Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez korrekt? Ti...

Szerintetek ez korrekt? Ti belemennétek ilyenbe?

Figyelt kérdés

Ismerősömék a házasságkötésük előtt szeretnének lakást venni és mivel a fiú nem szeretne hitelt felvenni a szüleitől kér kölcsön, és ez úgy fog történni, hogy a lakástulajdonosi lapon három tulaj lesz megnevezve, a fiú, a lány, és afiú anyjának a neve(mivel ő úgy ad kölcsön a fiának, hogy amíg le nem törleszti-persze kamatmentesen a hitelt,addig ő is tulajdonos lesz papíron)

A lány úgy tudom csak egy ötöd részben lesz tulajdonos..

Később mivel közösen tölesztik vissza a fiúval, a mama tulajdoni része már közösnek fog számítani.


2010. szept. 9. 11:18
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:

Az anyuka nem szegény, és jó kapcsolat van közöttük.

A fiúnak annyi pénze van, mint amennyit kölcsön akar kérni nagyjából.Kb 7 év alatt tudnák visszatörleszteni vagy 10 év alatt...ezt előre nem lehet tudni

2010. szept. 9. 11:47
 12/40 anonim ***** válasza:
Amennyi válás és szakítás van manapság, nem csoda, ha mindenki be akarja biztosítani magát. A többségnek maximum 1 ingatlanja lesz életében, ez már nem játék, szerelem ide vagy oda.
2010. szept. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/40 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy ilyen esetben, attól, hogy a mama is tulaj lesz, még nem kell, hogy haszonélvezete legyen rajta nem?
2010. szept. 9. 11:49
 14/40 A kérdező kommentje:
A leányzó meg attól tart tulképpen, hogy egy esetleges válásnál(ki tudja) nem lesz e bonyoulut a helyzet mondjuk több év után, ha nem sikerül mindent visszatörleszteni a mamának?
2010. szept. 9. 11:50
 15/40 A kérdező kommentje:
és, hogy rászáll e az őt megillető rész(?)
2010. szept. 9. 11:51
 16/40 anonim ***** válasza:
69%

Ebbe semmi korrektség nincs a mama részéről, ráadásul valóban kétszer kell átíratni az ingatlant, amelynek megint nem sok értelme van.

A ma - ha biztosítékot akar - tartson fel haszonélvezetet az ingatlanra, a tulajdonba szerintem ne szálljon bele. A haszonélvezetnek ez a jogintézménye, erre találták ki.

Ha a házon 1/5-nyi tulajdoni hányada van, mit ér vele? Nem sokat...


De még a haszonélvezetet sem kell fenntartania, írjanak a gyerekekkel közösen közjegyzői kölcsönadási szerződést. Ha nem fizetik a gyerekek, mehet a végrehajtás az ingatlanra. Ennek hátulütője, hogy ha nem bízik a gyerekekben a gyerekek így a tudta nélkül terhelhetik és elidegeníthetik az ingatlant.


Hozzáteszem: Azzal, ha tulajdonos miben tudja kényszeríteni a gyerekeket a fizetésre? Ha nagyon megromlik a kapcsolat a gyerekek akár a közös tulajdon megszüntetésére perelhetik is az anyukát, és ha csak "kis részben" tulajdonos, simán ki tudják vásárolni. Se pénz, se posztó... Tehát az egyik legrosszabb, amit tehet, hogy kis részben tulajdonossá válik. Legyen a két gyereké az ingatlan (vagy csak a fiú, ha az nyugtatóbb számára), és ő tartson fenn haszonélvezetet és/vagy írjanak közjegyző előtt kölcsönadásit.

2010. szept. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 anonim ***** válasza:
Én úgy értettem, hogy az anyukáé 2/5, a fiúé 2/5, a lányé 1/5 rész. Az ajándék csak egyenesági rokonok között illetékmentes. Akkor a törlesztés után a fiúé lesz 4/5, a lányé 1/5? Vagy a lányé után fizetik az illetéket. Vagy ha akkorra már lesz unoka, nekiajándékozza a mama a részét, illeték mentesen. A lány meg közösen fizeti a fiúval a kölcsönt. Hát korrektnek nem mondanám.
2010. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/40 anonim ***** válasza:
minden féleképpen ügyvéddel beszéljétek meg,mert a végén vagy a mama vagy a fiú viszi, a lánynak meg nem marad semmi.Kell írni egy olyan szerződést h. amikor kifizették akkor az övék illetve ha válás akkor a lány vagy visszakapja a pénz egy részét vagy ő is tulaj marad.A törlesztésről,pedig legyen papír, h. bizonyítható legyen.De szerintem nem korrekt.
2010. szept. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:
Ez így nem tűnik túl praktikusnak. Úgyis kell ügyvéd az adásvételihez kérjetek segítségrt. Így első ránézésre sokkal egyszerűbbnek tűnik jelzálogjogot, elidegenítési tilalmat teteni rá anyuka részére a kölcsön összegre mint hogy tulajdonrészt adni neki.
2010. szept. 9. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 anonim ***** válasza:
Szerintem sokkal egyszerübb lenne, ha a lakást fele-fele arányban a fiatalokra iratnák, de amit az anya belefizet, arról egy szabályos kölcsönszerzödést irnának - és átutalással törlesztenék, igy bizonyitott lenne a visszafizetés is. Igy a tulajdonviszony teljesen tisztázott lenne az elejétöl kezdve, a mama is be lenne biztositva, meg a fiatalok is (mert elöfordult olyan is, hogy a szülö visszakapta a pénzét, kézbe fizetve, és utána meg nem ismerte el, ragaszkodott a tulajdonjogához, annak ellenére, hogy már nem volt jogos.)
2010. szept. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!