Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ezt csak kifogás vagy szerintetek nyomós ok arra, hogy nem akar elvenni?
4 éve élek párkapcsolatban.
A pasim devizahitel-tartozással rendelkezik, amit még 8 évig törlesztenie kell. (Amikor megismertem, már akkor is évek óta nyögte a hitelt.)
Azt mondta, azért nem akar megházasodni, mert ha a felesége leszek, rám löncsőlhetik a hitelét, ha valami közbejönne, és nem tudná ő fizetni.
De neki márt van zálógkötelezettje, adóstársa, mégpedig a testvére.
Nem értek a hitel-dolgokhoz, de ez lehet valós ok, hogy nem akar feleségül venni, vagy inkább csak kibúvó?
Jelenleg az én lakásomban lakik a kapcsolatunk kezdete óta, velem együtt, az övét kiadta albérletbe, hogy tudja törleszteni a törlesztenivalót.
A hitel az övé akkor is, ha összeházasodtok, viszont házasság alatt vagyonközösség van, így igen, a közös vagyonból lesz fizetve, ha csak el nem váltok, mert akkor már csak újból neki kell fizetni. Házasság alatt akkor fizetné a zálogköztelezett ha a közös pénzetekből nem tudnátok fizetni, ami gyakorlatilag annyit tesz, hogy ha őneki nem lenne jövedelme, akkor te fizetsz, mivel a te kereseted (is) közös vagyon, vagyis a fele az övé is.
VIszont ez csak kifogás a részéről. Hiszen ki van adva a lakás bérbe. Csak megjegyzem, ha összeházasodtok, a kiadott lakás haszna is a közös vagyon részét képezi.
Nálad lakik ingyen, ez alatt lejár a hitel a lakásra, és ott lesz tehermentesen. Neked meg semmi közöd hozzá, mégis te segítetted hozzá.
Az hagyján, hogy kifogás, de ki is használ.
1-es azt írja, hogy vagyonközösség miatt a feleséget is terhelné adott esetben a tartozás
2-es szerint nem
most akkor melyik az igaz?
#2, ja biztos semmi köze nem lenne a tartozáshoz, de ha elválnának azért csak tarthatná a markát a lakás bizonyos részére, amiért azt a közös vagyonközösségből fizették... Szóval, a tartozáshoz (hitelhez és behajtásához semmi köze nem lenne) csak a gyarapodó vagyonhoz? Jó kis ügyvéd ismerősöd lehet...
Nem tudom Kérdező hogy kifogás-e, de mindenesetre tisztább így. Nem köt a tartozásához, se a behajtásához se a hasznához.
Duplan vagy atverve. Egy piocaval elsz egyutt.
43F
A #2-esnek van igaza.
Ha házasok lennétek sem kéne, hogy a hitel közös legyen, mert le lehet nyilatkozni a bank felé, hogy csak az egyik fél veszi fel a hitelt, a másik sem adóstársként, sem zálogkötelezettként nem vesz benne részt. Erre van is formanyomtatvány, és ilyen esetekben max. egy KHR nyilatkozatot, ill. egy jövedelemigazolást kérnek a hitelben nem szereplő féltől. Ettől függetlenül nyilván a közös vagyonukból fog menni a törlesztő, és ha a saját lakhelyüket teszik fedezetté, akkor fizetésképtelenség esetén mindektettejük felől elárverezik az ingatlant, de ettől függetlenül a behajtás csak a hitelben szereplő felet terhelné.
Szóval igen, a hitel csak kifogás. Méghozzá eléggé fantáziátlan.
"1-es azt írja, hogy vagyonközösség miatt a feleséget is terhelné adott esetben a tartozás"
Házasságban vagyonkozosseg van. Ezért nincs értelme annak, hogy ki fizeti, hiszen a közös vagyonból lehet csak fizetni. Ha ferjednek nincs bevétele valami ok miatt, akkor a te kereseted a közös jovedelem.
Amúgy gyakorlatilag most is te fizeted a felét, hiszen a pasi kiadja a lakást, de nem felezi veled a pénzt, nálad meg nem fizet bérleti díjat. Ha nála laknatok, mi lenne?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!