Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Névváltoztatás: kötőjelesen,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Névváltoztatás: kötőjelesen, vagy szimplán? Aki lecserélte a vezetéknevét a férjéére, az nem bánta meg később? Nem hiányzika lánykori neve? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Dilemmában vagyok, hogy hogyan vegyem majd fel a férjem nevét. Külföldön lakunk, az esküvő Magyarországon volt/lesz (a polgárit már megtartottuk). A nevemet majd csak később szeretném megváltoztatni, mert az úti okmányokat csak hosszabb otthontartózkodás során tudnám lecserélni, de mindenképpen szeretném felvenni a férjem vezetéknevét valamilyen formában. A két lehetséges verzió példanevekkel (a szótagszám stimmel):


Lánykori név:

Kovács Nóra


Férj neve:

Horváth Gábor


Felvett név:

1. Horváth-Kovács Nóra

2. Horváth Nóra


A -né verzió egyrészt nem tetszik, másrészt itt nem értik, hogy az mi, ezért szóba sem jön. A dilemmám abból adódik, hogy szeretném megtartani a lánykori nevemet is részben, viszont itt kinn bonyolultabb lebetűzni, a férjem vezetéknevét rögtön megértik, ezért bár eredetileg a kötőjeles mellett gondolkodtam, most lehet, hogy mégsem az lesz.


Tudom, tudom, first world's problem, de voltak itt már ennél sokkal "komolyabb" kérdések is:) A válaszokat előre is köszönöm.



2014. júl. 1. 15:45
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjem is külföldi, felvettem az ő vezetéknevét (példában: Hotváth Nóra)- attól nem alakult át a személyiségem, hogy a vezetéknevem megváltozott, én sem lettem más ember :)


A kinti életben könnyebbség lehet, ha a te nevedet állandóan betűzni kell- illetve a lánykori neved mindig a tied marad. :)


Én nem bántam meg még úgy sem, hogy mi itt élünk és a férjem vezetékneve nagyon különleges, bár betűzni könnyű, azért egyértelmű, hogy nem magyar.


Ez egyéni ízlés kérdése, szerintem szép az, ha a házasságban egy nő felveszi a férje nevét, így nem kell magyarázkodni a világon sehol, összetartoztok jogilag, családilag is- tudom, kicsit avítt ez egyeseknek, de nekünk így megfelel :)

2014. júl. 1. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én vezetéknévként felvettem a férjem vezetéknevét. A sajátommal Dunát lehetne rekeszteni, nem is volt kérdés.
2014. júl. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én inkább felvenném simán. A kötőjelet szerintem ugyanúgy nem fogják majd érteni, mint a -nét, ráadásul rosszabb végigbetűzni.
2014. júl. 1. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én soha nem venném fel senki nevét, pedig jelenleg is boldog kapcsolatban élek, úgyhogy, ha már most úgy érzed, hogy egy kis porcikád is ragaszkodik az eredeti nevedhez, akkor hagyd úgy, mert később megbánnád. Sokat számít a név a személyiség tekintetében.
2014. júl. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát külföldön talán evidensebb lenne az, ha elhagynád a saját vezetékneved, azonban én sem tudnám elhagyni soha, bár felveszem a férjem nevét, de megmarad az én vezetéknevem is. Én a kötőjelesre szavazok. :)
2014. júl. 1. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

szerintem egyszerűbb a vezetékneveket kicserélni, főleg külföld miatt. Ha itthon élnétek, azt mondanám hogy kötőjelesen vedd fel, de így nem.


Amúgy mi itthon élünk de ha pl nem illettek volna össze a vezetékneveink akkor én is csak a vezetékneveket cseréltem volna. A né verziótól kiráz a hideg, nem tetszik, és öreges is.

2014. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!