Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A párkapcsolat olyan, mint a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolat olyan, mint a vallás?

Figyelt kérdés

Semmiképpen sem vagyok a komoly kapcsolatok híve, mivel értelmetlen dolognak tartom, meg egyébként is, miért kellene lekötnöm magam egy nő mellett, ha több is akad nekem?


Mindazonáltal a nőkkel szoktam erről a témáról beszélni, felteszem a kérdést, hogy mi értelme ennek az egésznek? Értelmes választ sose kapok, a tapasztalataim és a statisztikák alapján azonban elkezdtem gondolkodni, és a következő kérdés merült fel bennem:


Milyen bizonyíték van arra, hogy egy nő, akivel összejövök nem fog megcsalni?


Erre 100%-ban az a válasz, hogy bizalom kell, mert ha az nincs meg, akkor felesleges az egész, ha meg ha szeret a lány, akkor nem csal meg, és az emberek nem olyanok, mint a rongyok, akiket el lehet dobni, blablabla... Szokásos értelmetlen locsogás.


Na de a lényeg:


Számos pasi van, aki olyan nőkkel kavar, akik szerelmesek abba a hapsiba, akivel együtt vannak. A nők ilyenkor mindig kijelentik, hogy kopjanak le, mert nem akarnak félrelépni - ők nem olyan nők. Tapasztalt nőcsábászok azonban egy idő múlva számos esetben elcsábítják a lányt, aki először visszautasította őket. Mire jön a magyarázkodás, hogy "elgyengültek", " nem tudják mi történt velük" stb.


Ezekre a történetekre a nők úgy reagálnak, hogy "jó, de ők akkor sem olyanok". Végül megvilágosodtam: semmivel sem lehet bizonyítani, hogy " nem olyanok". Most az a kis ringyó, aki az felszarvazta a vőlegényét (volt barátnőm munkatársa) sem hitte volna, hogy ilyet fog csinálni.


Tehát ez az egész hiten alapul. Most vagy elhiszed, hogy a barátnőd nem fog egy latin macsó karjaiba esni, ha megismer egyet, vagy nem hiszed el.


Vagyis ez az egész olyan, mint a vallás, ezért hülyeség.


2019. dec. 2. 06:22
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
0%
Milyen az, aki ateista aktivista? Olyan, mint a jehovák?
2019. dec. 2. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:

#8


Az életben semmi sem biztos, viszont a valószínűségi mutató alapján azért lehet tájékozódni. A közlekesés nem olyan bonyolult, mint a női nem, sőt a légi közlekedés a veszélyeket illetően még biztonságosabb. Nagyobb annak a valószínűsége, hogy az M3-ason baleset történik, minthogy lezuhan egy repülőgép.


A nők esetében elmélyült tanulmányozás szükséges, ugyanis gyakran kiderül, hogy aki jó lánynak néz ki, az egy k**va, aki meg k**ának néz ki, annak van becsülete, nem fekszik le akárkivel. Belátható tehát, hogy az átlag pasi eleve el van van veszve a nők világaban, a sötétben tapogatózik. Még a profi nőcsábászok is szemebtalálkozhatnak olyan helyzetekkek, amiket nem tudnak kezelni.


Egy ilyen bizonytalan valamire érzelmi kapcsolatot építeni nem reális.

2019. dec. 2. 08:43
 13/32 anonim ***** válasza:
91%

Te egy nem 100% tételt veszel axiómának, ami eleve hiba a tudományban. Ezt az axiómát egy kis körben (ismerősi körökben) végzett kutatás alapján szűrted le ami szintén nagy hiba, mert téves eredményeket szűrhetsz le. Tehát már itt megdőlt a teóriád.

Tegyük hozzá, hogy a hosszú távú kapcsolat nem csak hitem, bizalmon alapszik, hanem megfigyelések is. Jobb esetben az ember nem megy olyan komoly kapcsolatba, ahol a másik fél minden nap mással hál, vagy egyéb "hibát" vesz észre rajta. A randizgatáson szerzett információkból, megfigyelésekből leszűri az ember, hogy érdemes tovább folytatni és párkapcsolattá alakítani az ismerkedést vagy sem. Vegyük példának a barátnőmet. Van rá esély, hogy megcsal, de minimális, tudományosan elhanyagolható. Ezt a mindennapi tetteiről és egyéb információk alapján kikövetkeztettem. Mindig is negatívan beszélt a megcsalásról, plusz amikor bátyját megcsalták, vagy a közeli barátnőjét, olyan érzelmek törtek ki belőle, amit elég nehéz lett volna olyan spontán előadni. Ehhez hozzáadódik, hogy erős jellem és meglehet állapítani, és az empirikus megfigyelésből kivenni, hogy kicsi az esély arra, hogy megcsaljon. Jó megfigyeléssel ki lehet szűrni azt, hogy valaki milyen eséllyel fog megcsalni, tehát nem csak hitem alapszik és így a kérdésekben megfogalmazott állítás is hamis.

