Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Megcsalás » A párkapcsolat olyan, mint a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A párkapcsolat olyan, mint a vallás?

Figyelt kérdés

Semmiképpen sem vagyok a komoly kapcsolatok híve, mivel értelmetlen dolognak tartom, meg egyébként is, miért kellene lekötnöm magam egy nő mellett, ha több is akad nekem?


Mindazonáltal a nőkkel szoktam erről a témáról beszélni, felteszem a kérdést, hogy mi értelme ennek az egésznek? Értelmes választ sose kapok, a tapasztalataim és a statisztikák alapján azonban elkezdtem gondolkodni, és a következő kérdés merült fel bennem:


Milyen bizonyíték van arra, hogy egy nő, akivel összejövök nem fog megcsalni?


Erre 100%-ban az a válasz, hogy bizalom kell, mert ha az nincs meg, akkor felesleges az egész, ha meg ha szeret a lány, akkor nem csal meg, és az emberek nem olyanok, mint a rongyok, akiket el lehet dobni, blablabla... Szokásos értelmetlen locsogás.


Na de a lényeg:


Számos pasi van, aki olyan nőkkel kavar, akik szerelmesek abba a hapsiba, akivel együtt vannak. A nők ilyenkor mindig kijelentik, hogy kopjanak le, mert nem akarnak félrelépni - ők nem olyan nők. Tapasztalt nőcsábászok azonban egy idő múlva számos esetben elcsábítják a lányt, aki először visszautasította őket. Mire jön a magyarázkodás, hogy "elgyengültek", " nem tudják mi történt velük" stb.


Ezekre a történetekre a nők úgy reagálnak, hogy "jó, de ők akkor sem olyanok". Végül megvilágosodtam: semmivel sem lehet bizonyítani, hogy " nem olyanok". Most az a kis ringyó, aki az felszarvazta a vőlegényét (volt barátnőm munkatársa) sem hitte volna, hogy ilyet fog csinálni.


Tehát ez az egész hiten alapul. Most vagy elhiszed, hogy a barátnőd nem fog egy latin macsó karjaiba esni, ha megismer egyet, vagy nem hiszed el.


Vagyis ez az egész olyan, mint a vallás, ezért hülyeség.


2019. dec. 2. 06:22
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Nem. A te hozzáállásod ugyanolyan kattant, mint a vallási fanatizmus.
2019. dec. 2. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:

Csak megerősítetted, hogy nekem van igazam, hiszen a vallásos emberekhez hasonlóan személyeskedéssel vágtál vissza.


Ateista aktivista vagyok, ezért elvárok bizonyítékot az élet minden területén.

2019. dec. 2. 06:34
 3/32 anonim ***** válasza:
81%

Nem, nem a hitem, hanem az emberismereten. A kettő között van különbség. Én is ateista vagyok, de ettől még érzek különbséget.

Másrészt, nem kell hosszú kapcsolat, ha nem akarod, minden jogod megvan hozzá. De akkor inkább foglald el magad valami hasznosabb dologgal, mint az ilyen felesleges, és kitekert logikájú elméletek gyártása. Mert ez kb olyan, hogy utálom a gombát, nem is kell megennem, mert nem kötelező, de ahelyett, hogy szimplán nem tenném a tányéromra, előadásokat tartok azoknak, akik szeretik, hogy egyszer majd azok lesznek a felelősek a világ pusztulásáért, és a zombi járványért. Van benne logika, mert léteznek olyan fajok, amik átveszik az uralmat a hangyák felett, ezzel elpusztítva a bolyt, de nem a tányéron lévő kis csiperke lesz az...

2019. dec. 2. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
88%

Úgy gondolom, döntések kérdése az egész. A szerelem hullámzik, főleg hosszútávon, soha nem egy konstans egyenes érzés. Hol rajongsz a másikért, hol csak elvagy mellette, van, hogy a humor kerül előtérbe és van, hogy a szex. A lényeg, hogy ha eldöntöd, hogy igen, ő az az ember, akivel le szeretném élni az életemet, akkor tényleg nincs olyan kísértés, ami ebbe beleszólhat.


Mi 16 éve vagyunk együtt, 13 éve házasodtunk össze. Soha, egyetlen egy percre sem bizonytalanodtam el abban, hogy a férjem a legjobb társ számomra. Nem vagyok vak, észreveszek egy helyes arcot vagy egy formás feneket. De ez idáig tart, konstatálom, hogy igen, ez egy jó pasi, de nekem nincs vele dolgom, így eszembe sem jut többet. A férjem egy 40 fős irodát vezet, egyetlen férfiként. Meg sem fordult a fejemben, hogy bárkivel is összeszűrné a levet, hiszen ugyanazt az elhatározást és szeretetet érzem és látom benne is, amit magamban. Szeretjük egymást, boldogok vagyunk, imádjuk a gyerekeinket. Soha, semmiért nem adnánk fel ezt a boldogságot, ez a legféltettebb kincsünk.

