Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ezért elválnátok? Többi lent.

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ezért elválnátok? Többi lent.

Figyelt kérdés

A férjemmel 15 éve leszünk lassan együtt. Van már egy gyerekünk, aki nagy boldogság mindkettőnknek. Viszont az a probléma, hogy a férjemmel sokat veszekszünk azon, hogy legyen-e második gyerek.

Én nagyon szeretnék és a gyerekünk is szeretne már egy kis tesót, de a férjem hajthatatlan. Azt mondta neki nem kell második elég egy gyerek a mai világban. Anyagilag megengedhetjük magunknak a másodikat, de ő akkor is azt mondja, hogy nem.

Sajnos lassan bele vagyok betegedve ebbe, mivel minden vágyam az, hogy legyen még egy kis gyerkőcünk.

Szerintetek ezért érdemes elválni, vagy törödjek bele?


2017. aug. 11. 18:04
1 2 3 4 5 6
 21/51 anonim ***** válasza:
74%

Mennyi bunkó van itt, te jó Isten!

Kérdező, inkábba férjeddel próbálj őszintén és nyíltan beszélni, mert ezektől értelmes választ nem kapsz. Mintha neked nem lenne jogod a gyerekhez, csak mert ő egyedül eldönti, hogy ne legyen. Igen, lehet, elválnék, nem pedig szenvednék egy rossz házasságban addig, amikor már nem lehet változtatni.

2017. aug. 11. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/51 anonim ***** válasza:
42%

Juj... ezen most oltárira kiakadtam és inkább semmi csúnyát nem írok ide, pedig írhatnék.


"a férjemmel sokat veszekszünk" = TI, KÖZÖSEN

vs.

"Nem szoktam emiatt veszekedni vele. Csak néha felhozom a témát ő az aki veszekszik rajta. " = HÁRÍTASZ, NEM VÁLLALOD A FELELŐSSÉGET ÉS MÉG ŐT TESZED HIBÁSNAK MINDENÉRT, TEHÁT Ő VESZEKSZIK VELED, TE NEM!


Mindig kettőn áll a vásár, úgyhogy erről csak ennyit.

Nem kell itt szépítened a dolgokat, hogy most adod itt az ártatlan, hogy te nem is veszekszel, inkább ő szokta ezt csinálni. A kérdésnél meg teljesen mást írsz!


Elég szomorú, hogy ilyen szinten állsz!

2017. aug. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/51 A kérdező kommentje:
Nem teszem az ártatlant. Igen szoktunk veszekedni, de mint írtam már csak akkor mikor ő elkezdi. Én próbálok mindig nyugodtan és értelmesen leülni vele beszélni erről a témáról. Ő húzza mindig fel magát rajta. Persze én meg nem hagyom,hogy egy férfi leugasson csúnya módon.
2017. aug. 11. 18:49
 24/51 anonim ***** válasza:
37%
Igen. Tőled elválnék :D
2017. aug. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/51 anonim ***** válasza:
38%

21 es ez nem ilyen egyszerű "Mintha neked nem lenne jogod a gyerekhez, csak mert ő egyedül eldönti, hogy ne legyen"


A férj nem szeretne kerek perec megmondta. A nő igen, de nézzük ha a nő érvényesíti úgy az akaratát hogy mégis legyen gyerek. Akkor most a férfire van ráerőltetve a "még egy gyerek", szal itt valakinek szenvedni kell mindenképp, vagy beletörődni. Nem azt mondom hogy a nőnek! Ezért nem ilyen egyszerű ez.

Az ő életük, ez az a tipikus helyzet mikor nem lehet, de talán nem is szabad tanácsot adni! (bocsi kérdező)

2017. aug. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/51 anonim ***** válasza:
51%
Azt hiszem, igyekeznék meggyőzni az embert. ;) inkább nem írom ide az "érveimet", mert csúnyán megkapnám a magamét. A lényeg, hogy vannak dolgok, amiket a férjem szeretne, én meg nem. Így nekem lenne egyezkedési alapom.
2017. aug. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/51 anonim ***** válasza:
30%

Én ezért nem válnék el. Feladnád a családodat egy még csak nem is létező gyerekért???? Ne már!


Akkor sem válnék el, ha a férjem egyáltalán nem akarna gyereket (egyet sem). Szerintem egyébként elég egy gyerek. Nekünk pl bőven elég lenne ha vállalnánk. Ott van ő, örülj neki hogy ő van.

Ha netán eszedbe jutna, hogy szándékosan ess teherbe és átverd a férjedet, akkor simán el is hagyhat majd mert félrevezetted, hogy védekezel miközben nem. Feltéve ha nem ő védekezik óvszerrel, bár egy ennyi idős házasságban kétlem, hogy minden alkalommal gumit húzna. De lehet tévedek, nem tudhatom. Hány éves vagy, hogy 15 év házasság után újra gyereket akarsz? Nem vagy kissé koros hozzá? Ha a férjed nem akarja, nem szabad erőltetni. Egy gyermeket csak akkor szabadna vállalni, ha mindkét fél akarja, különben a házasságotok, az egész családotok rámehet.


Szerény véleményem szerint jobb a békesség a férjjel és egy gyerekkel, mint veszekedni egy másodikért, harcolni, és tönkretenni a családotokat, de te tudod....

2017. aug. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/51 anonim ***** válasza:
66%
Csak szólok kérdező, teljesen normális stílusban, hogy azért veszekszik a férjed, mert nyaggatod, miközben közölte,hogy nem akar több gyereket, te mégis újra és újra rágod a fülét. Ha tudomásul vennéd amit mond, akkor nem veszekedne. Egy problémás házasságot egy újabb gyerek nem old meg, csak mégjobban elrontaná, főleg hogy a férjed nem is akarja. Inkább a házasságotokat tegyétek rendbe. Jobban jártok mindannyian.
2017. aug. 11. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/51 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, megkérdezted, hogy a férjed miért nem akar másodikat? De úgy igazán tudod? Elején kettőt akartatok, időközben ez nála változott. Nem lehet, hogy az első gyerek nevelését ő viszonylag negatívan éli/élte meg és ezért húzta e a kéziféket? Próbálj meg utána járni a valódi oknak, Mert szerintem ez többrétű dolog, mintsem a "mai világban egy elég".
2017. aug. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/51 anonim ***** válasza:
54%
Na jó higgadjatok már le. Egy szar házasságba tényleg nem kell még egy gyerek, viszont megértem a kérdezőt is. A legjobb dolog amit adhatsz a gyerekednek az egy testvér. Én örülök, hogy van testvérem. Én is világ életemben úgy voltam vele, hogy vagy két gyerekem lesz vagy egy sem. Kíváncsi lennék, hogy ha férjed is kettőt akart eredetileg, akkor mi változott és mi az ami miatt nem akar vagy csak úgy nem és kész?
2017. aug. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!