Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Ez zsarolás (házasság)? Baj,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ez zsarolás (házasság)? Baj, hogy választás elé állítom?

Figyelt kérdés

Szóval három éve együtt vagyunk a párommal, és idáig még nem sikerült dűlőre jutni a házasság témában. Én személy szerint nem tudom anélkül elképzelni az életem, engem így neveltek, a szüleim is összeházasodtak, nagyszüleim is együtt vannak még.

Olyan választ nem kérek, hogy ez miért fontos nekem. Fontos és kész. Ez két ember szövetsége, ezzel nyugtázzuk, hogy egymás mellett éljük le az életünket. Összetartozunk.

Nem vágyom nagy esküvőre, nekem az is elég lenne, ha két tanúval elmennénk, és utána tartanánk egy bulit. Nem kell rá költeni csomót.

Nekem az eszmei értéke számít, hogy elmondhassam ő a férjem, és legyen egy gyűrű az ujjamon. Amire ha ránézek, ő jut eszembe és a mi szövetségünk.

Ennyit rólam.


Ő 38 éves férfi. Három év alatt nem sikerült megbeszélnünk ezt a témát. Szeretném ha beszélne a félelmeiről, ezért kérdezgetem tőle, hogy mondja el mit érez ezzel kapcsolatban (néhányszor mondta már, hogy neki ez ciki, hogy sok ember őt ünnepli, stb.), de amikor jobban belemennénk a témába akkor full idegbeteg lesz, és elkezd velem ordibálni, hogy hagyjam már békén, én milyen erőszakos vagyok. Meg állandóan ráerőszakolom amit én akarok.

Mikor én csak egy kompromisszumot szeretnék, hogy ő is és én is megkapjam amire vágyom. Szerintem ennyit megérdemlek.

Megmondtam neki, hogy végső soron, ha teljes mértékben úgy érzi, hogy neki ez nem megy, akkor keresek olyat, aki szintén úgy gondolja ahogy én (hogy neki is fontos a házasság). Hogy adja meg az esélyt arra, hogy átélhessem ezt a dolgot.

Erre most azt hiszi hogy ezzel zsarolom. Mikor nem erről van szó.


2017. jún. 22. 08:07
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:

Jó, csak arra lenne jó rájönni, hogy mitől fél.

Azt mondja, nem tudja megfogalmazni hogy mit érez, mert igazából ő sem tudja, és kifejezni sem tudja szavakkal azt amit gondol. Mondtam neki, hogy én segíteni akarok, szeretném ha valahogy megpróbálná elmondani, és úgy együtt megoldhatnánk.

2017. jún. 22. 08:53
 12/38 anonim ***** válasza:
73%

Akkor itt sajnos barkóbázni kell vagy tényleg hagyni.

30/f

2017. jún. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
84%

Akkor zsarolás, ha egyébként nem gondolod komolyan, és nem hagyod el.

Az tiszta sor, hogy ez a pasi nem fog soha házasodni.

Aki ennyire ellene van, az 100%, hogy azért nem hajtja igába a fejét, mert drága és hosszú a válás, ha le akar lépni. Aki veled akar leélni egy életet, annak csak egy papír: de hajlandó megtenni ezt a gesztust a kedvedért.


Ez a pasi csak áltat téged. Azt mondja, amit hallani akarsz, hogy ne lépj le, neki meg megmarad a fix pina. De amikor a tettek mezejére kell lépni, akkor kiborul.


A helyedben közös kutyát se vállalnék vele, nem hogy gyereket!

Valószínűleg azt se akar, csak újra azt mondja, amit hallani akarsz.

De ha ezen felbuzdulva teherbe esel, nem biztos, hogy annyira fog örülni.


Ő már 38 éves. Elszaladt felette az idő. Nem olyan könnyű új csajt felszedni, főleg ha semmije sincs.

Te se leszel fiatalabb. Ezt jól gondold végig, hogy mennyi időt pazarolsz még egy ilyen pasira.

