Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az, hogy a legtöbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a legtöbb nő szinte alig várja, hogy legalább kötőjelesen fölvegye "ura" nevét, de a férfiak aoha nem veszik föl kötőjelesen sem a párjukét?

Figyelt kérdés
2017. aug. 24. 10:12
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
85%

Nekem volt egy tanárom anno a suliban (válóperes ügyvédként dolgozik). Ő volt nagyon durván kiakadva azon, hogy már lehetséges felvenni a férfinak is felvenni a felesége nevét. Szinte már kiabált, hogy ez szerinte mennyire férfiatlan, meg papucs dolog, és hogy ennyi erővel egy pasi levághatná a farkát is. Ő mondta így.


Nekem édes mindegy, hogy más pasik felveszik-e, nem gondolok róluk semmi rosszat, az ő dolguk. De én személy szerint nem szerettem volna, ha a férjem felveszi a nevemet.

Nekem ez a névváltoztatási forma nem tetszik, hogy ő vegye fel. Ha ő ragaszkodott volna hozzá, akkor nyilván nem "tiltom meg" neki, de neki eszébe sem jutott, nem tartja természetesnek. Számára is szokatlannak hangzott, mikor az én nevem miatt szóba került a dolog. Én felvettem az övét kötőjelesen, ezt már azóta tudtam, hogy meg akarom tenni, amióta megkért. Ha pedig lenne gyerekünk, ő is csak a férjem vezetéknevét kapná.


Szerintem egyszerűen nem megszokott ez a dolog még, és furcsa a férfiaknak. Én pl szó szerint senkit nem ismerek, aki felvette volna a felesége nevét.

2017. aug. 24. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik elírtam


jav.


"Ő volt nagyon durván kiakadva azon, hogy már lehetséges felvenni a férfiaknak is, a feleségük nevét."

2017. aug. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
Egyre több nő nem vágyik arra, hogy felvegye a férje nevét ,mert minek? Nekem soha meg sem fordult a fejembe, hogy felvegyem. Amúgy egyre több férfi felveszi a nőét én azt látom. Mondjuk azt is minek?
2017. aug. 25. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!