Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez korrekt? Ti...

Szerintetek ez korrekt? Ti belemennétek ilyenbe?

Figyelt kérdés

Ismerősömék a házasságkötésük előtt szeretnének lakást venni és mivel a fiú nem szeretne hitelt felvenni a szüleitől kér kölcsön, és ez úgy fog történni, hogy a lakástulajdonosi lapon három tulaj lesz megnevezve, a fiú, a lány, és afiú anyjának a neve(mivel ő úgy ad kölcsön a fiának, hogy amíg le nem törleszti-persze kamatmentesen a hitelt,addig ő is tulajdonos lesz papíron)

A lány úgy tudom csak egy ötöd részben lesz tulajdonos..

Később mivel közösen tölesztik vissza a fiúval, a mama tulajdoni része már közösnek fog számítani.


2010. szept. 9. 11:18
1 2 3 4
 21/40 A kérdező kommentje:

A haszonélvezeti jo százszor erősebb jog, mint a tulajdon jog!!!

Én haszonélvezetet a mamának biztosan nem akarnék.

Nem lenne határidőbe lekorlátozva az a dolog, hogy meddig kell visszafizetiuk a mamának a kölcsönkapott pénzt.

Ami azért hátrányos a lányra nézve: mertha pl 15 év után válnak el esetleg és még nincsen kifizetve a mamának a rész, akkor a lánynak csak egy ötöd rész lesz és ez méltánytalan, nem? ha mondjuk nem születik gyerek.

2010. szept. 9. 12:12
 22/40 A kérdező kommentje:

12.00 -snek

teljesen jól értetted, mert ezt akartam irni, 2/5 2/5 1/5

de épp az a lényeg, hogy a mamának a két ötöde iután közösen fizetik vissza a pénzt megoszlik a két fiatal között, tehát a mama "része " közös lesz a két fiatal számára , igy az adott tulajdoni részhez még 1/5 - 1/5 hozzájön úgymond..tehát a lánynak két ötöde a fiunak 3 ötöde lesz, vagy később a lány nagyjából egyharados tulaj lehet, mig a fiu kétharmados tulaj.igy értettem

2010. szept. 9. 12:16
 23/40 anonim ***** válasza:

Szerintem egy ilyen megállapodás a lánynak hátrányos, mert így Ő hiába törleszt egyetemlegesen a fiúval esetleg éveken keresztül, a tulajdonrésze a kiindulási állapot szerinti marad a törlesztési időszakban.


Magánhitelt ugyanúgy be lehet jegyeztetni a Földhivatalban a tulajdoni lapra, ezzel pl a fiú anyukája bebiztosíthatja magát. Kell kötni egy kölcsönadási szerződést, amiben kikötik, milyen feltételekkel adja kölcsön az anyuka a hitelt és mikor hajlandó töröltetni a magánhitelt a tulajdoni lapról. Válás estén ugyanúgy el lehet járni, mint egy banki hitelnél, a beletett pénz arányában mindenki megtarthatja a tulajdonjogát, a maradékot pedig anyuka átadhatja pl a fiának, de megválthatja magának is.


Egy jó ügyvéd tuti meg tudja ezt fogalmazni.

2010. szept. 9. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 A kérdező kommentje:

Biztos, hogy nem íratnák rá a lányra az 50%os tulajdont.

Amúgy ezzel a beszáll a mama dologgal azt akarják kiküszöbölni, hogy a lánynak évtizedek múltán ne csak egy ötöd tul része legyen, hanem megnőjjön neki is a része..

Mert szerintem méltánytalan többévtiezedes házasságban az a dolog, hogy a fiué nagyjából minden...

De azt sosem számitják, hogy a gyereket meg is kell szülni, az anya gyesen van, nem keres annyi pénzt...

a házimukáról nem is beszélve, amiért szintén nem fizetnek pénzt..

2010. szept. 9. 12:23
 25/40 anonim ***** válasza:

Én nem mennék hozzá olyan férfihoz, aki támogatja a kedves mamát egy ilyen feltétel megszabásában, és ilyen egyezséget kér tőlem, a leendő feleségétől, aki az új családja leszek.

Ennyi. Kár űzni-fűzni, szépíteni. Teljesen ki leszel szolgáltatva nekik, és 30%-ot buksz a bizniszen. Nem kis pénz.

2010. szept. 9. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 A kérdező kommentje:

Hitelt a fiu nem akart felvenni, mert az anyja kamatmentesen tud adni pénzt.

én is mondtam a lánynak, hogy ki lesz szolgáltatva.

2010. szept. 9. 12:32
 27/40 A kérdező kommentje:
és nagyobb lakásról van szó, ahonnan 20 évig tuti nem költöznek .
2010. szept. 9. 12:33
 28/40 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt!!! Míg fiatal az ember mindent elhisz, aztán a saját bőrén megtapasztalja milyen is a valóság! Sajnos tényleg sok a válás a mai világban, de még szülő gyermek is veszhet össze! De ha olyan jómódú a mama, miért nem adja a mama azt az öszeget ajándékba a szeretett fiának?? Ez viszont magas. Ha tudok, adok a gyerekemnek és nem kérem vissza, de nem vagyunk egyformák.
2010. szept. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:

Nézd, ez szerintem egy írtó nagy kiszúrás. Házasság előtt veszik meg így a lakást. Külön vagyonnak fog számítani, ha anyuka ad pénzt, akkor miért kell attól még az ő neve is szerepeljen a tulajdoni lapon? Írjanak meg ügyvéddel együtt egy kölcsönszerződést és kész. Utána már a barátnőd is törleszteni fog a fiúval együtt, közös kasszánál ezt elkülöníteni nem lehet. Továbbá, ha ő is törleszti,akkor már neki is nagyobb tulajdoni hányad járna, persze függ az önerő szempontjából is. Ha már annyira tulajdoni hányadra megy a dolog, miért nem lehet fejentként 1/3-ad?

Mi is kaptunk pénzt szülőktől, amikor vettük a lakást, házasok voltunk már igaz, de minden közös.

Nálunk ilyen fel sem merült.

2010. szept. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 A kérdező kommentje:

can még egy tesoja annak afiunak és akkor neki is uannyit kell adnia..ő meg elveri a pénzt minden hülyeségre, nem tud spórolni....ezért ennek a fiának kölcsönt ad...

vagy a tesonak kell visszafizetni a mamkölcsön felét..

ez is egy megoldás lehet...de akkor a lánynak nem nő a tulajdonrésze.

2010. szept. 9. 12:49
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!