Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti mennyit várnátok a másikra?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti mennyit várnátok a másikra?

Figyelt kérdés
Az a helyzet állt elő, hogy egyre kínosabb válaszolni mindkettőnk családjának kérdéseire (eljegyzés, házasság, gyerek). Nagyon kellemetlen ez az egész, mert a családjainkban mindenki köteleződik el, meg babát vár, vagy már van gyerek. Érzem a nyomást a családtagok felől és a korunk miatt is (28, 35), meg a kapcsolat időtartama miatt is (3 éve leszünk együtt nyár végén). Úgy döntöttem az évfordulóig várok, ha addig nem történik semmi (legalább az esküvői dátum meghatározása), elhagyom, de vajon ez a jó döntés? Nem önzőség ez?
2018. máj. 13. 22:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nincs ellene a nősülésnek. Már mondtam neki azt is, hogy beszéljük meg és menjünk el gyűrűket venni, meg tűzzük ki a dátumot de ekkor meg önzőnek éreztem magam, így nem lett belőle semmi.
2018. máj. 13. 23:30
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
#10 Így rendben van, félreértettem az előző válaszod.
2018. máj. 13. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 peca1000 ***** válasza:
Nem önzősség, főleg ha mind a ketten már korábban megegyeztetek benne. Vàlaszd ki a dátumokat, és helyszíneket előre (eljegyzés, esküvő) és mutasd meg neki, hogy te erre gondoltál, jó lesz e neki is. Ha igent mond irány gyűrűt nézni. Ha azt mondja, hogy ráértek ezzel foglalkozni, akkor adj neki határidőt. Ha addig nem dönt, akkor lapát, mert neked ketyeg az órád, és keresel olyat, aki erre hajlandó lesz.
2018. máj. 13. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
De ez a pasas nem akar téged elvenni.
2018. máj. 14. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

"de manapság az a módi, hogy a férfi hozza meg a végső döntést."


Ez a baj... A csapból is az folyik, hogy a hapsi vegyen egy kövesgyűrűt, majd szervezze meg a lánykérését, és lehetőleg minél nagyobb csinnadrattával, meglepetésszerűen kérje meg a lányt, mert hát ezzel bebizonyítja, hogy mennyire szereti...

Pedig közös döntésnek kéne lennie és nem a férfi szervezési képességeinek egy művi bizonyítékának.

Egyelőre azért ne hagyd el, hanem üljetek le, és beszéljétek át újra, hogy egyáltalán van-e valami akadálya annak, hogy a közeljövőben összeházasodjatok. Akár adjatok egymásnak időt, hogy tényleg végiggondoljátok, de ha nincs előrelépés, akkor dönteni kell, hogy maradjon minden így és megbékélsz azzal, hogy barátnő maradsz, vagy inkább lelépsz.

2018. máj. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Én biztosan nem hagynám el a páromat, akit szeretek, csak azért, mert a családom hülyeségekkel bcogat.


De te tudod, a te döntésed.

2018. máj. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Az a szomorú, hogyha közösen akarok elmenni megvenni a karikagyűrűket, nem a köveset, akkor meg erőszakosnak titulálnának, aki kényszeríti a férfit a házasságra.
2018. máj. 14. 17:19
 18/19 anonim ***** válasza:

Nem, kérdező, az a szomorú, hogy te ilyen emberek véleményével foglakozol.


Én a kellemetlenkedőket 100% ignorálom és kész, legyen az barátnő, családtag, akárki.

2018. máj. 15. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Megmondom őszintén, hogy egyáltalán nem értelek. Miért kell ezt eröltetni? Mióta éltel együtt? Szerintem 3 év még simán belefér, 5, 8 és 10 is. Szeressétek egymást, a kapcsolatot. Sokan rohannak előre, hogy legyen házasság meg esküvő, de hova rohanni? Ez nem verseny! Mi 8 éve voltunk együtt, amikor a párom megkérte a kezem. Sose agyaltam rajta, hogy mikor fogja, mert tudtam és éreztem, hogy hova tartunk, nem volt kérdés, hogy együtt éljük le az életünket. Szerintem ezzel többet ártasz, mint használsz. Vagy megkéri a kezed, mert erölteted vagy nem. De így el fog veszni minden olyan élménye az egésznek, amitől meglepetés lenne most vagy 3 év múlva. És ami a legfontosabb lehet, hogy kényszerből teszi majd meg, a nyomás miatt. Lánykérés óta nálunk eltelt 2 év és már a második babánkat várjuk. Szerintem ne siettess semmit, hanem szeresd. Ha nem Veled akar tervezni azt úgyis érezni fogod és akkor tudod mit kell tenni.

2018. máj. 20. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!