Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ti belemennétek úgy egy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti belemennétek úgy egy házasságba, hogy még nem igazán akarjátok?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok együtt egy lánnyal. Idősebb nálam 1 évvel, 26 vagyok ő 27. Szeretném elvenni, abszolút a házasság mellett vagyok, de először végezni akarok az egyetemmel (még fél év), meg úgy 2 évet dolgozni, egy kis egzisztenciát építeni. Barátnőm már 3 éve dolgozik, és mindig azzal jön, hogy bezzeg a barátnői már mind férjnél vannak, ő meg még itt van ennyi idősen, döntsem már el, hogy mit akarok. A baj ott van, hogy ő még mindig a szüleivel lakik, heti kétszer találkozunk kapcsolatunk kezdete óta. Mondtam, hogy költözzünk össze, de ő nem akar bérleti díjat fizetni, már lakást venne akkor. Szóval lényegében csak akkor költözne fel hozzám, ha cserébe én is adok valamit. Azaz eljegyezem, egy év múlva (mert jegyben ugyebár nem szép dolog várni) el veszem feleségül. Aztán utána persze jön a gyerek is, mert két hetente ismételgeti, hogy bizony ketyeg a biológiai óra. Nekem meg azért még voltak egyéb terveim is. Utazni, autót venni, picit élni úgy hogy végeztem a sulival, dolgozok, és van már pénzem is. De ha az ő terveit követjük, akkor ez a rész kimarad, és jöhet 2 év múlva a gyerek nevelés. Erre még nem igazán állok készen, nem tudom hogy ez változni fog-e, ha elkezdek dolgozni, és bennem is így megindul a fészekrakó ösztön. Voltak valakik hasonló cipőben? Köszi előre is a válaszokat

2015. jún. 6. 16:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
73%

nem, mert így meg az lesz, hogy te még nem élted ki magad és válás lesz a vége

amíg nem akarjátok mindketten, ne házasodjatok össze

ugyanakkor őt is megértem, 3 év már hosszú idő és ő már szeretne családot alapítani

itt jön a kompromisszum, mondjuk jegyezd el ha befejezted az egyetemet, utána még van 1 éved

kicsit kevesebb, mint ahogy tervezted, de így mindenkinek elfogadható, nem?

beszéljétek meg, de kényszerből ne vedd el

2015. jún. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
81%
Megértem a barátnődet is, hogy ketyeg a biológiai óra de nem túl kompromisszum kész. Én se házasodnék úgy, hogy nem éltem volna együtt valakivel, hiszen lakva ismeri meg egymást az ember. És az összeköltözés is bizony egy nagy lépés előre meg elköteleződés! Szerintem meg kéne beszélned vele, hogy te is rendesen bele akarsz szállni az esküvőbe, meg tisztességes nászutat akarsz és az is sok pénz, ezért kicsit még el lehet tolni a dolgot.
2015. jún. 6. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

meg azt még hozzátenném, hogy én biztos nem házasodnék összeköltözés előtt

de ha eljegyzés után összeköltöztök és együtt laktok egy évig, az még úgy jó

2015. jún. 6. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
97%

Én is abszolút házasság párti vagyok, azért mondom, hogy inkább ne.

1. Még nem igazán akarod

2. Ő meg a házasságot akarja nem igazán téged (arra költene)

2015. jún. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
62%

Nem éltetek még együtt, de már esküvőt akar? Szerintem valamit valamiért. Mondd meg neki, hogy ha már sikerült normálisan együtt lakni egy közös lakásban 2-3 évet, akkor majd lehet szó esküvőről..


Mit csinálnál akkor, ha az esküvő után derülne ki az, hogy nem vagytok képesek egymás mellett huzamosabb ideig megmaradni? A legtöbb kapcsolat az együttélés során megy tönkre, nem véletlenül.

