Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » Megcsaltam a barátomat, most...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megcsaltam a barátomat, most hogyan érjem el, hogy feldolgozza ezt és együtt maradjunk?

Figyelt kérdés

Négy éve tartó párkapcsolatom van/volt.

Megcsaltam a barátomat az exemmel akivel egy helyen dolgozom amúgy. "Csak" csók volt és simogatás. Szex nem. És ez egyszer történt meg. Elmondtam a barátomnak,nem azonnal,de két három hétre rá. Azthittem,hogy "eltudom titkolni" de nem akartam meg bűntudatom volt és gyomorgörcsöm és megbántam nagyon. Soha többet nem tennék ilyet! De a barátom azt mondta,hogy szembe köptem őt "pont én" aki a társa volt. Aztán csak kiabált velem meg összepakolta a ruháimat. De amikor elakartam menni akkor amikor már kint voltam a buszmegállóban a bőröndömmel felhívott,hogy maradjak ott eljön értem kocsival. Aztán haza vitt és akkor utána már higgadtan beszélt velem. De nem értem miért hívott vissza,mert ugyan úgy zaklatott volt még, csak rosszabb volt a helyzet,mert sírt is és ugyan úgy próbált "megbántani" engem és nem volt egy kellemes beszélgetés. Bocsánatot kértem tőle. Azt mondta nem tudja,hogy mi lesz ezután. De maradjak,nem akar kirakni tudja,hogy csak a szüleimhez mehetnék vissza,de ott nem szívesen látnának,mert egyszerűen csak örültek,hogy megszabadultak tőlem meg a bátyámtól is anno. 19 évesen már elkellett mennem otthonról "dolgozz" címszó alatt. Aztán megismertem a barátomat,közben tanultam és dolgoztam is. Egy ideig albérletben voltam aztán a páromhoz költöztem és itt fizetem a dolgokat. Most mégsem dobott ki, meg egész normális és higgadt velem,de ahányszor rám néz azt látom rajta,hogy gyűlöl engem. Mintha csak megtűrne, de ezt csak a tekintetéből szűröm le,meh abból,hogy feltűnően még véletlen sem akar hozzám érni. Külön alszunk és mindig hatalmas köztünk a távolság. Még egy asztalhoz sem szívesen ül le velem, de azért abból még nem csinált gondot. Megértem,hogy ilyen velem. Szeretném ha megbocsájtana nekem. De ehhez tudom,hogy időre lenne szüksége. Meg mivan ha mégsem sikerül? Nagyon sajnálom ami történt meg szégyellem az egészet. Nem tudom mi lesz. Egyszer egyszer látok kis reményt,mert amúgy kedves velem és néha olyan mintha még mindig törődne velem,vagy érdeklem őt, de közben más velem. Lehet,hogy már nincs esélyem? Kérlek segítsetek! Nem akarok csak ülni és várni. Arra gondoltam,hogy valahogy valamin változtatnom kell, vagy valahogy megkell neki mutatnom,hogy bízzon bennem. Mit mondjak neki? Mit mondhatnék? Az az igazság,hogy nem akarok előtte mentegetőzni, kifogásokat gyártani vagy jönni a sablon szöveggel és még csak "okom" sem volt őt megcsalni. Semmit nem jelentett az exem. Igazából baráti maradt alapból a viszonyunk és csak megtörtént. De azóta kerülöm. Szinte semmit nem mondunk egymásnak.


Ti mit tanácsoltok?


2018. ápr. 4. 11:16
1 2 3 4 5
 31/43 A kérdező kommentje:
Mindent megteszek,hogy ezt helyre hozzam. Türelmes leszek nagyon!
2018. ápr. 4. 13:44
 32/43 anonim ***** válasza:
64%

Érdekes, hogy még mindig így gondolsz rá.

Kérdezném, hogy akkor miért nem vele vagy, de persze ez egyáltalán nem tartozik a kérdéshez.


