Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért van az, hogy a legtöbb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van az, hogy a legtöbb nő szinte alig várja, hogy legalább kötőjelesen fölvegye "ura" nevét, de a férfiak aoha nem veszik föl kötőjelesen sem a párjukét?

Figyelt kérdés
2017. aug. 24. 10:12
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
73%
Én alapból sose értettem azokat a nőket, akik felveszik a férjük nevét.
2017. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
43%
Mert ez a hagyomány. Férfiként szeretnéd, ha húsvétkor a lányok meglocsolnának kölnivel? Bár az agyhalott genderisták biztos örülnének az ötletnek, de ők gumiszobába valók, nem a valóéletbe.
2017. aug. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
82%
A gyerek az apa nevét kapja (általában), ezért ez nem nagyon fog változni. Én sokakat ismerek, akik kötőjelesen kölcsönösen felvették egymás nevét.
2017. aug. 24. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nekem azzal semmi gomdom, ha valaki föl akarja venni a férje nevét mondjuk kötőjelesen. A kérdésem az, hogy a férj miért nem akarja az esetek nagyrészében ugyanígy, közőjelesen fölvenni, ha az összetartozást és nem a tulajdonjogot szimbolizálja.
2017. aug. 24. 10:24
 5/33 anonim ***** válasza:
34%

Nem tudom, pontosan miért van ez, de szerintem szép dolog. Én legalábbis szeretném felvenni a leendő férjem nevét. :) (Lehet ezért lepontozni, tudom, hogy én vagyok a 'femináci társadalom' szégyene. :"D)


Egyébként igen, a gyerek valóban az apja nevét szokta kapni (kivéve ha a nőnek olyan szép, ritka vezetékneve van, amit kár lenne veszni hagyni), és általában a férfi is a családfő. Itt mi ketten lakunk, mindketten nők vagyunk (Anya és én), de nagyon sokszor érzem, hogy hiányzik egy férfi. Sokkal másabb volt, akkor még élt Nagypapám. Természetesen így is el tudunk intézni mindent, nincsenek hiányosságok... De akkor sem jó így, hogy kb. nincs családfő.


21/L

2017. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
68%
Mert a nyugati világ a megtestesült sátáni patriarchizmus. Mindenhol máshol boldog béke honol, kivéve az euroatlanti kultúrkörben. Itt masszívan elnyomják a nőket a fehér heteroszexuális férfiak.
2017. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
40%

#5 vagyok. A tulajdonjogról meg annyit, hogy ilyen nincs. Bárki beadhatja a válópert, és akkor ingyenesen visszacsinálják az okmányait is a lánykori nevére.

Ha a nő valóban a férfi tulajdona lenne, akkor erre nem lenne lehetőség.

2017. aug. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Továbbra sem a nők részéről való felvétellel van problémám, nem értem, egy kulturált kérdésre miért kell feminácizni, hanem azzal, hogy a férfiak miért nem akarják ugyanúgy fölvenni a párjuk nevét.
2017. aug. 24. 10:29
 9/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs különösebb indok, ez a szokás. A legtöbb ember nehezen változtat a már értelmetlenné hagyományokon is, a változások általában szépen, lassan következnek be.
2017. aug. 24. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%
Mert nem szokás.
2017. aug. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!