Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért nem illet már sosem a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem illet már sosem a férjem elismeréssel?

Figyelt kérdés

5 éve vagyunk együtt és 1 éve vagyunk házasok. Nem akarok nagyképűnek tűnni, de talán nem alaptalan mivel rendszeresen megerősítést kapok erről... Szóval én szép nőnek tartom magam. Jó alak, babaarc, fenékig érő fekete dús haj és mindig csinosan öltözködöm... Itthon is. Előnyösen sminkelem magam, mindig jó illatom van. Régen a férjem gyakran dicsért, büszke volt rám, mára ez elmaradt.

Minden nap főzök neki (amit kér) és tiszta, rendezett lakás várja haza, a ruháit kifogástalanul rendben tartom, de már ezeket sem értékeli. Ma vacsorára Wellington steaket sütöttem neki királynő burgonyával és mikor kérdeztem, hogy finom volt? Annyit mondott : jaaa. Ez engem annyira elkeserít! Próbálkozom, de nem javul a helyzet és nem érzem magam nőnek mellette. 😞

Próbáltam vele megbeszélni a helyzetet, de annyit mond, hogy régen udvarlós kedve volt, most már nincs és ne zaklatassam ezzel.

Nem érzem úgy, hogy ennyit érdekelnék, szívemet-lelkemet kiteszem neki... Szenvedek, de szeretem...

Mit tegyek? Az már nem működik, hogy beszéljek erről vele, nem hajlandó rá, mert szerinte lényegtelen... Azzal is próbáltam már, hogy elmeséltem ki hogyan bókolt nekem nem (valóban úgy történt), de nem foglalkoztatta.

Volt már olyan is, hogy emiatt majdnem elköltöztem, akkor megrémült és nem akart engedni, de változás persze nem történt.

31 éves, én 26 vagyok.


Nagyon köszönöm, ha válaszoltok és kapok tippeket! ❤️


2018. nov. 2. 00:09
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:

Szoktunk programokat csinálni, direkt emiatt találok én is ki minél többet, el is jön, de változás... Az nincs.

Az kétlem, hogy a munkám miatt ne venne komolyan, nem ügynök vagyok, 4x keresek többet nála (rosszabb hónapban), annyira pedig már én is leszek önző, hogy erről nem mondok le, adok fel mindent és megyek el valahova alkalmazottnak jóval kevesebb pénzért. Ezt imádom.

Gyerek téma: ameddig így viselkedik, nem szülök. Ezt ő is tudja.

2018. nov. 2. 07:57
 12/32 anonim ***** válasza:
13%
Te elismered az ő személyét? Mondogatod neki milyen jó? Abból ahogy leírtad hogy 4x annyit keresel egy rosszabb honapodban abból érződik hogy tuti vele is közlöd ezt. Lehet ez a baj !
2018. nov. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Nem közlöm vele. Azért írtam le, mert írták, hogy lehet ilyen ügynöki munka és pontosítottam, hogy nem az és ezért ilyet nem hagyok ott azért, hogy ne legyek otthon nap közben.

Dícsérem rendszeresen, akár legyen valami munkahelyi sikere, akár megold valamit, ha új ruha van rajta vagy csak úgy... nagyon sokszor.

2018. nov. 2. 08:25
 14/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is megoldás lehetne, ha most hirtelen egyik napról a másikra hanyagolnád őt- nem kapna fincsi vacsit, csináljon magának szendvicset, ha éhes, nem vasalod ropogósra az ingjeit, mossa ki magának ő, ha zavarja a koszos gatya, satöbbi. Ha esetleg felhozza, akkor "régen házias kedved volt, most már nincs, ne zaklasson ezzel", vagy netalán a "nem tartod fontosnak" szöveget mondhatod vissza neki. Hátha kicsit észre tér. Az ilyennek nem szabad kinyalni a hátsóját, mert készpénznek veszi (már most is készpénznek vesz), és akkor csak még rosszabb lesz.


Bár az a szomorú helyzet, hogy sem a kedvességet, bókokat, sem a tiszteletet nem lehet kierőszakolni. Ideig-óráig még talán tudna működni ez az ellenállás, de idővel ugyanide jutnátok vissza. Lehet, hogy egy rövid időszakra megint meg tudná erőltetni magát, akkor te szülsz neki, és mikor otthon vagy, akkor folytatódik ugyanott, ahol abbahagyta.

Simán lehet, hogy ő ilyen típus, aki nem szokott bókolni, ha szerinte közvetlen haszna nincs belőle. Ha egyébként érzed rajta, hogy szeret téged, törődik veled, akkor érdemes elgondolkodnod rajta, hogy le tudsz-e mondani a kedveskedésekről, udvarlásról, át tudod-e értékelni a kapcsolatotokat, vagy fiatal, csinos nőként továbblépsz-e, mert ezek szerint nem ehhez az emberhez mentél hozzá, aki lett belőle az esküvő után.

2018. nov. 2. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az a baja, hogy mindent megkap tőled kérés nélkül. Sajnos a legtöbb ember nem értékeli azt, ami van neki.
2018. nov. 2. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
79%

már megkapott, hozzámentél, minek teperné magát?


érted, mit mondok?


vannak ilyen gerinctelenek, addig teszik a szépet, amíg nem lesz övék a csaj, amíg meg nem házasodnak, aztán beleszoknak a jóba.


helyedben nem törném magam, pl. nem főznék ilyen luxuskajákat, a cuccait sem mosnám, vasalnám.


majd észbe kap.