Biztos vagy benne, hogy nem fordulhat elő ez többször? Mert ha nem vagy benne biztos, akkor inkább ne szúrd hátba többször a barátod csak azért, mert nem tudsz haza költözni.

2018. ápr. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem hagyd őt. Ha most el is nézi ezt, nem fog a tüske eltűnni SOHA sajnos. Ami amúgy érthető, ha ennyire bízott benned. Ennek már annyi, sohasem lesz olyan, mint volt. Kérdem én, ha ennyire ragaszkodsz hozzá, neked hogy esett volna ugyanez tőle? Vagy ha előáll vele pár hét múlva, hogy akkor most ő neki is jár egy csók valakivel? Ugye ugye...
2018. ápr. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
81%

Nem nagyon hiszek a megbocsátásban, mert úgyis megteszed mással vagy megint az exeddel. Ennek ellenére azért megpróbálok segíteni, hátha vannak csodák.


Első: a munkahelyről azonnal pucolnék. Nem érdekel, milyen szuper gyakornoki programban vagy, ha komolyan gondolod az újrakezdést megteszed.


Második: exszel soha a büdös életben nem állnék szóba. Ha nagy a kísértés inkább tiltsd le. Ha rákérdez és nagyon muszáj egyetlen egyszer elmagyarázhatod neki, hogy a párkapcsolatod fontosabb, aztán soha többé nem írsz neki még egy okét vagy egy sziát sem.


Harmadik: mindenféle hímneművel, aki nem rokon megszakítod a kapcsolatot. Nem érdekel, hogy milyen szuper fiúbarátod van, akivel már ovi óta ismeritek egymást, az ellenkező neművel való barátkozás csak a nagyon ritka kivételeknek, szuper erkölcsös és erős embereknek való - te nem ilyen vagy. Felejtsd el, hogy beültök csak egy kávéra, csak moziztok kettesben. A lányok ugyanolyan viccesek és okosak, mint a fiúk, semmit nem veszítesz, ha ezentúl csak lányokkal barátkozol. Munkahelyen szintén csak a legszükségesebb mennyiségben beszélgetsz férfi kollégákkal, nem bizalmaskodsz, nem flörtölsz, nem mesélsz magadról. Ha új emberrel ismerkedsz meg egy ártatlan megjegyzéssel utalj rá, hogy kapcsolatban vagy.


Ha ezek az aktív lépések megvannak jöhet a negyedik rész, az elmélyülés: olyan nincs, hogy nincs ok. Gondolkozz, nézz mélyre, valami lesz ott. Az a valami nem biztos, hogy egy konkrét dolog lesz, és nem is biztos, hogy a barátod nem adott meg neked valamit és arra volt ez egy reakció. Két dolog miatt sem ezen a vonalon indulnék el: ha az "ő hibája" lenne akkor azt most is tudnád, a másik meg hogy mindenkinek vannak hibái, senki nem tud 100%-osan kielégíteni. Befelé nézz. Lehet az lesz a megoldás, hogy te egyszerűen ilyen könnyen csábulós típus vagy. Nem kell ehhez ok, egyszerűen ilyen vagy. Az nem baj ha neked erre hajlamod van, csak tartsd kordában. Ha kell szabj magadnak szigorúbb szabályokat. Más lány, akinek nincs erre hajlama lehet többet is megengedhet magának, ne tőlük vegyél tippeket, mert rajtad nem segítenek. Gondolj erre úgy, mint a cukorbetegségre: együtt lehet vele élni csak megszorításokkal.


Boncold szét, hogy mostanában hogy érzed magad, a csókot megelőzö napokban mi történt, abban a pillanatban mi történt. Elemezd és meg fogod érteni, leginkább saját magadat.


