mert nyilván megértem a barátomat és a másik felet is. Viszont pont emiatt mondta, hogy nem állok ki mellette, a másik fél "oldalán" állok, csak mert megértem őt is.
Kiállás mellette.
Hát példaul van egy tervetek,amin dolgozik,de közbejönnek nehézségek,amiket egyedül nehezen oldana meg.Jol jön egy kis támogatás.Erezze hogy nincs egyedül,hanem biztatva segíted.
Nah ez lenne a lényege.
Amiről te írsz az nyavajgás meg bohóckodás.Ilyet az oviban szoktak leművelni.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!