Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nagy hibát követek el ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nagy hibát követek el ha a ferjem miatt lemondok az anyasagrol?

Figyelt kérdés
6 eve vagyunk hazasok a ferjemmel. Eleinte még mondogatta hogy tervezei a gyereket de az utobbi 2 evben mar kijelenti hogy neki nem kell soha. De hizzam ragaszkodik, a hazassagunk tobbi resze rendben van. En egy szeretnek gyereket, egyre jobban erzem, viszont öt nem lehet meggyozni. Erdemes egy jó hazassag miatt lemondani a gyerekvallalasrol? 30 eves vagyok, neha bepanikolok h ha latok masnal gyereket, h lehet nekem ez sosem adatik meg. Viszont ezzel ellentetben meg nagyon mukodik a hazassagunk, vannak terveink, lassan meg is valositjuk oket.

2019. jún. 28. 07:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
26%
Egy gyermek nagyobb örömet ad, mint bármilyen házasság. Én biztosan nem mondanék le egy pasi miatt se, és nem is tettem meg, most meg boldog 3 gyermekes anyuka vagyok! :) Az ösztönt nem fogod tudni kikapcsolni, higyj nekem, fel fog emészteni.
2019. jún. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
24%

Ebben ugye az a kiszúrás,hogy ha a férjed meggondolja magát 15 év múlva és elhagy egy 25 évesért, neki még minden probléma nélkül lehet később is gyereke. 60 évesen is, 70 is.

De ha Te kicsúszol az időből, akkor neked az kitart egész életedre. És nagyon bánnád mind a hátralévő kb 40 évedben.

Én elválnék, és keresnék más pasit, aki akar gyereket. Most még van időd, de egy új kapcsolathoz is évek kellenek, a ez a döntése végleges, minél előbb lépnék.

2019. jún. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%

Az anyává válás vágya bennem olyan erős volt, hogy senkiért és semmiért nem mondtam volna le róla.

Nem tudtam volna igazán boldog lenni gyerek nélkül.


Hogy benned mennyire erős ez a vágy, csak te tudhatod.

2019. jún. 28. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az megoldas h beszelsz vele es a tudtara adod hogy ez nalad vizvalaszto. Csak az oszinte es tiszta kommunikacio vezet eredmenyre. Ha anno tudom h az exemnel vizvalaszto h akkor es azonnal kell gyerek, akkor meg ma is egyutt lennenk...
2019. jún. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
23%
De, örömet ad a gyerek, csak akinek nincs, honnan tudja, milyen érzés? Irja a hülyeségeket úgy, hogy azt se tudja, milyen az anyaság. Más gyereke nem egyenlő a sajáttal.. Ha nem szimpi a szomszéd gyereke, attól nem szar dolog az anyaság... Birom ezeket a nőket...
2019. jún. 28. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
47%
Sokan vagyunk ezzel így. :D Semmi öröm nincs benne. . csak a sok pénzkidobás, idegösszeomlás, depresszió, csúnya test, stb...
2019. jún. 28. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
20%
Igen, nagy hibát követsz el. A gyerek fontosabb, később meg fogod bánni. Ki tudja a házasság is meddig tart.
2019. jún. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
39%

Jaj de bírom ezeket a sztereotípiákat, hogy a gyerekvállalás idegbaj, csóró leszel, csúnya a tested stb. Több pénzünk van jóval, mint az első gyerek előtt, őszintén mondhatom, hogy nem vagyok idegbeteg, sőt, soha nem gondoltam volna, hogy ilyen rohadt türelmes tudok lenni. Illetve sok gyeretelen szeretne szerintem olyan "csúnya" testet, mint amilyen az enyém így 2 gyerek után. Igen, tudom, rohadt nagyképűen hangzik, de ez az igazság. Szóval hagyjuk már ezeket.

Kérdező, én nem maradnék vele. Nem ez volt a közös terv, nem erre mondtál igent. Ha benned ott a vágy, nem fogod tudni örökre elfojtani, és ha kifutsz miatta az időből, és késő lesz, egy életre meg fogod utálni, amiért szándékosan elvette tőled az anyaság örömét. Tartalmas életem volt a gyerekeim előtt is, nagyon szeretem a férjemet, de hogy őszinte legyek, semmi nem tud akkora örömet adni, mint a gyerekeim. Sose adnám ezt senki kedvéért sem.

2019. jún. 28. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
84%

Eben nincs kompromisszum. Ha ő nem akar gyereket, nem szabad rákényszeríteni az apaságot. Neki meg nincs joga ragaszkodni hozzád és elvárni, hogy lemondj az anyaságról, ha az neked fontos. Patthelyzet. 30 évesen még épp időben vagy, hogy megtaláld azt a férfit, akivel boldog lehetsz és akivel mindketten szeretnétek gyereket.

Ha a férjed kedvéért lemondasz egy ennyire fontos dologról, akkor később haragudni fogsz rá. És magadra is. Ülj le vele őszintén beszélni és ne győzködjétek egymást.

2019. jún. 28. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
69%

Nem azért, de ahogy leírtad, szerintem simán átb aszott a férjed. Mondogatta egy ideig, hitegetett, hogy persze, majd lesz gyerek, stb, aztán, amikor már kb. az utolsó pillanathoz közeledsz, akkor kitalálja, hogy csak viccelt.


24 éves korod óta ezzel hiteget ezek szerint, te meg abban a hitben mentél hozzá, hogy ő támogatni fog abban, hogy te anya legyél, és utána meg az arcodba köp, hogy hát mégsem?


Ez iszonyatosan unfair. Én csak saját nevemben tudok nyilatkozni, de én a korábbi vőlegényemet egy 4 éves kapcsolatban emiatt hagytam ott. Mondjuk ott annyiban fair volt a dolog, hogy ő legalább soha nem hitegetett, kereken megmondta, hogy ő soha nem akar gyereket. Én újra meg újra felhoztam atémát, de mivel 4 év alatt nem mozdult egy tapodtat sem, és én, akárhányszor elgondolkodtam aon, hogy van-e értelme az életemnek gyerekek nélkül, mindig arra jutottam, hogy ezt nem akarom. 28 éves koromban, a tervezett esküvő előtt 3 hónappal hagytam ott, már ki voltak küldve a meghívók, szóval kisebbfajta családi botrány lett belőle, de egy percig nem bántam meg, pedig nagyon szerettem őt, máig, ha összefutunk, elbeszélgetünk néha.


Most vagyok 33, és a férjemmel, aki már a kapcsolatunk elején mondta, hogy ő jó sok gyereket akar majd :) most várjuk a második babát, az első most másfél, de bele kell húzni, mert sajnos nincsen sok időm már, amíg biztonságos babát vállalni.

2019. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!