Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Párkapcsolat megváltozása...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párkapcsolat megváltozása gyerek születése után?

Figyelt kérdés

Férjemmel 5 éve vagyunk együtt, 5 hónapos a kislányunk.

Amióta megszületett, nem túl jó a kapcsolatunk...

Ez az a változás amit mondanak? Alig tudunk kettesben lenni, ha este elalszik a baba akkor egy fél óra kb és nekem le kell feküdni, mert a gyerek korán kel.

Szex alig van, havi 1-2 ha összejön. mert vagy nincs ra alkalom vagy fáradtak vagyunk.

Férjem ha itthon van, az idő nagy részében telefonozik. Persze velünk is van, meg segít ha kell, de amúgy a telefonon lóg.

Ha lenne egy kis időnk összebújni, akkor is sokszor telefonozik...

Hétvégente ő majdnem mindig este elmegy a haverokkal inni, én még nem mentem sehova baba nélkül.

Ráadásul úgy érzem egyre csak a rossz tulajdonságaira tudok koncentrálni... sokszor baromira idegesít.

Baba miatt sehova nem tudunk egyelőre szinte menni, de lassan ez is javul. Van hogy napokig nem oleljuk meg egymást, annyira lefoglal minket a baba. Kezdek eltávolodni.

Normális hogy ezeket erzem? Normális hogy így változott a kapcsolatunk?

Vagy szülés utáni depresszióm van?

Sokszor csak a rossz dolgokat latom, hogy ő milyen undok velem, közben meg örülhetnek hogy van házunk, egészséges babánk...


2019. márc. 13. 06:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
24%

Nem... így teszi tönkre a gyerek a párkapcsolatokat.

Ennyi. Szerinted miért van annyi egyedülálló anya és csonka család? Miért mennek szét a párok a gyerek születése után?

Na pont ezek miatt.

2019. márc. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Szeretném ezt megelőzni. Valaki aki ezt átélte és túlélte a házassága?
2019. márc. 13. 07:03
 3/22 anonim ***** válasza:
73%

Gondolom egy percet nem beszéltetek ezekről a gyerek születése előtt. Nem is lep meg, az átlag csak a gyerek cukiságát látja meg a likeok számát, a többibe bele sem gondol.


Egy gyerek rengeteg meló. Én ezt hangsúlyoztam férjemnek is, mielőtt született a lányunk, hogy nem úgy lesz, hogy én itthon rohadok egész nap, ő meg segget vakar. Nyilván mindkettőnknek a lányunk az első, de megbeszéltük hogy lesz mindenkinek ideje kicsit kikapcsolni, és hogyan fogjuk segíteni egymást, és mik azok a dolgok, amik ezentúl csak úgy már nem működnek, pl minden hétvégén nem megy el inni, nem is értem miért hagyod.


Szóval nem kell szülés utáni depresszióra fogni, ezt csak egyáltalán nem gondoltátok át és most megy a pislogás, hogy ez nem is olyan csodálatos, mint képzeltük. Ülj le, beszélj vele és követeld tőle, hogy foglalkozzon a saját gyerekével.

2019. márc. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
50%

"Normális hogy ezeket erzem? Normális hogy így változott a kapcsolatunk?"


Nem, nem normàlis. Átgondoltátok egyáltalán, hogy mi vár rátok, mielőtt összeütöttétek a babócát? Vagy csak becsúszott, és azóta sodródtok az árral?

2019. márc. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
88%

#3 mi egy evig beszelgettunk elotte ezekrol es csak aztan vagtunk bele, megis ugyanez tortent velunk mint a kerdezoekkel es 3. Hazassagi evfordulot mar a szeretojevel unnepelte, akivel csetelt folyton.

Mikozben a gyerekkel, velem a helyi kisboltban dicsekedett minden reggel. Amikor hazakoltoztam anyamekhoz meselte a boltos kiscsaj h o ezt nem erti, hat tok boldognak latszott.

Kerdezo: en mar 6eve tulvagyok ezen es csak azt tudom mondani h amit maskepp csinalnek az az h tobbet bevonnam a csaladi eletbe, tobb felelosseget pakolnek ra es tobb kulso segitseget vonnek be h kettesben is legyen egy kis szabadidonk.

Ugyanakkor tudom h az en exferjem a tobb babazastol meg feszkosabb lett volna es a kozos programokon en azon kattogtam volna h jajj valaki mas el tudja-e latni a babat ugy ahogy en, jajj hany orat bir ki a mellem mielott elkezd csopogni a tejem.

A jelenlegi parom 6 evvel idosebb, ket gyereket nevelunk es mindketten dolgozunk, emellett megis van rendszeres nemi elet es programok kettesben, bejaratodott h igy h lehet normalis, nem csak apa-anya eletet elni, de ehhez kell az h a parom total masfajta ember mint az ex (erettebb gondolkodasu, felelossegteljesebb es van sajat hobbija ha en nem erek ra plusz elvezi a gyerekezest) es en sem valasztom inkabb az alvast ohelyette, tapasztaltabb vagyok -egy valas aran.

