Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ha kötőjelesen szeretném...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha kötőjelesen szeretném felvenni a vőlegényem nevét, kinek a vezetékneve kell hogy előbb legyen?

Figyelt kérdés

Általában a férj vezetékneve szokott előbb lenni, de lehet fordítva is?

Pl én vagyok Nagy Lilla, ő Kovács Ádám. Akkor lehetek Nagy-Kovács Lilla is?

Semmi elvi oka nincs ennek, csak szerintem úgy sokkal szebben hangzana a két név egymás mellett.


2017. máj. 28. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia!

Lehet így igen, testvéremnek is így van.:)

2017. máj. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Nem a világ idióta, kedves első két válaszoló, hanem a hülyék, akik itt élik ki a frusztrációjukat. Menjél, aludjál vagy igyál egy kávét/teát/felest, verd ki inkább, jobban jár vele mindenki.

Kérdező, neked pedig a keresőt javaslom. Pontosan le van írva, hogy milyen formában lehet felvenni a házassági nevet, még az esetleges születendő gyerek nevének variációi is rögzítve vannak.

Kis segítség:

[link]

Ezek szerint lehet.

2017. máj. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Miért hülye divat, hogy szeretném a párom nevét (is) viselni? 6 éve vagyunk együtt, nem tervezünk válást, köszönjük!

Második, de jó, örülök hogy van ilyen verzió, a másik sorrendben érdekesen hangzana. Köszönöm szépen! :)

2017. máj. 28. 10:15
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Bármelyik lehet elöl. Ahogy neked jobban tetszik.
2017. máj. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm utolsó, ez tényleg hasznos. :)
2017. máj. 28. 10:16
 6/10 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:


Neked is köszönöm utolsó, ez tényleg hasznos. :)"


Nincs mit. :)

2017. máj. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
21%
Nagy-Kovács hülyén hangzik. Miért nem kis kovács akkor már, poénkodhatnak ezzel. 😁 Kovács-Nagy Lilla jobb.
2017. máj. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5%

Minek a kötő jel?

Majd a gyereket kérdik:"Anyja neve? "...

-Nagy kötőjel Kovács....

Szegény gyerek...

2017. máj. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó! Ha az anyja nevét kérdezik, akkor többnyire a lánykori nevet kell megmondani, leírni, tehát nincs kötőjel, az elveid alapján nincs probléma... :)

Egyébként most ez a divat, szinte mindenki kötőjelesen veszi fel a férje nevét, megszokható szerintem. Mivel volt jobb régen a Kiss Béláné Erzsike? Vagy a Kiss Gézáné Nagy Gizella?

2017. máj. 28. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nem ez lesz a nevem, ez csak egy példa volt. Az igazi neveinkkel pont úgy hangzana hülyén, ha az övé lenne előbb, mivel egy ő neve egy melléknév is.

Nekem tetszik a kötőjeles megoldás, szerintem ez a legjobb kompromisszum. Nem veszik el a nevem, de az övét is viselni tudom. A nés megoldás meg nem tetszik, sosem tetszett.

2017. máj. 28. 12:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!