Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti elhagynatok?

Figyelt kérdés

Ti elhagynatok eletetek szerelmet, konkretan a ferjeteket a jol mukodo boldog hazassagotokat ha ti szeretnetek gyereket, de o nem?


34 vagyok es egyszeruen full tamacstalan. A ferjemet megertem mert mar van egy kamasz gyereke es csak rossz tapasztalatai voltak vele kapcsolatban (az exe az elso 3 evben nem igazan involvalodott a gyerek neveleseben, idegennek erezte a dolgot, a no ugy erezte h a gyerek nem szereti bla bla) es igy minden a ferjemre harult anno.


Mindezek tetejebe a vilag legyrekesebb embere vagyok, sztem egy macskat sem biznek magamra, az onallosagom a nullahoz konvergal es praktikussag nincs bennem, baromira tudok szeretni de az nem igazan eleg a gyerekneveleshez:-)))


Az o felelme az, h megint neki kene mindent csinalnia, ra harulna minden felelosseg, neki kene eltartania minket es stresszelnie azert h meglegyen a melohelye bla bla). Anyagilag siman megengedhetjuk magunknak egyebkent, de nem fogom soha rakenyszeriteni arra, h gyereke legyen.


Ma odaig ment h szte egy gyerek felelossege annyira bestresszelne h ongyilkos lenne, mert o ehhez nem eros bla bla bla.

Total megertem ot, nincs is ezzel semmi baj de ugyanakkor meg itt vagyok en, kivalo lehetoseg h felnojek es felosseget vallaljak, masreszt o szuper apa, anyagilag is rendben vagyunk, boldogsag is van.....de attol felek, h evek mulva egyszer a fejehez vagom h miattad nem lett gyerekem.


Persze, nem gondolom h ez megtortenne legalabbis most igy erzem, de nem tudom kiszamitani a kovetkezo 50 evet:-)Meg sosem bantam meg semmit. Szerintem egy gyereket mindket felnek akarnia kell, ha csak az egyik szeretnd az nagyon nem ugyanaz es nem fair a masikkal szemben.


Mindezek tetejeben az anyukam havi egyszer mimdig felhozza h szeretne unimat en pedig az anyukamat szeretem a vilagon a legeslegjobban es mindent megadnek neki, es faj, h ezt nem adhatom meg neki mikozben annyira de annyira szeretne. O a vilag legjobb anyukaja es o lenne a vilag legjobb nagymamaja is, plusz a nagyim is lehetne dedi, apu meg nagypapa.:-)))


Hozzateszem anyu felajanlotta, h segit mindenben tehat ez sem gond nem az van h segitseg nelkul maradnank vagy ilyesmi:-)

Viszont a ferjem a jelek szerint mentalisan instabil (egyebkent tenyleg az, nem csak emiatt szoval nem igazan vilagbajnok otlet vele gyereket csinalni) ugyanakkor imadom, szeretem...


Szoval ti mit tennetek a heiyemben?


Koszi minden valaszt


2016. szept. 28. 01:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Ne haragudj de egy macskát nem bíznál magadra saját elmondásod szerint, és most meg gyereket akarsz???

Buta vagy ha azt hiszed hogy egy gyerek majd téged hipp hopp felelősségteljes anyává/emberré tesz.

Nem anyádnak kell felnevelni majd a gyereket hanem neked.

Semmiképp se vállaljatok gyereket, nőlj fel előbb a feladathoz. A férjed egyébként sem akarja, ne erőltesd. Igaza van egyébként, nekem is van már kettő, én sem hiszem hogy bevállalnék még egyet ha az új párom szeretne. Csakis akkor ha nagyon stabilan állnék anyagilag.

2016. szept. 28. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%

Ő meg rákényszerít arra, hogy ne legyen gyereked.


Én is 34 vagyok, de én magamra bíznék egy gyereket is, sőt többet is. Sőt, többet is szoktak rám bízni, szóval nekem ez a része már megvan.


Ismerek olyat, aki 3 gyereket "kapott" rögtön a férjétől, és nem lett sajátja, és nem bánta meg. De ismerek olyat is, aki két gyereket "kapott készen" és nem lett sajátja és nagyon megbánta.

2016. szept. 28. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

A helyedben nem hagynám el.

Tényleg nem vagy már fiatal (gyerekszülés és párkeresés szempontjából), ha most szakítotok, akkor is lehet, hogy vagy kicsúszol az időből, amíg reális gyereket vállalni, vagy nem is találsz olyan párt, akivel egyáltalán érdemes együtt élni.


Ez a kapcsolat így működőképes, és nem érdemes felborítani egy gyerekkel.


Az a tapasztalatom, és azt látom magam körül mindenhol, hogy 35 körül szülő nők már nem úgy birkóznak meg egy kisbaba érkezésével, mint a fiatalok, 40 évesen meg aztán végképp nincs már türelmük egy dacos 5 éveshez.

