Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Nem bírom már a férjem töketle...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem bírom már a férjem töketlenségét. Ti is elhagynátok?

Figyelt kérdés

Egyszerűen annyira egy megalkuvó, férfiatlan, töketlen ember... a jelleme pedig nem fog változni soha. Lassan 12 éve vagyunk házasok, és sosem vártam, hogy majd megváltozik, de azt nem tudtam, hogy egy ilyen paprikajancsi mellett nekem kell férfinak lennem... és már sem őt nem tudom tisztelni, felnézni rá, sem azt a “vasladyt” nem bírom, aki én lettem mellette. Egyébként mindenki ki volt akadva, mikor bejelentettem, hogy válunk, mert ugye “nincs oka”, nem volt megcsalás, nem ver, nem iszik, nem durva velem, anyagilag minden oké, akkor meg mit akarok -szörnyülködik mindenki. De a mindenségit már, ha inkább vagyok az anyukája, sőt, az apukája, akkor nincs jogom elhagyni és keresni egy igazi férfit, akire felnézhetek, aki mellett nem nekem kell erősnek lennem?


Neki sem lehet jó érzés, hogy a felesége egy töketlen bohócot lát benne. Muszáj mindenképpen egy tragikus ok miatt válni? Az nem elég, hogy rosszul érezzük magunkat egymás mellett? Gyerek nincs, ha ez számít. Megköszönöm, ha a véleményed mellé 1-2 érvet is írsz.


2019. márc. 29. 22:58
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Nem gondolom, hogy sajnálni kell őt... átrágtam már én ezt, és arra jutottam, hogy talán pont ez kell neki. Olyan ez, mint amikor a nők brutálisan elhíznak a házasságban, majd válás után bombanővé edzik magukat. Ha én elhagyom, ha nem csinálja meg helyette a dolgokat senki, nem “kell” hazudnia senkinek semmiről, ha megtapasztalja a saját bőrén, hogy minden tettének következménye van, akkor valószínűleg összeszedi magát. És a következő kapcsolatában majd imádni fogja őt az új párja. Én már nem tudok több módszert, hogy felrázzam, kipróbáltam ennyi év alatt mindent. Még azt is megkérdeztem, hogy én mit változtassak ahhoz, hogy ő másként viselkedjen, de természetesen erre sem kaptam egy őszinte választ. Magamba néztem százszor, hogy nekem mi a szerepem az ő dolgaiban, de nem találtam a megoldást. És talán egy nála is nyuszikább jellemű nőnek ő lesz a hőse, ki tudja.
2019. márc. 30. 01:59
 22/31 anonim ***** válasza:
16%
Elég undorító amit csinálsz, kérdező... Komolyan 12 év után kell otthagynod szerencsétlent, mert hirtelen eszedbe jut, hogy "nem is olyan férfias"... Neked se sok gerincet és empátiát osztott az élet. Nyilván nem kell együtt lenni egy olyan emberrel, akinek a személyisége nem vonzó számodra, na de ez 12 év után tűnik fel? Az év vicce... Ez az ember egészen biztosan ugyanilyen volt a házasság előtt is, minek kellett akkor hozzámenni? Az meg a másik kérdés, hogy bolhából csinálsz elefántot. Azért férfiatlan, mert azt mondta, hogy befizette a villanyszámlát, közben meg nem is? Micsoda problémák, csak tudnám ez hogy jön a férfiassághoz. Már kezdtelek megsajnálni, mert tényleg gáz egy puhapøccsel együtt lenni, akinek pl. az anyukája parancsol még mindig, de itt a leírtak alapján erről szó sincs, te pedig önként futottál tátott szájjal a fąszerdőbe, és ha jól értem, saját döntésedből vagy együtt évtizedek óta egy olyan férfivel, akinek a személyisége számodra nem vonzó. Itt csak a szerencsétlen pasit sajnálom, akinek elkůrtál az életéből 12 évet, és csak fogod és kivágod, mintha mi se történt volna. Sokkal jobbat érdemel nálad.
2019. márc. 30. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
11%
Csak aztán nehogy belefuss valami agresszív,alkesz úriemberbe.Ők általában sokkal határozotabbak,ha muszáj lesz,majd fizikai erőt is alkalmaznak.Ők tényleg nem tutyimutyik.
2019. márc. 30. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
6%

Hagyd ott. Ha neked így nem jó keress mást. Mondjuk a villanyszámlát nem értem többször is jön figyelmeztetés , nálunk feleségem dolga (könyvelő úgyis) ha elfelejti elmondom neki hogy semmi baj drágám majd felveszünk egy csekkbefizeto szakipari mérnököt is, azt besertodik és majd odafigyel. Lehet ezt kezelni.


Én is néha nem csinálok meg valamit ha elfelejtem és érdektelen, este 10kor ramszol hogy 2 hónapja nem megy a vizlagyito és igaza van de 6 évig mesélte hogy nem ér semmit szerinte azt amikor szetment egy csatlakozó kikötöttem mert minek az ha 6 évig hallgattam hogy nincs értelme..... Eszembe se jut megcsinalni , akkor az volt a baj most meg ez.


:))


De mi nem válunk, jól kezelem

2019. márc. 30. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt olyan párom, aki csak élt, mint hal a szatyorban, gyakorlatilag mindent én intéztem. Ha elküldtem boltba, 3x felhívott pontosítani, annyira nem gondolkodott önállóan. Ő nem hazudott ugyan és egyébként egy kedves, vicces ember, de évek alatt sem jutottunk előre és elegem lett, hogy a közös jövőnkön csak én pörgök, ő meg sodródik az árral.

