Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Három éves házasság után...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Három éves házasság után ilyet mond?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Férjemmel 3,5 éve vagyunk házasok (öt éve vagyunk együtt) van egy három hónapos kisfiúnk. Régóta szerettünk már babát, most végre összejött. Még a terhességem alatt valami megváltozott köztünk a férjemmel. Sokat volt távol, üzleti ügyben, illetve kezdett "kihűlni" a kapcsolatunk, sokat veszekedtünk, főleg az itthoni dolgok miatt, rend, tisztaság stb. Elfogadtam, hogy sokat dolgozik, én viszont egyedül nehezen, de mindig megoldottam a háztartást ( veszélyeztetett terhes voltam)

Szoktam kérni a segítségét, de alapvető dolgok pl ha úgyis megy el,akkor vigye ki a szemetet, ilyen jellegű dolgokra elég fura arckifejezésekkel reagál. Sajnos régebben is "trehány" volt, de akkor nem volt számomra ez probléma, amúgy is állandóan takaríthatnékom van, de terhesen anno nem ment. Sőt, amióta megszületett a baba még annyit sem segít. A babával is alig foglalkozik, egész nap én vagyok itthon vele, se ebédelni nem tudok normálisan, se rendet rakni. Általában altatás után vasalok, főzök másnapra stb..

Elég fárasztó, enni is alig van időm. Igyekszem férjemmel megbeszélni, hogy legalább maga után pakoljon el, de nem. Szana - szét hagyja a ruháit, tányérjait, mindenét. Már megőrülök tőkét, semmiben sem segít.

A héten kifakadtam, és csúnyán összevesztünk. Ez miatt h ő elmegy dolgozni, 8-16 utána elmegy a barátaival meccset nézni, vagy teniszezni vagy mindig kitalál valamit. Ezeket mondta nekem a vitánk közben :

-"nézzél már magadra bottal sem piszkálnálak meg" (ha közeledek hozzá, elutasít)

- elfog menni csajozni ha mindig magyarázom neki h segítsen itthon. Ő nem cseléd, én itthon vagyok egész nap...

Teljesen kiakadtam :( terhesség előtt 52 kiló voltam, három hónapja szültem, most vagyok 61kg. Tény, hogy maradt rajtam de mit csináljak? Mit mondjak neki, hogy segítsen itthon?

Azt hittem, hogy segíteni fog nekem mindenben, ha a baba megszületik, de már látom, hogy ez nem így van :( úgy érzem nem számíthatok rá, semmiben :(


2018. jún. 20. 22:43
1 2 3 4 5
 41/43 anonim ***** válasza:
67%
Érdekes, az én feleségemnek van önbecsülése. Ha trehány vagyok, hozzám vágja a cuccomat, és pakolhatom szépen vissza a helyére. Sosem éreztette velem hogy nélkülem nem tudna élni, nem nyalta ki a s**gem. Mi partnerei, társai vagyunk egymásnak, egyikünk sincs se felette, se alatta a másiknak. Bármiben segítek neki, ugyanúgy ő is nekem. Megmaradt a privát kis életünk külön-külön is, nem szólunk bele egymás hobbijaiba, tudjuk hol a határ, bár még egyszer sem feszegettük ezeket. Sosem csaltuk meg egymást, a házasság súlya, a gyereknevelés, a család gazdasági működése mindkettőnk feladata. Nem is értem, ez olyan különleges dolog lenne?
2018. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/43 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Első pár kommentet olvastam csak végig, de mind azt mondják. Te szerelemből mentél hozzá, és még most is szereted őt és a kisfiad is. Ő most az élted értelme (és lesz is!). Ezt mind értjük. Azt is értjük, hogy szerelemben és kényelemben telt a párod elmúlt 5 éve. Persze, azt nem tudhatjuk, hogy szerelemből vett el vagy csak továbbra is biztosítani akarta a kényelmét. (Van is erről egy vicc: miért fehér a menyasszonyi ruha? Mert mindenháztartási eszköz színe fehér.) Nem arról van szó, hogy híztál terhesség alatt vagy hogy nem kívánna. Már elege van abból, állandóan veszekszel vele olyan dolgokért(,ami egyszinten jogos, mert kettőtök gyereke és ha szeret nem tudja azt elnézni, hogy megszakadsz /főleg ha már dolgozni is visszamész/, másrészt ha esdig is ilyen volt akkor ne csodálkozz. Nagyapám mondta mindig is,hogy "amilyet szakítasz olyat szagolsz") Ahogy fent is írtam, a gyerek az első! Gondold át, hogy a gyereknek megéri-e az, hogy azt lássa, hogy a szülei marakodnak és hogy az anyja állandó túlterheltsége miatt csak azt érezze,hogy ő csak egy púp, nem kívánt gyerek és az apja nem szeretése miatt nem tud kire felnézni. Milyen gyerek/felnőtt lesz belőle? Senkiben se fog bízni, minden szarban nyakig benne lesz vagy lelki problémái lesznek. (Tapasztalat)


Visszatérve rád. Ő már keresi az "új asszonyt", aki nem rinyál neki. Leülnék vele és komolyan elbeszélgetnék. Ha meg ilyeneket dumál, hogy nem piszkálna meg, ne riadj meg! Mondd neki, majd ha te szülnél gyereket te sem igy neznel ki. Meg a masik hogy nem vagy kover!


Egy ilyen kirohanas utan elzavarnam... Hadd gondolkozzon. Ha nem jon vissza legalabb tudod h mi van.! Ne te rahd magad. Neki is uj helyzet, ne add fel! Nem veletlen vagytok mar ebbyi ideje egyutt!

2018. jún. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/43 anonim ***** válasza:
100%

Ez az ember nem szeret Titeket. Aki ilyet képes hozzávágni a másikhoz, abban már nincsenek érzelmek. Én jelenleg itthon vagyok veszélyeztetett terhesként. Feküdnöm kell a nap nagy részében. Elmondom, hogy mit csinál egy nap a Férjem. Reggel felkel, elmosogat. Előkészíti a hozzávalókat, hogy nekem már csak fel kelljen tenni a kaját. Elindul munkába, közben intézi az új lakásunkkal kapcsolatos dolgokat+ orvos, posta, stb. Dolgozik. Meló után bevásárol, hazajön és vacsorázunk, kitereget, majd átmegy az új lakásba és fest, glettel, laminált padlóz, stb. Így megy ez hetek óta, látom rajta, hogy nagyon fáradt, de soha egy rossz szót sem kaptam tőle, mindig kérdezi, hogy mit tehetne még, h én tényleg sokat tudjak feküdni. Akármilyen fáradt minden este simogatja a hasam és beszél a babához. Sokat sírok, hogy nem tudok neki segíteni. De Ő tudomásul veszi, hogy ez egy ilyen időszak, csinálja a dolgát és nem rinyál. Tudom, hogy rá mindig számíthatok, ilyen egy FÉRJ. Az én Férjem sem volt mindig ilyen, de az elején tisztáztam, hogy nem cselédnek jövök. Nem fogom az egészet egyedül vinni a hátamon. Érdekes módom képes volt megtanulni mindent, bármit rá lehet bízni, ha valamiben nem biztos, akkor kérdez. ( Új ruhadarab esetén mivel, hogyan moshatja.)

Nem tudom miért hitted, hogy a gyerek után megváltozik, addig is magasan tett az egészre, ha több lett a feladat, akkor most miért gondoltad, hogy segíteni fog?

2018. jún. 23. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!