Te magad is azt írod, hogy nem lennél jó anya, de ettől a lépéstől várod, hogy felnőj. Hát nem fogsz! Viszont lesz ezer olyan helyzet, mikor felnőttnek kéne lenni, és nem leszel képes megoldani a helyzetet.


Akkor pedig a párodnak igazolódik be a félelme, mert minden rá fog hárulni, a család eltartásán túl is.

Én megértem a félelmeit, és ha ő nem akar apa lenni, akkor semmi esetre nem erőltetném rá a dolgot.

Most lehet, hogy boldogság van (szerinted), de ha becsúszik egy gyerek, akkor már nem lesz! Hamar egyedülálló anyaként ébredsz, mert az apaságot nem lehet rákényszeríteni senkire, aki nem akarja.


Anyukád szeresd továbbra is, de ne neki szülj gyereket! Gondolom, ő sem hamvas 45 éves nagymama, aki még 20 év múlva is fitten rohan az unokához. Sajnos sokkal nagyobb az esély rá, hogy ő már nem éli meg az unoka érettségijét sem. Akkor pedig mit fogsz kezdeni az unokával, akit neki szültél?!


Ahogy én látom, sem te, sem a párod nem vagytok készen a gyerekvállalásra, és orbitális hiba lenne belevágni.

Hiszem, hogy gyerek nélkül is lehet teljes, és boldog életet élni. És gyerekkel is lehet egy házasság boldogtalan.

Ne erőltesd, ami nem fog működni.

Az anyai ösztöneid pedig remekül ki tudod élni a férjed kamasz fián. :) Kis szerencsével majd megajándékoz ő titeket egy pár unokával, és kipróbálhatod a babázást és pelenkázást is. :)

2016. szept. 28. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

"e ugyanakkor meg itt vagyok en, kivalo lehetoseg h felnojek es felosseget vallaljak"


kisgyerekeknél ezt a kiváló lehetőséget egy teknőssel vagy hallal oldják meg, és ha azzal tud foglalkozni, akkor esetleg kaphat egy kutyát. de ehhez még hol van a gyerekvállalás?!


ne egy gyereken akarj megtanulni felelősségesnek lenni, ez fordítva működik. amíg te magad is gyerek vagy, addig csak a születendő picinek lenne rossz, hogy inkompetens az anyja. és persze, a párodnak, aki ezt megpróbálná valahogy ellensúlyozni és valószínűleg nem a levegőbe beszél, ha a tapasztalataiból kiindulva azt mondja, hogy nem bírná. szóval semmiképpen se erőltesd rá. és ne is anyádnak szülj gyereket, mert annak meg végképp semmi értelme ("a gyerek kapott halat, de az anyja eteti, mert a kölyök már el is felejtette, hogy létezik" szituáció).


A helyedben próbálnék kisebb léptékű felelősségvállalásokat, és miután bizonyítottam (mondjuk egy macskával), akkor ismét visszatérnék a kérdésre a páromnál. Ha nagyon akarok gyereket. De rajtad nem azt érzem az írásodból, hogy magad miatt, a vágyaid miatt szeretnél gyereket, inkább csak valami külső ok miatt (társadalmi elvárás, anyudnak kedveskedni -wtf, ez nem egy csokor virág, baxki-, mittudomén), szóval alapvetően nem is biztos, hogy érdemes lenne ezt erőltetni.


Vannak emberek, akiknek tényleg nem való a gyerek, és csak káros, ha ennek ellenére vállalnak. Szerintem is lehet teljes és boldog életet élni gyerek nélkül is, és ha esetleg másba fekteted az energiád, a halhatatlanságod és a neved fennmaradását ugyanúgy tudod biztosítani (egy találmány, forradalmi újítás, könyv megírása, festmény, akármi).

2016. szept. 28. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

En is korodbeli vagyok kb. Apam nem akart gyereket. Az egesz gyerekkoromat, amig veluk eltem ez a mentalitas kiserte. Mindenben ott keseritette meg az eletem , ahol lehet. Zsarol, vert, fenyeget, terrorizal a mai napig. A verest mar nem meri egy ideje, mert jarok kuzdosportra, h megvedjem magam. Ha megutne, nem gondolkoznek, h semmisitsem meg. Utalom oket ezek miatt.


Tanacs: a gyereked erdekeben keress egy olyan uj elettarsat, aki akar gyereket. Ne felejtsd, gyereket kb 38-40 eves korodig szulhetsz. Ne hagyd ki ezt, mert kesobb mar keso lesz.

