Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez zsarolás (házasság)? Baj,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez zsarolás (házasság)? Baj, hogy választás elé állítom?

Figyelt kérdés

Szóval három éve együtt vagyunk a párommal, és idáig még nem sikerült dűlőre jutni a házasság témában. Én személy szerint nem tudom anélkül elképzelni az életem, engem így neveltek, a szüleim is összeházasodtak, nagyszüleim is együtt vannak még.

Olyan választ nem kérek, hogy ez miért fontos nekem. Fontos és kész. Ez két ember szövetsége, ezzel nyugtázzuk, hogy egymás mellett éljük le az életünket. Összetartozunk.

Nem vágyom nagy esküvőre, nekem az is elég lenne, ha két tanúval elmennénk, és utána tartanánk egy bulit. Nem kell rá költeni csomót.

Nekem az eszmei értéke számít, hogy elmondhassam ő a férjem, és legyen egy gyűrű az ujjamon. Amire ha ránézek, ő jut eszembe és a mi szövetségünk.

Ennyit rólam.


Ő 38 éves férfi. Három év alatt nem sikerült megbeszélnünk ezt a témát. Szeretném ha beszélne a félelmeiről, ezért kérdezgetem tőle, hogy mondja el mit érez ezzel kapcsolatban (néhányszor mondta már, hogy neki ez ciki, hogy sok ember őt ünnepli, stb.), de amikor jobban belemennénk a témába akkor full idegbeteg lesz, és elkezd velem ordibálni, hogy hagyjam már békén, én milyen erőszakos vagyok. Meg állandóan ráerőszakolom amit én akarok.

Mikor én csak egy kompromisszumot szeretnék, hogy ő is és én is megkapjam amire vágyom. Szerintem ennyit megérdemlek.

Megmondtam neki, hogy végső soron, ha teljes mértékben úgy érzi, hogy neki ez nem megy, akkor keresek olyat, aki szintén úgy gondolja ahogy én (hogy neki is fontos a házasság). Hogy adja meg az esélyt arra, hogy átélhessem ezt a dolgot.

Erre most azt hiszi hogy ezzel zsarolom. Mikor nem erről van szó.


2017. jún. 22. 08:07
1 2 3 4
 31/38 omba ***** válasza:
100%

Semmi zsarolás, csak éppen nem fogod fel, hogy ő nem akarja se a házasságot, se a gyereket- mindegy miért, csak nem képes arra, hogy egy egyszerű szóval kifejezze.

Szóval ha te igazán házasságban, gyerekkel, mint rendes család akarsz élni, az nem ezzel a jóemberrel lesz.

2017. jún. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
Nem tudom ertelmezni a kerdesed.. vilagosan elmondta, hogy nem akar hazassagot sem gyereket. Te meg pont az ellenkezojet. Belemehetunk az okfejtesbe, de pontosan nem tudjuk, mi jatszodik benne mert nem ismerjuk. De annyi szent bizti, hogy kozos akarat kell hozza es ha meg el is vesz, rovid idon belul valtok.
2017. jún. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 A kérdező kommentje:
Soha nem mondta ki hogy ő nem akar házasodni. Csak hogy nem tudja, meg volt hogy megkérték barátnőm kezét és iszonyú szomorú lettem, majdnem elsírtam magam, kérdezte, hogy mi a baj, és mondtam, hogy én is ezt szeretném, és hogy ő soha nem fog ilyet tenni. erre azt válaszolja, hogy ne hülyéskedjek, miért nem tenne... de máskor meg full mást mond.
2017. jún. 26. 08:55
 34/38 A kérdező kommentje:
gyerek amúgy már be van tervezve. Azt már megbeszéltük hogy szeretnénk. De ezek után én nem tudom belevágjak-e vele.
2017. jún. 26. 08:56
 35/38 anonim ***** válasza:
38%
Aztán lehet találsz mást aki elvesz, azzal meg lehet 3 évig sem tart majd a házasság. Nem fog megvédeni a házasság semmitől, sem a gyerek. Nem attól lesz jó és tartós egy kapcsolat. Ha így folytatod lelép Ő magától is, Ő is mondhatja, hogy nem bízol benne, Neked a papír egy biztosíték stb. Sok pasi már a helyébe elküldött volna a fenébe.
2017. jún. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
27%
Az csak egy vacak papír. Nem értem miért verik nagydobra. Amúgy attól fél, hogy egy esetleges váláskor kisemmized. Én legalábbis attól félnél. 3 év kevés, szerintem 5 évig mindenkinek várnia kéne a házasságig.
2017. jún. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 acelsziv ***** válasza:
0%
amúgy hány éves vagy? Mert 18 -nál többnek nem tűnsz a hisztid alapján
2017. júl. 7. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
36. Lehet, hogy az neked csak egy vacak papír, de ettől még màsnak lehet fontos és jelenthet többet. Ezen mit nem lehet felfogni? Mellesleg a csak papír az az amivel a segggedet törlöd. A házassàgnak viszont, ha alàírod, vannak következményei. Pont ezért nem akarjàk sokan alàírni, mert pl maceràsabb megszabadulni a tàrsadtól, egy hàzassàgból ha meguntad a partnert és le akarod cserélni.
2017. júl. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!