Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem szeretné ha 100%ban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szeretné ha 100%ban én kezelném a pénzügyeinket, beleértve az ő költéseit is? Hallottatok már ilyet? Ti belemennétek? Esetleg van akinél így működik?

Figyelt kérdés

Az alap gond az hogy a férjemnek vannak komoly problémái a pénzköltés terén, ugyanis mióta az eszét tudja fillérre pontosan elkölti a pénzét amit megkeres. Hiába keres most sokkal jobban mint én, közös számlánk van de ha külön külön nézzük, amíg én félreteszek pénzt ő gyakorlatilag lenullázza a saját fizetését már hónap vége előtt. Rengeteget költ mindenfére kütyüre, kocsira, drága hobbiai vannak, barátokkal steakezni megy, meg drága sörözőkbe.


Mivel ez állandó probléma, régebben sokat veszekedtünk de megtanultam elfogadni így őt, újabban egyre nyomottabb emiatt már felkeresett pszichológust is, de nem segített.

Most előállt ezzel az ötlettel, h a bankkártyáját kidobja, a jelszót megváltoztatom és hónap elején készpénzt adok neki amit elkölthet. Minden számlát közös dolgot nekem kéne intéznem, viszont cserébe teljesen rámbízná h mennyit kapjon ő és hogy mennyit költenék magamra - valószínűleg többet mert több maradna így a megtakarítások mellett is.


Nem tudom igazából h érdemes-e ebbe belemennem, kicsit félek h komoly gondok veszekedések lesznek belőle másrészt ott van az h ő meg szeretné ha segítenék rajta. Vannak mások is akiknél ez a helyzet?


2018. máj. 8. 22:06
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Ez vidéken egy elég bevált dolog. Mármint én falun, kisvárosban az idősebb korosztálynál mind ezt láttam, hogy a nő osztja be pénzt, mert ő rohangál a csekkekkel, ő intézi a bevásárlás. A férfi haza adja a pénzt.
2018. máj. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez jó dolog, hogy belátta, hogy nem tud bánni a pénzzel, és az, hogy rád bízza a pénz beosztását, nem is olyan rossz ötlet. Egy próbát megér. Ha mégsem válik be, és veszekedés lesz, akkor még mindig vissza lehet állni az eredeti felállásra.

Csak beszéljétek meg, hogy kábé mennyi juthat a hobbijaira, úgy ésszerúen.

2018. máj. 8. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy próbát megér, főleg ha tényleg ennyire nem tud bánni a pénzzel, ráadásul az ő ötlete volt, azért nem minden férfi bízna meg így még a feleségében sem, hogy a pénzügyeit a kezébe adja. Pár hónapig próbáljátok ki hogy megy, ha sok a veszekedés akkor természetesen vissza az egészet. Még az is lehet, hogy annyira "megjavul" hogyha esetleg visszaadod a bankártyáját nem költ el mindent. Illetve jó motiváció lehetne közben az is, hogy kitaláltok egy olyan dolgot amit nagyon szeretne és esetleg spóroltok rá. Így lesz célja, és talán nagyobb önuralma és közben megszokja hogy nem költi el az összes pénzét egyből.
2018. máj. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért tényleg durva, nekem már kórosnak tűnik, hogy ennyire nem képes megállni, hogy ne költekezzen.

Lehet, csak azért mert én még nem láttam ilyet.

Szerintem is próbáljátok meg ezt amit írtál, minden hónapban x összeg neki, ha esetleg kevesli, akkor lehet egy kicsit emelni.

2018. máj. 8. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nincs ezzel baj ha te kezeled a pénzét ha ő nem tudja és megis kér rá akkor segíts neki így jobban is jártok mindketten neked sem kell izgulnod az ő pénze miatt és neki sem hogy nincs hó végén, mert fillérig nálad van!😊
2018. máj. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Hát semmit nem vesztetek ha megpróbáljátok. Csak akkor előtte üljetek le és komolyan beszéljétek át, hogy akkor mik is lesznek a szabályok. Számoljatok ki egy reális összeget neki, olyat ami hirtelen nem nagy érvágás. És akkor mondjuk lehet hónapról hónapra csökkenteni. És azt meg nagyon szigorúan kell venni, hogy ha elfogy akkor elfogyott, nincs kuncsorgás következő hónapig. Viszont neked is vigyáznod kell, hogy nehogy a hirtelen jött, úgymond plusz pénz megszédítsen és te is elkezdj fölöslegesen költekezni. Ha így is kijöttetek eddig is, akkor szerintem azt a pénzt, amit így a férjed nem költ el, azt tedd be egy megtakarítási számlára, és akkor mondjuk 3-4 hónap múlva meg lehet mutatni neki, hogy nézd ennyi pénz dobáltál volna ki az ablakon.
2018. máj. 8. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%

Készítsen ki magának költőpénzt minden hétre, a bankkártyát meg sose vigye magával.

31/f

2018. máj. 8. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
48%
Nem, hogy megtanulna felelősen gazdálkodni, inkább elfut a probléma elől, és rád bízza a dolgot.
2018. máj. 8. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
24%
Krisztus. Ezt a papucsot.
2018. máj. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Probald meg mindenkepp, hatha jobb lesz igy.
2018. máj. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!