Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek ez korrekt? Ti...

Szerintetek ez korrekt? Ti belemennétek ilyenbe?

Figyelt kérdés

Ismerősömék a házasságkötésük előtt szeretnének lakást venni és mivel a fiú nem szeretne hitelt felvenni a szüleitől kér kölcsön, és ez úgy fog történni, hogy a lakástulajdonosi lapon három tulaj lesz megnevezve, a fiú, a lány, és afiú anyjának a neve(mivel ő úgy ad kölcsön a fiának, hogy amíg le nem törleszti-persze kamatmentesen a hitelt,addig ő is tulajdonos lesz papíron)

A lány úgy tudom csak egy ötöd részben lesz tulajdonos..

Később mivel közösen tölesztik vissza a fiúval, a mama tulajdoni része már közösnek fog számítani.


2010. szept. 9. 11:18
1 2 3 4
 31/40 A kérdező kommentje:
én azt javasoltam a lánynak, hogy legy en akkor a többségi tulaj a fiu, az idő mulásával meg szálljon át egy rész tulajdoni hányad a lányra, főleg ha lesz gyerek...és ezt kikötni a szerződésben, hogy ammenyiben 18 évig pl együtt vannak, akkor illese meg a lányt valamennyi tul rész, ha nem is a fele, de az egyharmada...ez igy korrekt lenne?ugy értem kikötni a szerződésben?
2010. szept. 9. 12:52
 32/40 A kérdező kommentje:

a fiu amugy a lány keresetének a háromszorosát keresi!!

a lány a gyessel meg még kevesebbet tudna spórolni és egy esetleges válás esetén nagyon megszívná, nem?

2010. szept. 9. 12:53
 33/40 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, ez hosszabb távon a barátnőddel a legnagyobb kiszúrás. Ugyanolyan tulajdonjog van neki is, mint a fiúnak, hiszen együtt törlesztik, de ha anyuka csak ezzel a feltétellel ad, és ez a fiúnak ugymond elfogadott dolog, akkor elgondolkodnék, hogy a férjem máskor is így kiáll értem.

Én már csak juszt is azt mondanám a fiú helyében, hogy jó köszi ilyen áron nem kell a pénze, inkább bankba megyek.

2010. szept. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 A kérdező kommentje:
lány: 4 mill, fiu: 9 mama:9 asszem
2010. szept. 9. 13:35
 35/40 anonim ***** válasza:

Szerintem a lány még jól is jár ezzel az ügylettel, a helyében simán belemennék! Gyakorlatilag, mivel a férfi a 3-szorosát keresi az ő bérének, egyedül biztos nem tudna tulajdonjogot szerezni sehol. Így a srác el is tartja és még tulajdonjoga is lesz.


Azért valljuk be, ha a srác 3-szor annyit keres, akkor ott valószínűleg ő fogja a mamának törleszteni a kölcsönt nem a lány, aki örül ha a saját kiadásait és a rezsi rá eső részét tudja fedezni a munkabéréből.


Szóval én belemennék. Ha boldogan élnek majd akkor úgysem számít, hogy kinek van a nevén a lakás. Ha pedig válás lesz a vége, akkor gyakorlatilag a két szép szeméért eltartják a házasság ideje alatt, majd megkapja egy nagyobb lakás árának a 2/5-ét. Ez tiszta haszon.

2010. szept. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 A kérdező kommentje:

De az "eltartásért" cserébe: házimunka, gyerekek, ez legalább akkor melo, mint bejárnia egy melohelyre, sőt ez még nagyobb melo...

és ezt senki nem fizeti meg, azért lenne méltánytalan egy életet mondjuk ugy lelélni vki mellett h nNo tulajdonjog

2010. szept. 9. 13:53
 37/40 anonim ***** válasza:
53%

Anyós ajánlata korrekt.

A menny meg süllyedjenel,már most az számolja esküvő elött,hogy válásnál mennyi jár neki,amikor semmivel se tud hozzájárulni!

2010. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

Azt nem értem, miért kell 22 milliós ház, amikor ahhoz 9 millió kölcsön jár?

Ha a fiúnak van 9, a lánynak 4, abból a 13 millióból már egy hodályt lehet venni(mi a 108 m2-est jó helyen 11-ért vettük, felújítva!)

Ekkor sima lenne az ügy, a betett pénz hányadában alakulna a tulajdonjog. Nem egyszerűbb?

2010. szept. 10. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 A kérdező kommentje:
egszerűbb, de akármilyen házba ők nem költöznek be, olyanba sem, amit fel kell újítani..Nézted a lakás árakat?magasak
2010. szept. 10. 10:04
 40/40 A kérdező kommentje:
és a panel sajna nem jöhet szóba nekik
2010. szept. 10. 10:04
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!