Probalj meg ujra no is lenni, figyelj a parodra es kerd h o is figyeljen rad es segitsen neked,akar abban h tobb enidod legyen akar abban h ujra nonek erezd magad mellette, de sajnos ez nagyon lutri es szerintem sokszor a szerencsen mulik h gyerek utan melyik ferfi marad meg a kapcsolataban es melyik menekul otthonrol (kocsmaba,haverokhoz, mas nohoz, telefonnyomkodasba), mert ezt akarhogy nezzuk elvagyodas otthonrol ami vele tortenik.Mikozben te egyre faradtabb es kiabrandultabb vagy.Ordogi kor.

2019. márc. 13. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
79%

Ezt csakis te tudod megfékezni.

Az első gyermeketek, ráaldásul rengeteg felelősség hárul rád édesanyaként, érthető ha ingerlékeny vagy a közvetlen környezetedre, ez esetben a férjedre.

De ! Igenis illik több figyelmet fordítani rá, és igyekezni úgy alakítani a napjaitokat, hogy jusson idő kettőtökre is, mind a szexualitást-mind a közös programokat illetően.


Hulla fáradt és le terhelt voltam az első babánk érkezése utáni néhány hónapban, és ingerlékeny (pont mint te), sajnos ő az első 3 hét letelte után vissza kellett menjen dolgozni, nem tudott egész napokat velünk lenni, viszont ha sz esti órákban nem is, de délutánonként amikor haza ért, hétvégente, vagy fürdetés és altatás után, igenis szakítottam arra időt, hogy oda bújjak hozzá, megcsókoljam, szeretkezzünk, beszélgessünk...

Idővel pedig egyre több és több programot szerveztem hármunknak, ez pedig méginkább összekovácsolt minket.


Sajnos vagy nem sajnos, de nekünk nőknek-anyáknak kell tudnunk egyben tartani a családot. Kerüljön bármennyi fáradságba is, de mindig rájövök, értük megéri ! Az idő, és a törődésük, a hálájuk és a szeretetük minden fáradságért és kialvatlan-erőtlen-nehéz napért kárpótol !

Kitartást ! Légy erős ! És türelmesebb, kreatívabb !

Mert ha egy család szeretnétek maradni, kellenek áldozatok-fáradságot, senkinek sem könnyű !

2019. márc. 13. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
90%

A férjed ne menjen el 7 végente inni a haverokkal, hanem a családjával legyen. Segítsen neked, hogy kicsit össze tudd kapni magad, és ha együtt gyorsabban végeztek mindennel, talán nem leszel dögfáradt a nap végére, és össze tudtok bújni.

Az intimitás hiánya igen, taccsra tud tenni kapcsolatokat.

2019. márc. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
64%

Nekem még nincs gyerekem, de ezek is eszekbe szoktak jutni, amiket írsz, hogy ha majd lesz ezeket hogy oldjuk meg..


Valahogy meg kellene oldani az én időt neked is, ami most csak a férjednek van meg a hétvégi kimozdulásokkal. Na én ettől bekattannék egy idő után, szükségem van a feltöltődésre. Első körben ha magától nem ajánlotta fel a férjed, akkor beszélj vele erről, hogy egyik héten ő megy el, másik héten te csinálsz valamit, kimozdulsz.


A másik, amit én tennék: nekünk sincs közel szülő, aki be tudnak egyszer-egyszer segíteni abban, hogy egy pár órát vagy fél napot kikapcsolódjunk, de jót tenne, ha meg tudnátok kérni valakit, aki akár egy pár óráig vigyázna rá. Addig elmentek randizni, moziba, vacsizni, sétálni mittudom én. KETTESBEN. HA az anyagi helyzet megengedi, kereshetnétek erre a havi 1-2 alkalomra egy bébiszittert is.


(Nincs gyerekem, csak bébiszitterkedtem, így látom, mennyi időt és energiát elvesz ( bocs a csúnya megfogalmazásért, nem feltétlen negatív érelemben kell ezt venni, de nyilván tudja miről beszélek, akinek van gyereke. Ettől még imádom őket magam is, de ezzel tisztában vagyok.)


Szóval a jelenlegi időszak a legnehezebb, együtt kell megoldanotok, egy csapatként valahogy, hogy ne őröljenek fel a mindennapok. Nagyon rossz a bepunnyadási folyamat, ülj le a férjeddel és jelezd, hogy itt tartasz és szeretnéd felpezsdíteni a dolgokat vele újra.

2019. márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
86%

6 os neked meg azt üzenném, hogy KETTEN vállaljuk a gyereket, KETTEN is neveljük.

Ez gáz ésdegradáló, hogy a nő csináljon mindent, napközben, este meg búgóhangú szirénként csábítgassa a pasit.

Ha a gyereked miatt neked ez megéri, oké, de a pasik elkényelmesítésenem most fog visszaütni, hanem később.

2019. márc. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
69%

Lepontozhattok drágáim, de amíg lábtörlőt játszotok a pasitoknak, addig ne nyavajogjatok.

Ha természetes , hogy 7végén inni megy a haverokkal, akkor oké, de ne rinyáljatok később se, hogy minden rátokmarad,

2019. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!