Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez korrekt? Ti...

Szerintetek ez korrekt? Ti belemennétek ilyenbe?

Figyelt kérdés

Ismerősömék a házasságkötésük előtt szeretnének lakást venni és mivel a fiú nem szeretne hitelt felvenni a szüleitől kér kölcsön, és ez úgy fog történni, hogy a lakástulajdonosi lapon három tulaj lesz megnevezve, a fiú, a lány, és afiú anyjának a neve(mivel ő úgy ad kölcsön a fiának, hogy amíg le nem törleszti-persze kamatmentesen a hitelt,addig ő is tulajdonos lesz papíron)

A lány úgy tudom csak egy ötöd részben lesz tulajdonos..

Később mivel közösen tölesztik vissza a fiúval, a mama tulajdoni része már közösnek fog számítani.


2010. szept. 9. 11:18
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
66%

Baromságnak tartom, 2x kell majd adót fiezetni. mert mikor majd a kedves mama átírattatja a részét akkor ajándékozási illetéket kell fizetniük, a mamának meg adóznia.


Inkább eleve most úgy iratattnám hogy a mama+fiu része csak a fiunak legyen és a lány külön. vagy is 4/5-d a fiué (ahugy írod) 1/5 a lányé.


de akkor a fiu egyedül törlesszen anyukának.

2010. szept. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Van még ajándékozási adó? Én azt hittem eltörölték...

Egyébként a mama csak bebiztosítja magát,és érthető is a mai világban..Elég sokszor hallom,és olvasom,hogy pár év házasság után már válnak is a fiatalok..Így nem csoda ha a mama ragaszkodik a pénzéhez..

Nincs evvel semmi gond.Kifizetik a kölcsönt,és utána rögtön mint ajándék átadja a fiataloknak a részüket..(szerintem nincs már ajándékozási adó,de ha tévednék akkor elnézést érte)

2010. szept. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
De olyan nincsen, hogy egyedül törlesszen a fiú, mert a nyáron összeházasodnak és onnantól már egy család..onnantól minden közösnek számít, a tartozás is,m indegy, hogy ki fizeti vissza..érted?
2010. szept. 9. 11:28
 4/40 A kérdező kommentje:
Az ajándékozási adót már eltörölték
2010. szept. 9. 11:28
 5/40 anonim ***** válasza:
Ha a mama ennyire ragaszkodik a tulajdonjogához, akkor mi a biztosíték, hogy miután visszakapta a pénzét, azután lemond a részéről?
2010. szept. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy ügyvéddel kellene megbeszélni. Ha csak a kölcsönből veszik a házat,akkor abban jelenleg a nőnek semmi része nincs. Amit a mamától kapnak,akkor lesz közös,ha valóban együtt törlesztik. A mamának ilyenkor az egész házon haszonélvezet szokott lenni,ami csak akkor kerül le a házról,ha az adósságot kifizetik.

Ezért kell ügyvéd,hogy a tualjdoni viszonyokkal kapcsolatban olyan szerződést kössenek,hogy senki ne kerüljön később hátrányos helyzetbe.

2010. szept. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
Anyuka bízik annyira a fiában, hogy minden hónapban neki törlesztené a kölcsön összegét? A házaspár a tulaj, és együtt fizetnek a kölcsönadó anyukának, így nem lehet? Én nem szívesen mennék bele az általad említett helyzetbe.
2010. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Alapvetően így nagyjából korrekt. Én is úgy tudom, hgy ha közvetlen hozzátartozónak ajándékoznak, az illetékmentes.

De: ezt erősen le kell papírozni, nehogy a drága mama később meggondolja magát. Az üzletben nincs család és barátság.

2010. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
100%

Hogy egy család vagy nem....


én voltam házas és még is a válaásnál nagy pénzühgyi bonyodalom volt. pedig 50% volt minden, de a volt férjem így is többet akart.

2010. szept. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
100%
Ha addig veszik meg a lakást, amíg nem házasok, akkor az a házasság után is különvagyonnak számít, így tök felesleges a mama tulajdonrészét is belevenni az adásvételbe. (Vagyis a házasságkötés előtt szerzett magán vagyon - ez a válás után is magánvagyon. Pl.: a mama utalja a fia számlájára a pénzt és úgy vegyék meg. így mindenki be van biztosítva, hogy tényleg nem igazi önerő a pénz, mert van nyoma az átutalásról) Más kérdés, hogy mennyire szeretnék én hozzámenni így egy emberhez, ha a családja már az elején ennyire nem bízik bennem. Erre a legegyszerűbb megoldás lenne a házassági szerződés...
2010. szept. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!