2019. dec. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

A logikád hibás -nem értem miért a megcsalásra hegyezed ki az egészet- de az alaptézis nem, igen a párkapcsolat lényegében véve egy valláspótlék. Az imádott személyen keresztül a szerelmet mint kvázi új Istent imádják a hívek. Ha érdekel olvasgass utána, több filozófus is elemezte a szerelmet pl. Ortega de ettől a hívek félnek, hogy valaki ilyen blaszfémiát követ el és nyavalyognak lásd.

"inkább foglald el magad valami hasznosabb dologgal, mint az ilyen felesleges, és kitekert logikájú elméletek gyártása" -ezt pont bizonyítja, hogy félnek gondolkodni, mert tudják, hogy alapvetően igazad van, vagy egyszerűen túl félénkek és ostobák gondolkodni.

2019. dec. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
94%

Már megint egy áltudományos szövegű ember. Hol éltek amúgy, barlangban? Élőben miért nem találkozok ilyen incel hülyegyerekekkel???

Nőkre hegyezed ki a dolgot, leringyózol egy nőt. Szánalmas kisp.csű idióta vagy, ezen nincs mit ragozni.

Ha neked nem kell komoly párkapcsolat, ok, who cares??? Ki nem sz...r le téged, de komolyan?

2019. dec. 2. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

""inkább foglald el magad valami hasznosabb dologgal, mint az ilyen felesleges, és kitekert logikájú elméletek gyártása" -ezt pont bizonyítja, hogy félnek gondolkodni, mert tudják, hogy alapvetően igazad van, vagy egyszerűen túl félénkek és ostobák gondolkodni."


Szó nincs arról, hogy ne lenne igaza abban a kérdezőnek, hogy minden kapcsolatban benne van a pakliban a megcsalás, hacsak nem bezárva tartja valaki a párját, szerintem senki nem állította ennek az ellentétét. De az már csak a felnőtt életben felmerülő kockázatok vállalására való képtelenség és beszűkült, tébolyba vezető, konteós gondolkodás, ha valaki emiatt a kockázat miatt minden egyes nőt az apácától a szűz lányon keresztül az anyjáig mocskos, hűtlen rbancnak gondol és retteg a párkapcsolatoktól, nehogy megcsalják. Persze ez így szánalmasan hangzik, úgyhogy inkább megracionalizálja magának valami kitekert "bizonyítással". Kb tényleg az a kategória, mintha valaki teljes mértékben elzárkózna az ivástól, mert 100 millióból 1 ember félrenyelt és megfulladt ivás közben és nehogy már ő is megfulladjon, mert akkor nem ő lesz az, aki másoknak pofázik a magas lóról, kívülállóként (istenként?), hogy "gyerekek, hát nem megmondtam, hogy ebben meg lehet fulladni??", hanem még a végén rajta röhögnek majd.

Mielőtt valaki (szándékosan) félreértené: nem arról van szó, hogy mindenki legyen párkapcsolatban és vállalja az ezzel járó kockázatokat, mert nincsenek illúzióim, a mai lelki beteg, nebáncsvirág társadalomban már az is túl nagy kockázat az emberek nagy részének, ha el kell döntenie, hogy almát vagy körtét vegyen a boltban. De akkor már inkább legyen őszinte saját magával és vallja be, hogy egy érzelmileg éretlen, puhapöts autista, aki tudományos kutatásokat tanulmányoz minden egyes cselekedete előtt, ha pedig nem létezik egy adott témára tudományos bizonyíték, akkor előránt egyet az ánuszából, mert betegesen retteg a felelősségvállalástól, a vereségtől és az érzelmektől.

2019. dec. 2. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
72%

Te már írtál ki ilyen jellegű trollkodó kérdést. Akkor is nagy vitát generáltál ezen az oldalon, gondolom ebben leled örömöd. Na nem baj, vitázni nem állok le, de a véleményemet leírom. Menjünk sorban.


1."Milyen bizonyíték van arra, hogy egy nő, akivel összejövök nem fog megcsalni?"

Bizonyíték nem volt és soha nem is lesz. Akár tetszik, akár nem, el kell fogadnod, hogy meg kell bíznod a másikban. Bizalom kérdése az egész. Ha képtelen vagy bízni, engem az se zavar, csak akkor sanyarú és sivár életed lesz. Mégis miért lenne értelmetlen locsogás az, hogy ha szeret a másik, akkor nem csal meg? Ez nem értelmetlen, hanem igaz. Mivel állítólag akit szeretsz, azt nem akarod megbántani és átverni, így nem is csalod meg, mert az a párodnak fájna (ha nem nyitott kapcsolatban éltek).


