Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ti belemennétek egy úgymond...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ti belemennétek egy úgymond elrendezett házasságba?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy több szempontból mindkét félnek előnyös lenne, kivéve a szerelmi kérdést. Hiszen nem is olyan rég még voltak ilyen házasságok, ahol nem az első szempont volt a szerelem. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi főleg. Ha választok, kérlek indokoljátok is meg! Köszönöm :)
2012. febr. 10. 09:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
80%
Hátha már sürget az idő a gyerekvállalás miatt és nincs társam hozzá csak így, akkor azt hiszem belemennék.
2012. febr. 10. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
92%

Attól függ milyen ember az illető. Ill. vonzódom-e hozzá egyáltalán.

Ha jóember és vonzódom hozzá, akkor igen, később akár még szerelem is lehet belőle. Viszont ha a hideg kirázna, ha hozzámérne, akkor biztos nem.

2012. febr. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%
Jó lenne tudni, mi az a több szempont. Anyagiak? Ha éheznék, belemennék. De csak azért, hogy mondjuk sok ékszerem legyen, szép ruháim, nem. Lakhatás? Ha az utcán élnék, belemennék. De ha mondjuk albérletben, nagyon szűkösen, akkor már nem. Szóval ismerni kell a körülményeket. Csak azért, mert mondjuk már 39 éves vagyok és szülni akarok, nem mennék bele. De ha látnám, hogy a meglévő gyerekem éhezik, nélkülözik, mert egy keresetből nem tudom eltartani, akkor belemennék. Kérdés még, mit ad nekem ez a házasság.
2012. febr. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%

Én azt mondom, hogy a szerelem bizonyos szempontból lényegtelen egy kapcsolatban, házasságban. Jó, ha van, sőt az lenne a normális ha lenne, de ha csak az van, az nagyon nem jó. Tisztelet, kölcsönös szeretet, őszinteség, felelősség - ezek kellenek leginkább egy jó kapcsolathoz. A szerelem csak egy múló pillanat, de ha va, vagy volt, javít a kapcsolaton. Nem feltétlen ez az alapja.

Nem ismerjük a körülményeket. Ha nem taszító az ember, sem külsőleg, sem viselkedésben, hanem kellemes, jómodorú, felelősségteljes, akkor lehet róla szó.

2012. febr. 10. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Anyagilag, lakhatásilag, minden ilyen szempontból mindkét fél számára előnyös lenne. Sőt együtt segíthetnék egymást az előrejutásban, ami a mai viszonyokban nem utolsó szempont. Mindent megadnának egymásnak, kivéve talán a szerelmet. Én olyan házasságra gondolok, amit főleg régen kötöttek, mint pl. a szülők elrendezték és gazdaságilag hasznos házasságot kötöttek a felek. Később kialakulhat érzelem?
2012. febr. 10. 09:47
 6/20 anonim ***** válasza:
89%
Persze, komoly és mély szeretet, tisztelet, megbecsülés mindenképpen. Ezek egy kapcsolat alapjai. A szerelem nem biztos, de jöhet az is később :) Ha össze is házasodnak az érintett felek, és összeköltöznek, én azt javaslom, hogy ne csapjanak rögtön a házasélet közepébe. Viselkedjenek eleinte úgy, mint a sima lakótársak, a férfi hívja el randira a nőt, ismerkedjenek, beszélgessenek. Szépen lassan, ahogy kialakul egy kapcsolat. Így lehet belőle szerelem is. Ha rögtön a közepébe, akkor kevesebb eséllyel.
2012. febr. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
20%

"Anyagilag, lakhatásilag, minden ilyen szempontból mindkét fél számára előnyös lenne."


Magyarán a pénzéért mennél hozzá. Nem, ez a legundorítóbb érdekházasság. Előbb megyek hozzá érdekből egy mexikóihoz, hogy megkapja a lakhatást.

2012. febr. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnam ezt megtenni.
2012. febr. 10. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 uccu ***** válasza:
88%

Egyrészt a szerelem gyakran elmúlik egy olyan kapcsolatban is, ahol volt. Sajnos. Azok a felek, akik azelőtt örült szerelmesek voltak, könnyen a legnagyobb ellenségek lehetnek. Így ugyanannyi esélyetek van akár tovább boldognak lenni, vagy egymásba szeretni, mint máshogy.

Az is kérdés, hogy az érdek tényleg mindkettőtök érdeke-e.


Másrészt könnyen előfordulhat, hogy így nyitott is marad az a házasság és az egyik vagy mindkét fél kikacsintgat és ugyanúgy végzik, mint egy nem érdekházasság, ellenségek lesznek és elválnak. Akkor meg ugrott az érdek és hosszú évek mentek rá az életetekből.


Úgyhogy le kell ülni a házasulandóknak és őszintén átbeszélni, hátha még ki is alakul valami...

2012. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, soha.


Hogy miért? Mert a házasságban fontos a szerelem és az érzelem is. Attól, hogy anyagilag jól jársz még nem indok. Boldogtalan leszel te is és a párod is, ha nem vonzódtok egymáshoz, te is és ő is szeretőt fog tartani, sőt mondjuk a pasi szerelmes, akkor ugye annak a csajnak fog venni dolgokat és ha tényleg szereti, akkor előbb utóbb inkább vele élne.


Én a mai világban nem látom ennek értelmét, van akinek a házasság csak egy papír és mellette egy nyitott kapcsolat is lehet, de én úgy gondolom, csak akkor házasodjon két ember, ha szeretik és támogatják egymást, megférnek egymás mellett és fontos a másik boldogsága.

2012. febr. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!