Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Észre vagy szívre hallgassak?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Észre vagy szívre hallgassak?

Figyelt kérdés

Fél éve vagyunk házasok a feleségemmel. Teljesen odaadó nő, a szex kifogástlan, teret ad a hobbimnak, nem akar megváltoztatni. És elmondhatatlanul szerelmes belém. Gyerekünk még nincs. Azonban a kapcsolatunkban úgy érzem ő a gyerek, nem viselkedik felnőttesen, kb. mindent én intézek vagy csinálok: háztartás vezetése, számlák befizetése, kaja készítés mindkettőnknek stb.


Félek ha elmennék egy hónapra, komolyan romokban állna a ház :) Ő csak így “elvan”, mert majd én úgyis elintézek mindent. Azt vettem észre, hogy bárkivel beszélgetünk (feleségem családja, én családom, barátaink), valahogy nem veszik komolyan a feleségemet. Beszélgetésnél mindenki csak velem tartja a szemkontaktust, ő mintha ott sem lenne.


Sajnos megcsaltam. Sok lelkizést követően a feleségem hirtelen felnőttessé vált, azóta kiveszi a részét a közös terhekből, feladatokból.


Én a váláson gondolkozok, de így, hogy mindent megtesz újabban, nekem még jobban lelkiismeretfurdalásom van. Részemről a szerelem már átlényegült barátsággá.


Más mit tenne a helyemben? Életkort is írjatok. (én: 33F)


2019. jan. 7. 16:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
95%
Fél év házasság után válni? Házasság előtt talán nem tudtad hogy őilyen? Nem hiszem hogy esküvő után vett 180 fokos fordulatot.
2019. jan. 7. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
87%
Ha boldog akarsz lenni akkor mindig az érzéseidre hallgass. Nem szereted már a párodat. Semmi értelme nincs így együtt lennetek, mert nem leszel mellette boldog.
2019. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
100%
Megcsaltad,átlényegült barátsággá a részedről. Nem kérdés,váljatok el. 34/N
2019. jan. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem engedd el, felesleges, hogy miattad szenvedjen. Odáig mêg pozitiv választ akartam írni, hogy gyerekes. De hogy megcsaltad, de most hogy " felnőttebb," lett nehezebb otthagynod,....ha van még gerinced, valld be neki hogy félrek..tál és kérvényezd a vàlást.
2019. jan. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
94%
Elvettél egy igazi nőt,de neked egy cseléd kell otthonra,megkaptad de ugy se kell,minek vetted el?
2019. jan. 7. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
90%

Az esküvő előtt nem volt pont ugyanilyen? Fél évvel az esküvő után képes voltál megcsalni? Amikor még rózsaszínben kéne ragyognia mindennek, mert jóformán még a mézesheteket (hónapokat) élitek? Szép.


A helyedben egyébként odaállnék elé, elmondanám, mit érzek. Ha úgy gondolod, hogy adnál esélyt a kapcsolat megmentésére, akkor ne mondd el a megcsalást, ez hadd maradjon a te lelkiismereted terhe, szenvedj emiatt egyedül. Ha szeretnéd megmenteni a házasságod, akkor mondd el neki, hogy már csak barátságot érzel, mi miatt van így, és közösen találjatok megoldást a problémára. Hátha még feléleszthető a szerelem lángja.

Ha viszont úgy vagy vele, hogy nem tudnál már boldog lenni mellette, sem szerelmes, akkor még most váljatok el, mielőtt gyerek születik. Fiatal vagy még (és gondolom a feleséged is), hogy egy boldogtalan kapcsolatra pazaroljátok a legszebb éveiteket. Ha nem látsz reményt, akkor szerintem érdemes őszintének lenni és már amennyire a megcsalás után lehetséges, becsülettel véget vetni ennek az egésznek.


26 vagyok.

2019. jan. 7. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Lehet nem írtam le a leírtásban: a megcsalást elmondtam a feleségemnek, illetve azt is, hogy én nem érzek őiránta szerelmet, csak barátságot. És azt is, hogy a váláson gondolkodok. De ő továbbra is küzd értem, hogy újra szerelmes legyek belé. Így még jobban gyötör a lelkiismeretfurdalás, mert ilyen nőt még egyet nem találok, aki ennyire feltétel nélkül szeret.
2019. jan. 7. 17:21
 8/28 anonim ***** válasza:
90%
Tényleg semmi esélyt nem látsz rá, hogy rendbe hozzátok a dolgot? Mert akkor kár az egészért, ő is hiába töri magát, ha csak a lelkiismereted tart mellette.
2019. jan. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, miért vetted el? Komolyan...
2019. jan. 7. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Nagyon szimpatikus volt, hogy azért szeret aki vagyok, nagyon ritkán veszekszünk, sosem volt fölösleges drámázás (az átlag kapcsolatokban sok van és ez egy életen át bárkit felőröl!), én egy harmonikus életre számítottam mellette. Ami igazából megvan, de valahogy ez így nekem kevés, nincs benne az a tűz..


Egyik pillanatban el akarok válni, másikban megmenteni a házasságom.

2019. jan. 7. 17:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!