2018. nov. 2. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
97%

9. Vagyok

Pedig akkor is erről van szó, ha nem tetszik.

Nem tisztel téged. A te szenvedésed, a problémád neki csak női hiszti, amivel ne is zaklasd, ne is beszélj róla. Nem érdekli.

Nem udvarol, mert nincs rá szükség. Így is megkap mindent: szex, csini asszonyka, csacsiragyi a lakás, meleg kaja, csillagok az égről. Egy szalmaszálat nem kell érte keresztbe tennie.

Mit nyer vele, ha elkezd teperni? Mit tudsz cserébe MÉG kínálni? Semmit, mert te úgy is a maximumot nyújtod.

Erre igazából nincs tipp, mert ezt már elb.tad.

Ha duzzogsz, akkor hiszti, és kezdesz elsarkányosodni. Tehát ő úgy veszi, hogy esküvő után hisztis lettél, kár volt elvenni.

Ha nem főzöl és takarítasz: esküvő után ellustultál.

Ha nincs szex: ugye, hogy a házas ember nem szexel, kár volt elvenni.

Tehát ha most visszaveszel a tempóból, azt éred el, hogy megbánja, hogy elvett.

Az ő sötét kis fejében nem lesz összefüggés, hogy azért vagy ilyen, mert 8 hónapja egy jó szava sincs hozzád, hisz elmondta, hogy szerinte ez a normàlis, és neki így jó.

Erre amit most művelsz hogy tudsz rátenni egy lapáttal, hogy érdeke legyen udvarolni? Bedobod a legjobb barátnőd édeshármasra? Vagy plusz egy cumi lesz naponta?

Érted, mi a probléma?

A férjednek ez így tökéletes, bármilyen változás neki csak rosszabb lesz. Ennél jobb dolga nem lehet, mint hogy MINDENT megkap, a SEMMIÉRT cserébe.

Akár kevesebbet kap, akár többet kell tennie, ő mindenképp rosszabbul jár. Szerinted akar ő rosszabbul járni? Persze, hogy nem.

2018. nov. 2. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
89%

17-nek igaza van.


valahogy a kapcsolatotok dinamikája baromi ingatag.


ez tipikus esete annak, hogy amíg vkinek érdekében áll vmi körbenyalja, udvarolja a másikat, hízeleg neki, és aztán, ha megkapta, ez lecseng.


a szerelem is elmúlhatott ennyi idő alatt belőle, nem érzi a tétjét, hogy mit veszítene, mert te olyan baromi készséges vagy, és folyton alámész neki.


1 hétig ne főzz rá, ne moss, ne takaríts.


utazz el 1dül, de ne szólj neki róla, csak küldj egy sms-t, hogy most 1 hétre elmentél, vegyél ki egy olcsóbb motelszobát, olvas, kirándulj, aludj, és ne is gondolj rá.

2018. nov. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, ne főzz neki, hagyd figyelmen kívül. Alapszinten lásd el a háztartást, hiszen te is ott élsz. Esténként öltözz ki dögösen és lépj le, hadd rágja a küszöböt.
2018. nov. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

# 17/19 Időpont ma 09:50


Persze, hogy nem tetszik, de nem azért, mert itt kerek-perec az "arcomba" lett mondva, hanem tudom, hogy ez a helyzet és tudom, hogy igazad van. Csak annyiben védtem meg magam, hogy ez a tiszteletvesztés biztos nem a munkám miatt van, hiszen egyedül csináltam meg, jól megy és egyre jobban fog menni. Nem hiszem, hogy az tisztelendőbb lenne, ha például pultos lennék napi 12 órában egy kocsmában. Aki szerint igen, az nem komplett. Nagyon szeretem a férjemet, de a karrieremet érte nem fogom feladni és megelégedni kevesebbel.

Szóval tudom, hogy nem tisztel, csak nem értem, hogy miért? Vagy ennyire gáz, ha valaki mindent megtesz a férjéért? Én sosem tisztelném őt azért kevésbé vagy veszteném el teljesen ezt, mert jó férjem... A szüleim élnek-halnak egymásért 35 év házasság után, édesanyám sosem dolgozott, főállású anya volt mindig, de gyönyörűen rendben tartotta/tartja a családot, édesapám mégis a mai napig rajong érte. Ez visszafelé is működik. Annyira szeretnék én is így élni és ezt közvetíteni majd a gyerekeimnek (azt leszámítva, hogy én mindig szeretnék dolgozni is), de ezt így nem lehet. Mikor hozzámentem, úgy tűnt, ilyen jövő elé nézek... Aztán most nem úgy látszik.


Tanácstalan vagyok, de úgysincs mit veszteni alapon megpróbálom ezt, hogy kevesebbet adok magamból. Lehet, hogy akkor az lesz, hogy én vagyok a rossz és a hanyag és válás lesz a vége, de ennek így is az lenne.

Mást nem tudok tenni sajnos... Én is észrevettem, hogy a megbeszélni akarás már nem visz sehova, írtam is. Fel sem hozom már neki soha. Ha rossz kedvem van, azt is pontosan tudja, hogy emiatt van, de nem foglalkozik vele, úgy van vele, hogy majd elmúlik.


Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, a tanácsokat, nagyon rendesek vagytok! :)

2018. nov. 2. 11:19
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!