2017. jún. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
71%
Jó, csak arra lenne jó rájönni, hogy mitől fél. - nem kell hozza Nobel-dij, hogy rajojj. Ez a pasi nem fel semmitol, hanem teged nem akar elvenni, de a koztes idoben sokkal szarabb lenne egyedul lenni, mint veled. Veled jar punci, otthon melege, kaja es nyugalomban varhat kozben az igazira - ha eljon egyaltalan. Ha nem jon, az sem baj, hiszen addig is jol erezte magat, de komolyabb kotottseget nem vallalna be erre, mert nem veled akarja mindezt.
2017. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
84%
38 éves, felnőtt férfi. Ha három év alatt nem lépett, már felesleges várni bármit is tőle. Én már otthagytam volna. Az nem igazi házasság, amit ki kell erőszakolni.
2017. jún. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
63%
Ez a szép hozzáállás, hogy ha nem vesz el, nem teljes az életetek és ez a 3 év kidobott idő. Már miért lenne kidobott idő? Elvontatok, karriert vittétek, éltétek a minden napotokat. Rossz a felfogásod.
2017. jún. 22. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
27%

Én biztos nem vennélek el, mert ki akarod erőszakolni és ez épp az ellenkezőjét érné el. Az más, ha az ember magától jut arra a következtetésre, hogy igen, veled akarom leélni az életem, megkérem a kezed. De onnantól, hogy forszírozod, minden kedvem elmenne tőle és azt mondanám, hogy soha az életben! Az a fajta vagyok, akit nem lehet kényszeríteni, zsarolni, vagy tudatosan terelgetni, mert megérzem és csak azért is máshogy csinálom, mivel leírhatatlan ellenszenvet vált ki belőlem.


Lehet a kedves párodban is hasonló érzések merültek fel a témában...

Minek után ha nem a vacak gyűrű lenne a fontos, hanem a kapcsolat, akkor nem forszíroznád. De te is csak az a fajta vagy, aki a gyűrűvel akar villogni, hogy neki is van már. A gyerek téma ugyan az, azzal a kivétellel, hogy én pl soha nem akarok, de ezt mindjárt ismerkedéskor tisztáztam is, nem is mentem bele olyan nővel, aki akar. Na ez a téma viszont az, ahol nem korrekt a "majd talán később" hozzáállás, itt ismerkedéskor illik megbeszélni, mert ez kompromisszumképtelen téma, amelyben nincs megalkuvás. Senkitől nem szabad megtagadni ezt az irányú vágyát, úgy gondolom, de ráerőltetni sem szabad senkire, mert egyiknek sincs jó vége. Olyan pár kell, aki ŐSZINTÉN, MAGÁTÓL vágyik erre. Ha már kierőszakolod, akkor szart sem ér az egész kérdés...

Nagyon éretlennek tűnsz olyan téren, kedves kérdező, hogy nem tudod, hogy a saját vágyainkat nem lehet a másikra ráerőltetni és egy okos ember nem a másiknak adagolja be a vágyait, hanem olyat keres, akiével azok egyeznek!


26/F

2017. jún. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 Bence_ ***** válasza:
65%

Ő nem akar kotődni hozzád, ez latszik.

Hogy mire vár azt csak ő tudja. De ez az ő dolga.

Te reszed itt van "én meg nem akarok éveket elpazarolni".

Te is látod, erzed, hogy ez egy rossz kapcsolat. Különben mást mondnál.

Avval legyél akivel most jó, mert hiába igeri meg, hogy majd mi lesz, mert azt meg is kell élni. Ha varsz éveket es az esküvő előtt lelép akkor megibt azt mondod, hogy elpazaroltál eveket? Ez a te döntésed, te maradsz valamiért ebben a kapcsolatban. Jöjj rá, hogy miért. Ismerd meg magad!

2017. jún. 22. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
88%
Ez az a helyzet, ahol min2 nek igaza is van, meg nem is..jogos az igényed, de ő nem akarja, neki meg joga van nem akarni. Kompromisszum kell, különben szétfeszíti a kapcsolatot...amit írtál, vállalható kompromisszum, úgyhogy neki is
2017. jún. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
65%
kellene egy kis áldozatot hoznia. Én anni sokkal többet bevállaltam a párom miatt...elváltam ugyan, de nem bántam meg. Szóval higadtan át kell beszélni...az is igaz, hogy ha egy ilyen " alapkérdés ből" ekkora kalamajka van, érdemes elgondolkodni a dolgon.
2017. jún. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!