Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem szeretné ha 100%ban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szeretné ha 100%ban én kezelném a pénzügyeinket, beleértve az ő költéseit is? Hallottatok már ilyet? Ti belemennétek? Esetleg van akinél így működik?

Figyelt kérdés

Az alap gond az hogy a férjemnek vannak komoly problémái a pénzköltés terén, ugyanis mióta az eszét tudja fillérre pontosan elkölti a pénzét amit megkeres. Hiába keres most sokkal jobban mint én, közös számlánk van de ha külön külön nézzük, amíg én félreteszek pénzt ő gyakorlatilag lenullázza a saját fizetését már hónap vége előtt. Rengeteget költ mindenfére kütyüre, kocsira, drága hobbiai vannak, barátokkal steakezni megy, meg drága sörözőkbe.


Mivel ez állandó probléma, régebben sokat veszekedtünk de megtanultam elfogadni így őt, újabban egyre nyomottabb emiatt már felkeresett pszichológust is, de nem segített.

Most előállt ezzel az ötlettel, h a bankkártyáját kidobja, a jelszót megváltoztatom és hónap elején készpénzt adok neki amit elkölthet. Minden számlát közös dolgot nekem kéne intéznem, viszont cserébe teljesen rámbízná h mennyit kapjon ő és hogy mennyit költenék magamra - valószínűleg többet mert több maradna így a megtakarítások mellett is.


Nem tudom igazából h érdemes-e ebbe belemennem, kicsit félek h komoly gondok veszekedések lesznek belőle másrészt ott van az h ő meg szeretné ha segítenék rajta. Vannak mások is akiknél ez a helyzet?


2018. máj. 8. 22:06
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jo otlet. Mar az haladas hogy beismeri hogy nem tud a penzzel banni.


Nalunk kozos dontes hogy mire mennyit koltunk, ha a felesegem dontene akkor az osszes sporolt penz utazasra menne el :D


Volt egy kollegam aki azt mondta hogy amint megkapja a fizeteset le is adja a felesegenek. Neki fogalma sincs arrol hogy mennyi a szamla mert a felesege intez mindent, nala annyi penz marad hogy kajat vegyen mikor dolgozni megy :D

2018. máj. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Úgy látom sok helyen működik, kicsit gondolkoztam rajta, úgy gondolom egy próbát megér!


Két kérdésem lenne igazából:

1 Akik ezt csinálják, mennyi pénzt adnak a párjuknak "költőpénznek"?

2 Hogyan kezeljem ha a megegyezés ellenére hirtelen nagyon akar majd valami (látszólag tök fölösleges) dolgot a párom, és engem nyaggat h adjak rá pénzt?


Köszönöm

2018. máj. 13. 14:31
 23/26 anonim ***** válasza:

Nálunk is én kezelem a pénzt. Különben azért alakult ez így a társadalomban, mert általában a nők vezetik a háztartást, ergo ők a beszerzők is, és ők vannak képben az árakkal.



1 Akik ezt csinálják, mennyi pénzt adnak a párjuknak "költőpénznek"?


Mindig van nála kb. 4-5 ezer. Bár eljutott addig, hogy már nem is igen költ belőle, max kevés enni vagy innivalót. Egyébként ha meglát valamit, és többe kerül, akkor általában felhív, ha kihagyhatatlannak látja, vagy este megbeszéljük. Van otthon készpénz is, mert ő abban kapja a fizuját, így ő bármikor tud kivenni, így nincs az, hogy "adjál már pénzt" :D De szólni szokott róla.



2 Hogyan kezeljem ha a megegyezés ellenére hirtelen nagyon akar majd valami (látszólag tök fölösleges) dolgot a párom, és engem nyaggat h adjak rá pénzt?


Nem fogja. :) Ha már eljutott eddig, hogy rád akarja bízni az összes pénzét, nem fog ilyet csinálni.

Egyébkén példa nálunk:

A gyerek tudja, hogy nálam hiába könyörög kis bizbaszokért rendszeresen, pl. az iskolai büfében előre gyártott palacsinta, színes, aromás löttyök, chips, egyebek, mert én nem veszem meg. Sajnos az apja bármikor megveszi.

Az elsőért nem szólok. A másodiknál viszont levezetem:

"Egy palacsinta 150 ft reggel a büfében, hazafelé a kisboltban a színes lötty 200 ft. Ez egy héten már 1750 ft, egy hónapban 7000 ft. Tápanyag bennük 0. Ebből a 7000-ből inkább menjünk el is a Tisza-partra strandolni egy napig, az sokkal értékesebb."

Általában bejön. Megegyeztünk, hogy egy héten egyszer van egy palacsinta. Így a kecske is jól lakik, és a káposzta is megmarad.

2018. máj. 16. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
Költőpénz? Nàlunk ilyen napi szintű pénzköltés nincs. Ha venni kell pl kenyeret akkor szól a férjem és adok rà. Ha időszerű a mobilszàmlànk kifizetése, vagy bérletet kell vennie, akkor azokat az összegeket adom oda. Ha pl kàrtyàt akar venni mert menne jàtszani és vàsàrolni arra adok neki. Egyébként nincs nàla pénz mert hülyeségekre költi ami felesleges és ezt ő is tudja. Pl semmi szükség blikkre vagy egyéb szennylapra mert hírekre ott a net amiért szintén fizetünk. Vagy pl visz magàval főtt kajàt, szendvicseket, hétvégén eszik édességet. Nem kell hogy mégtöbb cukros szutykot egyen, ha viszont pénz van nàla, vesz. Az orvos is figyelmeztette, ès kérte a férjem is hogy segítsek csökkenteni a nasit. Èn csak segítek. :) Sok kicsi pénz sokra megy.
2018. máj. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Mi lett?
2020. okt. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Hű de régi ez a kérdés! Hogy repül az idő..

Belevágtunk végül, és azóta is nagyon jól működik..

Voltak az elején gondok de szép lassan ráéreztünk és azt kell mondjam hogy jót tett a kapcsolatunknak, kevesebbet veszekszünk és ő is sokkal kiegyensúlyozottabb.

A "mennyi" volt mindig a legnehezebb kérdés, hogy mennyi zsebpénzt kapjon hó elején. Ezt szép lassan, ügyesen, sikerült levinnem 10 000 Ft ra amire nagyon büszke vagyok meg a férjemre is! És mostmár be is tudja osztani a tízezrest, nem költi el első nap, ami szintén óriási fejlődés.

Ha akar valamit magának venni, akkor megkérdez, és az esetek nagy részében kap rá pénzt. Persze előfordul hogy nem. Eleinte ezekben sokszor nem értettünk egyet, mostmár csak ritkán fordul elő.

Egy csomó plusz előnyt hozott be egyébként: kevesebb számítógépes játék, kütyü nyomkodás, több idő magunkra, kevesebb átbulizott éjszaka és másnaposan vergődés, és ami legjobb, hogy nem tömi magát szemét kajával a munkahelyén, hanem ha főzök akkor azt viszi másnap, ha meg épp nincs időm, akkor t-tádá- nekiáll főzni! Erre nem számítottam volna. :)

2020. okt. 26. 22:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!