Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem szeretné ha 100%ban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szeretné ha 100%ban én kezelném a pénzügyeinket, beleértve az ő költéseit is? Hallottatok már ilyet? Ti belemennétek? Esetleg van akinél így működik?

Figyelt kérdés

Az alap gond az hogy a férjemnek vannak komoly problémái a pénzköltés terén, ugyanis mióta az eszét tudja fillérre pontosan elkölti a pénzét amit megkeres. Hiába keres most sokkal jobban mint én, közös számlánk van de ha külön külön nézzük, amíg én félreteszek pénzt ő gyakorlatilag lenullázza a saját fizetését már hónap vége előtt. Rengeteget költ mindenfére kütyüre, kocsira, drága hobbiai vannak, barátokkal steakezni megy, meg drága sörözőkbe.


Mivel ez állandó probléma, régebben sokat veszekedtünk de megtanultam elfogadni így őt, újabban egyre nyomottabb emiatt már felkeresett pszichológust is, de nem segített.

Most előállt ezzel az ötlettel, h a bankkártyáját kidobja, a jelszót megváltoztatom és hónap elején készpénzt adok neki amit elkölthet. Minden számlát közös dolgot nekem kéne intéznem, viszont cserébe teljesen rámbízná h mennyit kapjon ő és hogy mennyit költenék magamra - valószínűleg többet mert több maradna így a megtakarítások mellett is.


Nem tudom igazából h érdemes-e ebbe belemennem, kicsit félek h komoly gondok veszekedések lesznek belőle másrészt ott van az h ő meg szeretné ha segítenék rajta. Vannak mások is akiknél ez a helyzet?


2018. máj. 8. 22:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
30%
Így végképp nem tanul meg a pénzzel bánni. Ez elég rossz ötlet
2018. máj. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem papucsság és nem értek egyet azzal sem, hogy így nem tanulja meg.

Pozitív dolog, hogy belátta és próbálkozik változni. Ettől nem lesz papucs.. ez egy nagyon ésszerű döntés, hogy a rossz szokásán változtat. Ez most olyan kb, hogy cigizik, de tudja, hogy rossz ezért a segítségedet kéri a leszokásban. Ez miért lenne papucsság?


Ha pedig a 100% helyett 10%-ot tud elkölteni a pénzéből rájön, hogy mi az amit tényleg meg akar venni és mi az ami felesleges. Nem tudom mire verte el a pénzt, de ezzel a módszerrel rákényszerül a válogatásra, az ésszerűbb döntéshozásra.


Viszont te ne élj vissza a bizalmával, az ő részét inkább tedd félre spórolásként, vagy valamennyit belőle és lesz tartalékban is. Nehogy vérszemet kapj, a pénz mocskos tud lenni.

2018. máj. 9. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez bevett szokás, régebben elég általános volt. Szüleimnél is így működik. Arra kell bízni a pénzt, aki jobban tud vele bánni. Néhány évig apám kezelte a pénzt, soha semmire nem jutott, midnig elverte hülyeségre, aztán anyám megelégelte, és mindent ő kezel már több mint 30 éve. Azóta minden rendben, mindenre jut, sikeresebb lett a vállalkozásuk is. Szerintem ez így rendben van.
2018. máj. 9. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk én kötöttem ki, hogy ez lesz. :D


Vannak emberek, akik soha nem tanulnak meg a pénzzel bánni, tök mindegy mennyit próbálkozik. Mint a férjem. Én kezelek mindent, én vásárolok, és minden kötelezőt én intézek, valamint a megtakarításokat. A maradékból adok neki hetekre elosztva arányosan, hogy ennyiből oldja meg vasárnapig a napi dolgait vagy ha elmegy barátokkal. Ha elveri az egészet, akkor se adok neki többet (néha előfordul) és nem is tiltakozik, mert tudja, hogy ő hibája.


Nyilván minden létszükséglet rendelkezésre áll, az extrák inkább ilyen Starbucks kávék, péksüti, pizza ebédre (főzök is, tehát ha nagyon akarja nem hal éhen). A nagyobb beruházásokat megbeszéljük, pl új telefon, ha már időszerű, vagy új mosógép. Semmit nem tiltok tőle, vagy ilyesmi, inkább csak lehetőséget adok neki, hogy hozzájusson, mert ha rajta múlik a fizetése maximum 1 hétig tartana ki.

2018. máj. 9. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
A szüleimnél így van és működik. Apám egész életében szórta a pénzt, hiába keresett mindig jól, csak adósságai voltak. Mikor anyám átvette a pénzügyeit, visszafizette az összes adósságát, és most már jelentős megtakarítása is van.
2018. máj. 9. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:

Nagyszüleimnél működött így. Annyi, hogy nagyapámnak volt mellékállása, és az volt az ő "zsebpénze". Nyilván, ha ez nem lett volna, akkor kapott volna otthon.

Persze nyilván ruhát, tisztasági cuccot, mindent, amit venni kell, azt nem zsebpénzből vette, hanem nagyanyám a közös pénzből. A zsebpénz tényleg elszórni való volt (hobbi, stb.)