Ha megérted miért történt ez az egész akkor jobban fogod látni, hogy mit tegyél. Idő kell, sok sok idő és türelem. Párszor biztosan úgy fogod érezni, hogy a párod igazságtalanul gyötör, de ezt bírd ki és minden diplomáciai készségedet vesd latba, hogy ne csak lássa, hanem tényleg el is higgye, hogy ilyen soha többé nem lesz.

2018. ápr. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
8%
Jézusom mennyi ember okoskodik itt.
2018. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 A kérdező kommentje:

Az exem iránt már nem érzek semmit. Csak tetszik külsőre továbbra is. Ez volt a gond. Neten nem beszélünk, a telefonszámomat sem tudja. Csak a munkahelyen látjuk egymást vagy néha társaságban. A magánéletemről nem szeretnék neki beszélni,de azért köszönöm a tanácsot ezzel kapcsolatosan.


Munkahelyemről nem szeretnék elmenni. Nem az exem miatt. Félre ne értsetek. De mivan ha messzebb találok csak munkát vagy más milyen lesz ott. Én megszoktam ezt a környezetet,az embereket a rendszert. Nem akarok megint átesni újabb próbalkozásokon várkozás,hogy na akkor mehetek-e oda. Remélem nem ebben kell változást mutatnom. Hanem mással is tudok bizonyítani. Persze hajlandó vagyok más munkahelyet keresni,de ez legyen az utolsó opcióm.


Nincsenek férfi barátaim :)) Ismerőseim vannak köztük férfiak nők egyaránt. De barátoknak senkit nem tudok nevezni. Csak barátnőm van kettő akikre tényleg számíthatok.

2018. ápr. 4. 17:52
 37/43 anonim ***** válasza:
80%

Figyelj, ha segget csinálsz a szádból az nem bizonyíték. Egy látványos akció kéne, hogy tényleg bízzon benned. Ha elmondod neki még hatszázszor, hogy nagyon szereted és megbántad majd sütsz neki muffint az nem bizonyíték. De látom én, hogy fölösleges volt ennyit írnom és komolyan vennem a szándékodat, neked a kényelem fontosabb. Kicsit most feldühítettél, mert írtam az elején, hogy nem hiszek a változásban, aztán mégis adtam neked egy esélyt, hátha. Látom már, hogy kár volt és most is igazam volt, kutyából nem lesz szalonna.


Akkor mondok még valamit: ha valakit ennyire szeretsz és tényleg, komolyan megbántad akkor illendőbb elviselni a bűn terhét, mint a másik vállára rápakolni, hogy neked könnyebb legyen. Magyarul jobb lett volna ezt a kis titkot elvinni a sírba, minthogy a barátodnak okozol ilyen hatalmas próbatételt, hogy a szívét kitépve ragaszkodjon az elveihez, vagy nyelje le a békát és folytassátok. Nagyon csúnyán viselkedsz, tudod-e?

2018. ápr. 4. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
68%
A kérdés, hogy a továbbiakban tudod-e ignorálni az exedet, tehát a köszönésen kívűl, nuku kommunikáció. Ja és nem ártana, ha egy ideig mellőznéd az iszogatós "partikat".
2018. ápr. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
Itt az alapdolgokon kívűl, nem nagyon tud bizonyítani. Esetleg ha ne adj isten bajba kerülne a barátja, mondjuk pénzre lenne szüksége vagy kórházba kerülne stb. és ott mellette állna és segítene, anélkül, hogy cserébe bármit is várna, akkor talán újra bízni tudna benne.
2018. ápr. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Már elnézést,de nem a lakhatás miatt vagyok nála. Ha kirakott volna akkor nem könyörgöm vissza magam. Így sem tettem. Én már elis indultam,összepakoltam. Nem kértem,hogy maradhassak. Teljesen megértettem őt. Valamint eleve a rezsibe is beszállok.

Lehet valaki nem hiszi el,de én miatta marattam ott, ennek örültem.


Megváltozok ha kell.( Az exemmel nem beszélek azóta már írtam )

2018. ápr. 4. 20:25
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!