2."Számos pasi van, aki olyan nőkkel kavar, akik szerelmesek abba a hapsiba, akivel együtt vannak. A nők ilyenkor mindig kijelentik, hogy kopjanak le, mert nem akarnak félrelépni - ők nem olyan nők. Tapasztalt nőcsábászok azonban egy idő múlva számos esetben elcsábítják a lányt, aki először visszautasította őket. Mire jön a magyarázkodás, hogy "elgyengültek", " nem tudják mi történt velük" stb."

Ez úgy ahogy van hülyeség, nem állja meg a helyét. ugyanúgy ahogy van arra példa, amit írtál, arra is van példa, hogy nem tudják elcsábítani. A hűség döntés kérdése.


3. Nem a hiten alapul az egész, teljesen más a két dolog. Ne keverd már össze a hitet a párkapcsolattal. A vallás nem ugyanaz a hit, mint amikor hiszel a párodnak. Jesszusom, csak saját magadat nevetteted ki az okoskodásoddal :D.


Egyébként meg tisztán látszik az írásodból a gyűlölet a nők iránt. Gondolom még régebben jól átvert téged egy nő és azóta csak fröcsögsz, képtelen vagy megbízni bárkiben is, könnyebb ku*vának titulálni minden nőt, mert a te kis lelkedet valaki megbántotta még anno. Tudom, ezt most nehéz lesz megemészteni, de vannak még normális nők, akik hűségesek, bár sajnos egyre kevesebb (ez a férfiakra is igaz). Amíg ennyi düh és utálat van benned, folyamatosan sivár életed lesz.

2019. dec. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

#16


Nekem ugyan mindegy, hogy erről a témáról ki hogy gondolkodik, viszont az egész bizonytalan. Semmiféle garancia nincs arra, hogy valaki nem fog félrelépni. Az barátnőmet is dugta már meg más pasi, én is dugtam már meg más nőjét. Én mondjuk ezt leszarom, viszont sokan lelki ronccsá válnak emiatt, egyesek ki is nyírják magukat, vagy hónapon át szakember kell nekik, mert gyenge emberek.


Komolyabb körökben egyébként ma már nem divat szerelmesesdit játszani. Egy jól menő, és értelmes férfi (vagy nő) telibe szarja az egészet, és házassági szerződést írnak. Tudják ugyanis, hogy a tönkre mehet a kapcsolat.


Ott viszont hibát követtem el, hogy a megcsalásra hegyeztem ki a kérdést. A kapcsolatokban a megcsalás csak a jéghegy csúcsa.

2019. dec. 2. 10:51
 19/32 anonim ***** válasza:

"Az barátnőmet is dugta már meg más pasi, én is dugtam már meg más nőjét. Én mondjuk ezt leszarom, viszont sokan lelki ronccsá válnak emiatt, egyesek ki is nyírják magukat, vagy hónapon át szakember kell nekik, mert gyenge emberek."

Sejtettem, hogy ez áll a háttérben. Te is lelki ronccsá váltál emiatt, ez látszik a hozzáállásodból. Igazából akik emiatt lelki ronccsá válnak és akik egy ilyen megcsalás miatt ennyire kikészülnek, ott fejben nagy gondok vannak, az ilyen emberek nem egészségesek.


"Komolyabb körökben egyébként ma már nem divat szerelmesesdit játszani. Egy jól menő, és értelmes férfi (vagy nő) telibe szarja az egészet, és házassági szerződést írnak. Tudják ugyanis, hogy a tönkre mehet a kapcsolat."

A szerelmesdit nem játsszák, max csak a tinik. Tényleg sajnállak, hogy ennyire lelkiszegény környezetben nőttél fel.

2019. dec. 2. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

"Az imádott személyen keresztül a szerelmet mint kvázi új Istent imádják a hívek"


Ezzel maximálisan egyetértek. Nem láttam még olyan párkapcsi hívőt, aki ne tekintett volna Istenként a párjára.


A párja álmai embere, akiben soha fog csalódni, akire számíthat, aki soha nem csalja meg, aki megérti őt, és maximalisan tiszteli, stb...


Bálványimásó hülyeség az egész. Ahogyan a hívek imádják az isteneiket, úgy imádják is az emberek a párjukat. Szemernyi kétség sem merül fel bennük, a logikus gondolkodás teljesen ki van ütve.


Se húzzuk ezt tovább:


Istenhívők:


"az istenség azért sújtott olyan csapással, mert megérdemeltem... De tudom, hogy nagyon szeret, és én bízok benne maximalisan"


Párkapcsolatosok:


"A párom az utóbbi időben rosszul bánt velem... De tudom, hogy szeret. Érzem, hogy nem akart megbántani, talán meg is érdemeltem. Én kitartok mellette, bízok benne"


:D


Egy vallásos ostobaság az egész.

2019. dec. 2. 10:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!