Közel 8 év együttlét után szakítottam. Hogy miért nem hamarabb? Egyetem legelején ismerkedtünk meg, az első években ezek nem éleződtek ki és próbáltam esélyt adni a változtatásra.

2019. márc. 30. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
61%

Néhány 0 százalékos válaszon egész jól szórakozok. XD Kérdező, te is tedd ezt, nem véletlenül vannak lepontozva. Én is csak azért leszek, mert fáj nekik az igazság. Alpári dögök ezek, undorító, amiket írnak.

Természetesen azt tedd, amit jónak látsz. Azok alapján, amiket leírtál, bármely más értelmes ember is ezt tenné.

2019. márc. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
100%

25-ös válaszadó kommentje megzengetett bizonyos harangokat bennem. Nagyon hasonló kapcsolatban éltem. 11 év együtt, 5 év házasság. Anyuci pici fia volt. Apa soha egy másodpercet nem foglalkozott vele, anya meg eltutujgatta. A kapcsolatunkban végig én hordtam a nadrágot, mindent én intéztem, mindent én tartottam fejben. Eszméletlenül fárasztó és kiábrándító munka két ember helyett cselekedni és gondolkodni 0-24-ben.

És én is mentegettem az ex-férjem éveken át, hogy hát igen, határozatlan, lusta, tutyi-mutyi, de legalább nem iszik, nem nőzik, nem játékgépezik, nem kocsmázik, szorgosan dolgozik, jó ember és szeret engem.

Én mindig azért imádkoztam, hogy legyek annyira okos, hogy ne rúgjam ezt fel egy igazi férfi miatt - ha esetleg beszambázna az életembe egy olyan, aki prezentálja azokat a tulajdonságokat, amelyeket az exemből hiányoltam.

És a sors fintora, hogy sikerült is okosnak maradnom, és végül ő tört meg. 5 évig nem jött össze a gyerek, belerokkantunk mindketten, és akkor jött egy fiatal nőcske, a lusta nem-gondolom-át-minek-mi-lesz-a-következménye ex-férjem meg hagyta magát behálózni. Mikor kiderült, persze nem vállalta a felelősséget, hárított. De rájöttem, számon kértem. Lényeg, a lényeg: tavaly elváltunk.

És valószínűleg hosszú távon ez lesz jobb mindenkinek. Hiába értékeltem benne mindazt, amit, ez a sok negatív sz.r tuti kiütközött volna előbb-utóbb. Így is nagyon sokat nyeltem. Ha mondjuk összejött volna valahogy a gyerek és ott is rám szakadt volna minden (amiben biztos vagyok), akkor lehet még 5 év múlva váltunk volna.

Mi a tanulság? Nem elég a langyos vízben evickélni. Nekem legalábbis nem, és kérdezőnek sem. Van, aki elvan ebben. Egészségére. De aki nem, az dobbantson.

33/N

2019. márc. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! A történeted megihletett, kicsit a kapcsolatomra ismertem benne. Köszönöm, hogy kiírtad, komolyan, érdekesek voltak a példáid és a válaszokban is jókat olvastam.


Nálunk kicsit hasonló a helyzet, mondjuk az áramot nálunk is kikapcsolták, mert ő is elfelejtette befizetni a számlát többszöri értesítés után is. Ja, az értesítést nem látta, mert a postaládát is elfelejti nézni hónapokig (nekem nincs hozzá kulcsom, és abban a hitben voltam, hogy rendszeresen üríti).


Vannak dolgok a lakásban, amik régóta javításra szorulnak, de sz*rik megcsinálni vagy szerelőt hívni. Engem nem hagy, mert átvernek, meg majd ő intézi jövőhéten, mindezt egy éve már.


Mondjuk az összes nyaralásunkat elintézte, mindennek utánajárt, precízen, ezért hálás is vagyok.


De egyébként mindent elfelejt és számtalanszor hozott már kellemetlen helyzetbe. Legutóbb a szülei meghívtak minket ebédelni, el is mentünk, ott derült ki, hogy az anyjának szüli, az apjának névnapja volt azon a héten, de ő ezt is elfelejtette, ezért üres kézzel mentünk. Nekem égett az arcom, mondtam neki, hogy vegyen valamit és menjen át másnap megköszönteni őket, persze ezt is elfelejtette.


És még számtalan ilyen van, megyünk kirándulni, mindig otthon hagy valamit, ami valóban szükséges, ha dolgozni megy, itthon felejti a szemüvegét/pénztárcáját/nem zárja be az ajtót/feltekerve hagyja a fűtést.

Sokat veszekedtem már vele ezek miatt, de ő is, mint a te férjed, mindig hárít, hogy ő nem tehet róla, azt mondja, nem az ő hibája, hogy elfelejtette, mert nem direkt csinálta...


A kérdésed hatására elterveztem, beszélni fogok vele. Délután 1 óra van és még mindig alszik, ez is tipikus...

Meglátjuk, itt még lehet-e mit tenni, vagy úgy teszek, mint te, csak mi nem vagyunk szerencsére házasok.

2019. márc. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
100%
igen 49/F
2019. márc. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 A kérdező kommentje:
Uraim... később. Talán. Semmiképp nem egy válás küszöbén lesz kedvem bárkivel bármibe belekezdeni, te jó ég, a gondolat is bizarr. Ígérem, ha úgy alakul, majd kiírok egy társkeresős-problémás kérdést, amiben hosszan ecsetelem, miért is vagyok én egy főnyeremény, mégsem talál rám egy igazi férfi. :))
2019. márc. 30. 17:31
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!