Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A férjem szerint nem vagyok laza?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A férjem szerint nem vagyok laza?

Figyelt kérdés

20 éve vagyunk házasok, egy gyerekünk van, aki már lassan nagykorú lesz.

Jól tartom magam, sokan mondják is, hogy nem tűnök annyinak, mint amennyi vagyok.

A címet kifejtve: a férjem arra panaszkodik, hogy nem vagyok laza.

úgy értve, hogy mindig többféle főtt étellel várom haza, sütök sütit,(édeseet vagy sósat, mikor mit), rend van, minden nap portalanítok és tisztaság van, a munkám mellett megtehetem, hogy vezessem a háztartást is, amit amúgy nagyon szeretek csinálni, kedvenc hobbim amúgyis a főzés és a sütés. Előfordul, hogy befizetem a férjem egy wellnessezésre, de úgy vagyok vele, ő is dolgozik eleget, megérdemli!

Ő teljesen kivan ettől a "tökéletességtől", vagy ahogy ő fogalmaz: "soha nincs homok a gépezetben".

Valóban ekkora baj, hogy ilyen vagyok?

Már arra gondoltam, hátha túl snassz neki az együttlét és feldobtam pár dologgal, amire megint az volt a válasza, hogy "ilyen nincs" - de jó értelemben.

Min kéne változtatni... ? Nem igazán értem :(



2017. máj. 29. 16:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg spontán programok? Nem hiszem, hogy azért gondolja, hogy nem vagy laza, mert szereted a rendet. Én is ilyen vagyok, igaz a párom nem, de ezt őt csak azért zavarja, mert az ő cuccait is rendbe teszem és utána nem találja meg, illetve ha kupisan hagy vmit, kicsöpögteti a kávét és nem törli fel, akkor rászólok. De szerintem ez nem lazaság kérdése, hanem higénia. Én azt láttam otthon, hogy rend és tisztaság van, ő meg azt, hogy az anyukája még a hűtőbe, zuhanyzóba és a macska/kutya tányérjába is belehamuzik.

Ettől függetlenül lehet laza vki. Esetleg olyan programokat is "szervezz", ami nem igényel nagy szervezést, pl. a városban egy séta, vagy utcai rendezvének (borutca) való részvétel, beülni kvézni, tehát vmi spontán dolgot vigyél bele. Az együttlét újításában is van vmi, de ne jelents be előre, hanem legyen spontán, úgy biztos elhiszi, hogy meg mered tenni

2017. máj. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként te magad vidám vagy? Milyen a dolgokhoz való hozzáállásod? Tudsz lazítani?


Az én exem olyan volt, hogy amikor úgy igazából nem is lett volna semmi gondunk, jól érezhettük volna magunkat, legtöbbször leült a sarokba a fotelba, agyalt egy ideig, majd elkezdett sírni. Én meg csak pislogtam hogy mi a jó fene történt. Majd sikerült kihúzni belőle hogy valami régi sérelem, vagy nagy probléma "jutott eszébe" csak úgy a semmiből.

Szinte tudatosan figyelt rá hogy soha ne legyünk úgy igazából fesztelenek. A nyaralásaink is borzalmasak voltak. Kínszenvedés volt, kikapcsolódás helyett. Mindig valamin idegeskedni, stresszelni KELLETT. Mindegy, csak ne érezze jól magát.

Később be is vallotta hogy ő bűntudatot érez ha épp elengedné vagy jól érezné magát.

Főzött, tisztaság volt, ellátta a gyereket maximálisan, de minden nap gyomorgörccsel mentem haza munka után, mert tudtam hogy világvége hangulatban "vár" haza életem párja.

8 évet töltöttünk együtt, mind a 8 születésnapom pl. gyomorgörccsel telt el. Mert ilyen alkalmakkor, amikor nagyobb volt a veszély hogy jól fogom magam érezni, már reggel sírással és hatalmas megoldhatatlan problémákkal kezdte... Mert akkor meg egyenesen a világ dőlt volna össze ha vidámság van.


Ne érts félre, nem azt mondom hogy Te is biztosan ilyen vagy. Mert az én példám nagyon extrém...

De nem lehet hogy túlságosan feszülsz bizonyos dolgokon amiken nem is kellene és a párod ezekre gondol?

2017. máj. 29. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Én nagyon életvidám vagyok.... Ő a házasságunk elején is azt mondta, hogy én túl szép vagyok, hogy igaz legyek.

Én nagyon szeretem őt a mai napig. Sokat nevetek, persze ha adódik probléma azt is megoldjuk, de ezek ilyen pici hétköznapi dolgok, vagy munkahelyről hazahozott feszültség, amit egy beszélgetés vagy masszázs közben oldok.

Én jól érzem magam.. amit és ahogy csinálom, azt egyszerűen szeretem. Imádom nézni, ahogy eszik, mert olyan jó érzés, hogy ízlik neki, ami "hobbiból" összeütöttem. Tehát 2 legyet ütök egy csapásra. :)

Szoktunk sétálni is, koncertre menni. Strandra most már, hogy jó az idő.

Őt az feszélyezi, hogy minden túlságosan "rendben" van... nincs elfelejtett befizetett számla, vagy éppen fővő étel, mikor hazaér még.. vagy nem kivasalt ing... olyan együttlét, ami nem jó vagy kényszeres. Mindent élvezettel nyújtok felé és magam is élvezem, amit adok. Őt ez zavarja ez a fajta tökéletesség.

2017. máj. 29. 16:24
 4/22 anonim ***** válasza:
83%
Hát pedig álomfeleség vagy, bárki bármit mond. Hidd el, kicsit változtatnál, és valami nem lenne jó, 2 nap után követelné vissza a mostani állapotot :DDD
2017. máj. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Akkor viszont szerintem nem benned van a hiba, hanem benne. Lehet, hogy fél, hogy ő nem olyan tökéletes, mint te vagy. Bár ha 20 éve házasok vagytok, akkor azért ezt már megszokhatta volna.
2017. máj. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Szerintem ez csak kifogás. Inkább örülnie kéne.
2017. máj. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Steofordi feleség... azt is meg lehet unni :)
2017. máj. 29. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
*stepfordi
2017. máj. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Figyu, ne takaríts egy hétig csak immel ámmal, aztán fejeld meg azzal hogy egyedül vagy egyik barátnőddel elmentek wellnessre. Mert megérdemled. ;) nem kell annyira patentra venni mindent és egyből laza leszel.
2017. máj. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Interferencia ***** válasza:
55%
Wow. Csak ámulok és bámulok.
2017. máj. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!