Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői névváltoztatás. Ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői névváltoztatás. Ha két keresztnevem van, és felveszem a férjem vezetéknevét, akkor az esküvő után felcserélhetem a keresztnevek sorrendjét, vagy ez külön eljárás?

Figyelt kérdés
Tehát ha most Kovács Abigél Beáta vagyok, a férjem pedig Szabó Péter, akkor az esküvő után lehetek Szabó Beáta Abigél vagy esetleg simán csak Szabó Beáta?

2012. jún. 15. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az utónevek sorrendje a személyidben is szerepel. Külön nyomtatvány, hivatalos ügyintézés és költség ha az egyik neved el akarod hagyni, vagy felcserélni az utóneveidet.

Ettől függetlenül a magánéletben persze úgy használod, ahogy jól esik. Akik Abigélként ismernek 20 éve, azok néznek majd egyet, de megszokják :)

2012. jún. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudtommal nem lehet ilyet csinálni. Vagyis lehet, de ahhoz neked kell külön utánajárni a belügyminisztériumnál, és pénzbe kerül. Olyan lenne, mint bármilyen már névváltoztatás.

Esküvőnél csak a férjed vezetéknevével lehet operálni. AZ ingyenes. De minden más külön eljárás.

2012. jún. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Offolhatok?

Csak érdekelne, hogy miért cserélnéd fel?

Úgy jobban hangzana talán az új vezetékneveddel?

Vagy már korábban is akartad cserélni, csak gondoltad, hogy akkor az esküvővel egy kalap alá veszed a két névváltoztatást?

2012. jún. 15. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

Hát az az ingyenessel vitatkoznék:

Nekem a személyi, jogsi, adókártya, tb kártya csere mind mind pénzben volt. Igaz 10 évvel ezelőtt. De nem hinném, hogy az 1000 adó hazájában ingyenessé tették volna....

2012. jún. 15. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Egyrészt azért, mert a második keresztnevem jobban illik az új vezetéknevemhez. Másrészt pedig az első keresztnevemet csak 18 éves koromig használtam, amikor is egy lúzer voltam. Nagyon szép, különleges név, de folyton arra emlékeztet, hogy micsoda balfék voltam régen. :) És már egyébként is mindenki a második nevemen szólít évek óta.

Egyébként a lánykori nevem nagyon szép, nagyon tetszik így, hogy háromtagú, "ffy"-os vezetéknév, és egy nem szokványos meg egy átlagosabb keresztnév, így hosszan kimondva nagyon jól hangzik. Csak hát új élet, új név, és szeretném kifejezni azt, hogy már a férjemhez tartozom. :)

2012. jún. 15. 10:35
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
belügyminisztáriumi engedéllyel megteheted, meg ha fizetsz érte. amúgy házasság utáni férj nevének felvétele során a személyi és jogsi cseréje kerül pénzbe, lakcímkártya, adó, tb ingyenes.
2012. jún. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!