2019. dec. 2. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
25%

Annyiban hasonlít a vallás és a tartós kapcsolat hogy hiten alapszik. De ahogy a vallásos hit se "hlyeség" hisz szó szerint hegyeket modít el úgy a kapcsolatba vetett bizalom se értelmetlen.

Én is úgy gondolom mindig benne van a pakliban a megcsalás (nem csak a nők részéről mert a kérdés erősen erre volt kiélezve) hisz bárkit el lehet csábítani de sok tényezős a dolog. Nem mindenki csal és nem minden kapcsolat fut zátonyra.

Én tisztelem a hívőket bár megérteni nem tudom hogy csinálják. Azonban én is hiszek. Hiszek sok mindenben ami nem kapcsolódik egyházakhoz és így hiszek a kapcsolatokban is.

Nem azért mert úgy gondolom én vagyok a kivétel és nem azért mert azt hiszem hogy olyan űber király vagyok hogy férfi engem nem hagyhat el hanem mert amíg hiszem hogy működhet boldogabb vagyok. Minden hit ezen alapszik és míg van működő kapcsolat a közelemben van okom hinni hogy működhet.

Sokkal jobb úgy felkelni hogy pozitív vagyok és hiszek mint úgy hogy körmöm szakadtáig bizonygatom hogy a világ szörnyű hely és úgyis mindenki megdöglik.

Az hogy hogyan vélekedsz a kapcsolatokról a vallásról a világról csak azon múlik mit szeretnél látni. Mindig lehet bizonyítékot találni bármire és annak az ellenkezőjére is attól függ melyiket keresed.

Tehát az értelme hogy boldogabb legyél. Sima önös érdek és végül lehet működni is fog.

2019. dec. 2. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
87%

Mi a bizonyíték, hogy nem fogsz karambolozni, mikor legközelebb autóba ülsz? Semmi, úgyhogy ne is vezess.

Mi a bizonyíték, hogy nem fog elütni egy busz, mikor legközelebb kilépsz az utcára? Semmi, úgyhogy maradj otthon.

Mi a bizonyíték, hogy nem fogod félrenyelni a következő falatot, amit megeszel? Semmi, úgyhogy ne is egyél.

Mi a bizonyíték, hogy nem kapsz 5 percen belül szívinfarktust vagy agyvérzést vagy halsz meg egy ritka, eddig diagnosztizálatlan betegség miatt? Semmi, de ez ellen mondjuk semmit nem tudsz tenni, esetleg végrendelet írást javaslok, de 5 perc alatt az sem megy.


Normális, felnőtt ember mielőtt tesz valamit, mérlegeli a kockázatokat, lehetséges kimeneteleket és ezeket is szem előtt tartva dönti el, hogy vállalja-e a dolgot. Felelőtlen, önző, gyerekes ember csak a számára pozitív kimenetelt tartja szem előtt, aztán veri magát, ha nem jön össze, mintha nem lett volna benne a pakliban az elejétől fogva. Tutyimutyi, beszari, töketlen ember pedig bele sem fog semmibe, mert azon szorong, hogy mi van, ha nem pozitívan sül el, vagy még a végén valaki azt mondja neki, hogy "én megmondtam".


Gondolom magyaráznom sem kell, hogy te a harmadik vagy.

2019. dec. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

"Annyiban hasonlít a vallás és a tartós kapcsolat hogy hiten alapszik."


Ez már önmagában rossz, mert mer a hideg ráz attól, amikor hinni kell valamiben.



"De ahogy a vallásos hit se "hlyeség" hisz szó szerint hegyeket modít el úgy a kapcsolatba vetett bizalom se értelmetlen"


Bizalom = hit. Sokat láttam, tapasztaltam, hallottam. Megtörténhet, hogy még a legtisztességesebbnek tűnő lány is "megbotlik". Tehát ez az egész eleve bizonytalan.

2019. dec. 2. 07:37
 8/32 anonim ***** válasza:
78%

Szóval ha én átkelek egy zebrán, akkor mi a biztosíték arra, hogy egy sofőr nem fog athajtani rajtam a több mázsás fém szörnyetegével? Csak annyi, hogy piros lámpát kapott, én meg zöldet?

Oh nem, köszönöm, én aztán nem fogom masokba vetni a hitem, és atmenni a zebrán, mint holmi bigott katolikus, köszönöm szépen, inkább leélem az életem abban az utcaszegletben, amibe beleszulettem.


Oké, ne érts félre, szerintem jobb is, hogy bizonyos férfiak tavol akarják tartani magukat a nőktől, és nem is akarlak meggyőzni hogy menjél és nyiss feléjük, de amikor kifejted, hogy miért akarsz egyedül maradni, az kb így hangzik...

2019. dec. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
62%

Nem vagyok ateista, ellenben spiritualis.


A komoly kapcsolatnak az a funkcioja, hogy az ego a masik emberre valo projekcion keresztul bizonyitsa be a letezeset. Szeretve vagyok, tehat letezem.


35F incel

2019. dec. 2. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
81%

"hiszen a vallásos emberekhez hasonlóan személyeskedéssel vágtál vissza."



Te is azt teszed pár szemlyes példa alapján.

A te irasod a hülyeség.

2019. dec. 2. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!