Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez zsarolás (házasság)? Baj,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez zsarolás (házasság)? Baj, hogy választás elé állítom?

Figyelt kérdés

Szóval három éve együtt vagyunk a párommal, és idáig még nem sikerült dűlőre jutni a házasság témában. Én személy szerint nem tudom anélkül elképzelni az életem, engem így neveltek, a szüleim is összeházasodtak, nagyszüleim is együtt vannak még.

Olyan választ nem kérek, hogy ez miért fontos nekem. Fontos és kész. Ez két ember szövetsége, ezzel nyugtázzuk, hogy egymás mellett éljük le az életünket. Összetartozunk.

Nem vágyom nagy esküvőre, nekem az is elég lenne, ha két tanúval elmennénk, és utána tartanánk egy bulit. Nem kell rá költeni csomót.

Nekem az eszmei értéke számít, hogy elmondhassam ő a férjem, és legyen egy gyűrű az ujjamon. Amire ha ránézek, ő jut eszembe és a mi szövetségünk.

Ennyit rólam.


Ő 38 éves férfi. Három év alatt nem sikerült megbeszélnünk ezt a témát. Szeretném ha beszélne a félelmeiről, ezért kérdezgetem tőle, hogy mondja el mit érez ezzel kapcsolatban (néhányszor mondta már, hogy neki ez ciki, hogy sok ember őt ünnepli, stb.), de amikor jobban belemennénk a témába akkor full idegbeteg lesz, és elkezd velem ordibálni, hogy hagyjam már békén, én milyen erőszakos vagyok. Meg állandóan ráerőszakolom amit én akarok.

Mikor én csak egy kompromisszumot szeretnék, hogy ő is és én is megkapjam amire vágyom. Szerintem ennyit megérdemlek.

Megmondtam neki, hogy végső soron, ha teljes mértékben úgy érzi, hogy neki ez nem megy, akkor keresek olyat, aki szintén úgy gondolja ahogy én (hogy neki is fontos a házasság). Hogy adja meg az esélyt arra, hogy átélhessem ezt a dolgot.

Erre most azt hiszi hogy ezzel zsarolom. Mikor nem erről van szó.


2017. jún. 22. 08:07
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
71%

Esetedben már valóban zsarolásról van szó, igen.

Három év alatt többször próbáltad megbeszélni, egyszer sem jött össze. Sőt, nem csak, hogy kerüli a témát, de agresszívvá válik, és kereken nemet mond.


Ezek után te továbbra is újra és újra felhozod a témát, pedzegeted, hogy majd te jól elhagyod. Ezt egyszer elmondtad, tudomásul kellett, hogy vegye (vagy nem, ez nem a te sarad). Jelen helyzetben, ha komolyan gondolod, nem felemlegetni kellene, hanem valóban szakítani.


Légy őszinte magaddal: tudnál tényleg felhőtlenül boldog lenni, ha most muszájból megkérné a kezed? Tudnál egy életen át vele élni, tudva, hogy kényszer volt az egész?

Ez egy olyan téma, ahol nincs kompromisszum. Te házasodni akarsz, ő mereven elzárkózik.


Általánosságban egyébként nem lenne baj azzal, amit csinálsz, mármint persze, meg kell beszélni, persze, tisztában kell lennie azzal neki is, hogy te továbbállsz, ha nem kapod meg, amit szeretnél. De beszéltetek róla, nem jutottatok konszenzusra, egyértelművé vált, hogy ő nem akarja azt, amit te.

Innentől minden további küszködés felesleges, és egyértelmű, hogy a párod mindent kényszerként élne meg.

2017. jún. 22. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
17%

Hát, meg kell hagyni, forszírozod eléggè, ha ez megy 3éve. Szerződéssel belemennél? Lehet, akar, csak tart tőle, hogy kiakadsz.

30/f

2017. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

De tudom, hogy nem azzal van gond, hogy szeret és velem szeretne leélni az életét. Mert ez így van. és ezt mondta is.

Meg ilyeneket mondott, hogy neki ez olyan izé a házasság, és még szoknia kell a gondolatot, és nem megy mindenkinek olyan könnyen mint nekem.

Meg hogy ne türelmetlenkedjek.

De én meg nem akarok éveket elpazarolni, úgy, hogy nem tisztázzuk le ezt a dolgot. Még most, 28 évesen, van esélyem megélni a vágyaimat.

2017. jún. 22. 08:22
 4/38 A kérdező kommentje:
Milyen szerződéssel, házassági? :D hát semmink sincs. Neki sem volt és nekem se, amikor összejöttünk.
2017. jún. 22. 08:23
 5/38 A kérdező kommentje:
Amúgy pl. gyerek témával is ezt csinálta. Sosem lehetett vele beszélni róla. Most meg megbeszéltük, hogy mikor szeretnénk. És ő is sokszor hozza fel a témát, hogy milyen lesz a gyerekünk.
2017. jún. 22. 08:28
 6/38 anonim ***** válasza:
31%

Ügyes. 😉 Most sincs és nem is lesz? Hogy lesz így közös életetek nyuszómuszó? Nem hinném, hogy albiban húznátok le az életeteket gyerköccel. Arra válaszolj amit kérdeztem, mert ebben hasonlìtassz a párodra, csak te vigyorogsz hozzá. Tehát benne lennél szerződéssel vagy nem. Aztán kérdezd a párod, hogy ez-e a gond.

30/f

2017. jún. 22. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
93%
Sok vitat meg elvesztegetett evet sporolsz meg magadnak, ha rajossz a kovetkezokre: ha egy 38 eves ferfi ennyire keruli a temat, akkor ott abbol nem lesz eskuvo, nem akar megkerni, nem erdekli, igy vagy tovabballsz es keresel olyat, akivel egyet akartok (nem, ez a pasi nem az), vagy lenyeled a bekat, es lemondasz arrol, amit szeretnel. Az ilyen ferfiakat felesleges presszionalni. Nem egyet akartok.
2017. jún. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 A kérdező kommentje:

Kedves 6.os válaszoló, biztos vagyok benne, hogy nem erről van szó, de természetesen belemennék, ha ezen múlik. Nem a pénz miatt mennék hozzá.

Szerintem lelki dolgok vannak a háttérben.

2017. jún. 22. 08:39
 9/38 anonim ***** válasza:
87%
Ez nem zsarolás. Jogod van eldönteni, hogy milyen életet szeretnél élni. Ha ő ebben nem partner, akkor lépj le és keress mást.
2017. jún. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
23%

A félelem is ilyen. Arra tippelek, mert ez a mindenki vele foglalkozik már meg ne haragudj, marhaság.

30/f

2017. jún. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!