2015. jún. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Kényszerből ne vedd el. Én megértem őt is, de ennek így semmi értelme. Egy nagynéném a szülés után néhány évvel panaszkodott, hogy sajnos elsiette, ő még élt volna. Egyébként 30 fölött is szülnek nők probléma nélkül. Egy volt évfolyamtársam nem sokkal az esküvője után fejezte be a főiskolát néhány éve, gyerek viszont azóta sincs. Egyszerűen nem akarnak üres popsira, erre azért anyagilag is fel kell készülni a mai világban, mert nem a szüleink fiatalkorának világát éljük, amikor nem volt úgy munkanélküliség, mint most, viszonylag biztos alapok voltak, most még a biztos is bizonytalan.

Néztétek mostanában a lakásárakat ott, ahol ti terveztek? Kalkuláltatok, mennyi idő alatt jönne össze, mennyi pénz kéne, mennyi megtakarításotok van most?

2015. jún. 6. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

Jobban jársz ha előbb kiéled magad.


Elvenni valakit úgy h nem is laktatok együtt pedig elég felelőtlenség. Honnan tudod, hogy jól kijönnétek 1 háztarásban?

2015. jún. 6. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%
Ne viccelj, ebben az esetben te tényleg csak díszletnek kellesz az esküvőre és donornak a gyerekhez. Ha picit is értelmes lenne, nem azért akarna házasodni, mert a barátnői férjnél vannak, és nem házat akarna venni egy olyan kapcsolatba, amiben még nem is éltetek együtt. Igen, 3 éve jártok, ennyi idő pont elég hozzá, hogy tudd, mit akarsz. Megtenni a következő lépést, vagyis az együttélés.. Nagyon befürödhetsz ezzel a nővel, ha te magad nem érsz neki annyit, hogy összeköltözzön veled. Valószínűleg egy év alatt kiderülne, hogy nem is vagytok egymáshoz valók, és nem a te hibádból. Ő gyereket akar, és nem érdekli, hogy te mit akarsz, pedig semmi gond nincs az elképzeléseiddel. Ha ennyire biztos a dologban, vegyen házat, hozzáköltözöl, fizetitek kettesben, aztán ha egy év múlva szóba kerülhet az eljegyzés, majd mikor jónak látjátok, az esküvő.. itt viszont nem neked kellene nyújtanod valamit azért, hogy elvehesd, hanem ugyanúgy neki is nyújtani kell azért valamit, hogy tudd, téged akar, nem csak a gyűrűt, esküvői bulit, kisbabát. Ha egy-két év albérletet nem vállal be a kedvedért, akkor felejtsd el. Az az érzésem, a barátnőd anyuci pici lánya, elsődleges életcélja a gyerek, te pedig elvált ember leszel rövid időn belül, miután már nem lesz szükség a funkcióidra. Egyébként a fészekrakó ösztönnek semmi köze hozzá, ha valaki rá akarja kényszeríteni az akaratát a másik félre. Ha valakit szeretsz, és vele akarod leélni az életedet, akkor 2 évtől nem mész a falnak, mert mi az egy élethez képest, azon kívül arra törekszel, hogy ne csak neked legyen jó, hanem neki is.
2015. jún. 6. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Egy részről megértem a csajt, de miért kellett lepontozni az 5öst? Tök igaza van... Lakva ismeri meg az ember a másikat. Ha meg ő igazán szerelmes akkor tud várni, ha meg nem, akkor keressen mást, aki 1 éven belül csinál neki gyereket. Ugyan már.
2015. jún. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Bence_ ***** válasza:
78%

Ez a nő vagy a világg legjobb ember ismerője vagy egy színt felett mind1 neki, hogy ki veszi el és csinál neki gyereket. Neki ezek a céljai. Másnak egy jó párkapcsolat a célja. Amiben majd lesz gyerek meg esküvő. Azért mert nekik ez esik jól.

Első körben laknatok együtt. Szerintem már itt sok minden kiderülne. Pár hónap után tudnád a választ 😊

2015. jún. 6. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!