2018. máj. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Nálunk ez bevált. Bár az én férjem nem ennyire beteges költekező...nálunk főleg időhiány miatt lett ez bevezetve. Nekem van időm utalni a csekkeket, bevásárolni stb. Neki a munkába nem kell sok pénz, maximum kajára meg innivalóra. Az tény, hogy ha bemegy a boltba, akkor 20.000-ért veszi meg azt, amit én 5.000-ért. És olyan apróságokból tevődik össze, hogy 2 kg hús helyett vesz 4-et (szerinte legalább több időre lesz kaja, nem kell minden nap főzni), ha 1 kóla kell akkor hármat vesz és egyáltalán nem nézi az árakat csak vásárol...

Szóval nálunk bevált, hogy én vagyok a kasszás és így pontosan tudom mennyit lehet még elkölteni és így mindig marad is pénz. :D

2018. máj. 9. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáljátok meg.

Kérdező, szerintem vezessél minden bevételt-kiadást egy excel táblába, és hó végén beszéljétek is át. Nem kell túlragozni, de egy 10 percet szánjatok erre, leülve a gép elé. Így látja, hogy mi hogyan volt a hónapban.

Ez az ötlet jó szerintem (annál meg bármi jobb, mintha a havi fizuját elszarná egy hét alatt.)

2018. máj. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem értékeld, hogy belátja, gondjai vannak és igyekszik ez ellen tenni.

Ezért lenne papucs??!


A mi szokásaink:

Férjem fizuja az ő kártyájára, én bevételem az enyémre.

Övé a hónap elején, enyém a közepén.

Mindkét kártyához internet banking, amit én kezelek, elrakva a partnerek, ahova mennek a fizetendők.

Hónap elején megjön a férjem fizuja (az a több), leülök, sorban elutalok mindent. Nem járok sem postára, sem bankba, mindent így rendezek, pontosan nyomon követhetem.

Szintén a hónap elején nagy bevásárlás, rendszerint férjem kártyája. Nem azért, mert az övét kell elkölteni, hanem mert azt igyekszünk használni, az enyémen meg tartalékolni, de ha bejön vm, amihez az övén nincs már elég, akkor viszi az enyémet. E célból az ő számlájához 2 kártya van, nála és nálam.

Aztán ahogy jönnek a mozgó dolgok (ovi, orvos, ruha, játék, szórakozás stb.), azt igyekszünk még mindig az övéből, hogy az enyémen maradjon az egész családnak.


De az igazsághoz hozzá tartozik, hogy férjem tud csinálni magának pluszt kpban, amiből ha tud ad nekem kajára, viszont én igazából nem tudom, mennyi az annyi. De nem is érdekel, mert 1. tudom, hogy nem előlünk rakja el, 2. én úgy vagyok vele, hogy férfinél kell, hogy legyen pénz.

De az én párom száz százalékosan megbízható pénzügyileg.

Szóval így neki is van költőpénze, meg nekem is.


Ha a tiéd nem megbízható és ez zavart okoz a házasságban, akkor próbáljátok meg egy ideig a javaslatát, hátha beválik.


Nekem alap, hogy egy házasságban közösek a pénzügyek és megbízható ember kezeli a kasszát.

2018. máj. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

Szerintem nem vesztetek semmit, ha megpróbàljàtok.


Lényegében nàlunk is így van. Igaz, az én férjem ennyire nem durva, de bizony ha van nàla egy ezres is akàr, màsnap màr nincs meg, mert elkölti tök felesleges dolgokra pl kis pizza, csokika, félliteres ital, pedig elég kajàt / és italt visz magàval, nem az a gond hogy éhes, és édességhiànya sincs. Egyszerűen csak tudja hogy van nàla valami akkor költ. Ezzel együtt azért nem költ felelőtlenül. Ha tudja hogy jobban be kell osztani a pénzt, nem jàr rà a megtakarítàsra, pedig neki is elérhető egyébként, csak konkrétan a pénztàrcàjàban nem tart semmit. Az elmúlt majdnem 1 évben pl mindketten lemondtunk bizonyos + dolgokról mert vontàk egy tartozàsàt. Akkor sem hisztizett hogy kevesebbet költhet,:) én is kevesebbet költöttem magamra. Nem egetverő összeg volt ( havi 40 ezer mínusz 10 hónapon àt) de azért megéreztük. Mert közös kasszàn vagyunk : az ő fizujàból élünk- szórakozunk, az enyém a félretett pénzünk. Pl Ha màsnap kenyérre kell akkor csak annyit vesz ki. Ha bevàsàrlàsra akkor lista alapjàn megmondja hogy kb mennyi pénzt kell vinnie és adom. Nàlunk is ő kérte, hogy én irànyítsam a pénzmozgàst, nekem meg nem gond.. így pedig gyakorlatilag 7 évnyi közös megtakarítàsunk van jelenleg ami havonta gyarapszik egy fizetésnyi összeggel.

Megbeszélt mennyiséget költünk, sosem léptem túl én magam sem , csak azért mert nàlam az irànyítàs. Sosem volt ebből problèmànk. Működik.

2018. máj. 12. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!