N

2016. szept. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem irtad volna oda a korodat, max. 18-nak tippeltelek volna par sor utan. Fogalmad sincsen mivel jar egy gyermek. Nem lehetoseg arra hogy 34 evesen vegre felelossegteljes felnott legyel! Veletlen se! Valamint azert sem vallalunk gyereket, mert anyukad szuper nagymama lenne... a ferjed teljesen jol ismer teged, es meg sajat bevallasod szerint is alkalmatlan lennel erre. Nem hagynam el ezert a ferjemet.
2016. szept. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Koszi mindent valaszt, minden valaszban van valami igazsag es velhetoleg jobb nekem gyerek nelkul, vegulis eddig is kivaloan megvoltam nelkule, ezutan is elnavigalok:-))


Meghat tenyleg nem masokert kene szulni, foleg h szerintem tul sem elnem:-)))Evidens, hogy sosem eroltetnem ra ez meg sem fordult a fejemben. 5 eve terhes lettem veletlenul, vedekezes mellett es az elso pillanattol kezdve egyetertettuk, h megtartjuk mert egyikunk sem tamogatja az abortuszt. Egyikunket sem zavar masok abortusza, de nalunk lelki tores lenne barmennyire is nem vagyunk kesz egy gyerekre.


A macska mint opcio felmerult, de felek a felelossegtol mert egy macska sokaig el, plusz sokat utazunk es nem szeretnem h maganyos legyen, ergo kapasbol ket macska kell, habar en a macska es oriasnyul kombot reszesitem elonyben:-))


Mindig is riasztott a felelosseg mert az kotottseg es kotelezettseg, de anyu mindig olyan szomoruan dobja be, h x baratnom is szult (mert az evfolyamombol sot meg altalanosbol isminden baratnom tul van egy szulesen vagy eppen terhes) es ilyenkor iszonyuan sajnalom.


A tesom sem szeretne gyereket (o pasi) mert hs legalabb neki lenne egy, akkor az lenne bennem, h "ez kipipalva" de o jelenleg a karrierjere fokuszal, plusz ok nem allnak olyan anyagilag mint mi. Sokoszr vigyazok a baratnoim gyerekere es mostanaban kimondottan elvezem egy ket eves tarsasagat, mindig viszem valahova, sokat nevetunk, hintazunk...szoval igy tokjo haverok lettunk:-)))


Egy masik baratnom 6 eves gyerekere is vigyazok neha vele is sokat rohogunk, imadom a kerdeseit szoval ami regen farasztott azt kimondottan elvezem. A baratnoim mindig ramhagyjak a gyerekeiket annak ellenere h en tenyleg semmit nem biznek magamra, de ok valamiert megbiznak bennem, es eddig minden gyereket egeszsegesen gond nelkul visszaszallitottam, egyik se vagodott el stb:-)))


Vegulis ezert tenyleg nem dobok el egy jol mukodo hazassagot, mert nem gondolom h akar megkozelitoleg is talalok olyan pasit mint a ferjem ahhoz meg -az az egyik hozzaszolo is momdta- tul oreg vagyok h most alljak neki uj eletet kezdeni:-))


Koszi mindenkinek, ment a zold kez:-)

2016. szept. 28. 08:16
 8/13 anonim ***** válasza:
70%

"A macska mint opcio felmerult, de felek a felelossegtol mert egy macska sokaig el, plusz sokat utazunk es nem szeretnem h maganyos legyen,"


o.O

És szerinted, egy gyerek meddig él?

Nem melletted, hanem úgy általában?

Őt hova teszed, amíg utazgattok? Vagy gondolod, hogy egy babával pont olyan utazni, mint kettesben? Még egy átlagos sétához is akkora táskát kell vinned, mint máskor egy hosszú hétvégére kettőtöknek, és ez csak egy apróság.


Tényleg, ha egy macskánál képtelen vagy az elköteleződésre, miért akarsz gyereket?! A terhesség alatt teljes mértékben a gyerek érdekei alá kell rendelni a sajátodat, a következő 9 hónap is olyan, mintha még mindig terhes lennél: többet lesz a melleden és a karodban, mint bárhol máshol, minden nap csak róla szól, és az ő szükségleteiről.

A következő 14-16 évben egy fél órára nem tudtok elszabadulni nyugodtan, ha nincs kinek lepasszolni. Tehát szó szerint anyádnak szülöd, ha továbbra is utazgatni szeretnél. De az, hogy szeretne unokát, nem azt jelenti, hogy fel is akarja nevelni helyetted, és neked felé se kell nézni!

Tudom, hogy most a friss anyukák közt ez hatalmas divat, de nem jogos elvárás.

2016. szept. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Édes istenem....Nem hiszem el, hogy 34 éves vagy. Azért valakire vigyázni egy napot vagy még annyit se, nem ugyanaz mint gyereket nevelni. Olyan naiv, éretlen kis buta libának tűnsz. De a férjed is nagyon gáz...oké hogy nem akar gyereket, de ha mégis becsúszna öngyilkos lenne???? Biztos nem lennék együtt egy ilyen gyenge jellemű emberrel? Behalok...
2016. szept. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Egy gyerek embertelen nagy felelősség. Nem mindegy, hogy 1 napra kapod meg, vagy tőled függ sok éven keresztül.


A kérdésedre válaszolva, én nem hagynám el a férjem, ha azt mondaná, hogy nem akar gyereket. Számomra ő sokkal többet jelent egy nem létező embernél.


Akinek a gyerek fontosabb, az nyilván elhagyná.

2016. szept. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!