Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnék egy kicsit jobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék egy kicsit jobb munkát, de a férjem szerint ez felesleges. Igaza van?

Figyelt kérdés

Tavaly házasodtunk, de már 8 éve együtt vagyunk. Nagyon szeretjük egymást, pár éven belül kisbabát is szeretnénk.

Jelenleg kormánytisztviselőként dolgozom, cafetériával, pótlékokkal együtt havi nettó 160.000 Ft körül van a fizetésem. Vidéki viszonylatban nem olyan rossz fizetés ez, de a végzettségemmel akár bankban is dolgozhatnék, ahol többet kaphatnék. A férjem azt mondta, szerinte ne akarjak én a bank világában dolgozni, hiszen jelenleg 26 évesen 29 nap szabim van, nem kell túlóráznom, nincs őrült hajtás a munkában. Ha gyerekeink lesznek pont elég lesz nekem ez a munka, és tudok a családdal foglalkozni.

Teljesen igaza van, mert én is tudom, hogy a versenyszférában 10-12 órákat keményen dolgoznék, kevés szabival, de többért.....

Persze nem csak az anyagi okok miatt van ez bennem, mert a férjem vezető beosztású mérnök, jól keres, nagyon ambiciózus ember, de én is ilyen vagyok, és én is szeretnék karriert. Nagy a kettősség bennem, mert emellett családot is szeretnék. Az is lehet, hogy a gyerekek után már nem a karrier lenne az első és nagyon megbánnám, hogy feladtam a nyugodt, kis biztos munkámat.



2014. szept. 22. 22:18
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%
Kérdezd meg, hogy a te álmaid miért nem fontosak? Ő is nyugodtan áldozhatna a családért.
2014. szept. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
62%
Én nem akarnék úgy élni, ahogyan valaki más megszabja - akár a férjem, akár nem. De ez én vagyok, ha te jól érzed magad a másodrendű irányított szerepében, az a te dolgod. Ha így folytatod, pár év, és tökéletes HTB lesz belőled.
2014. szept. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Talán félre érthető voltam, mert nem tiltotta meg, csupán elmondta a véleményét, hogy ő a jelenlegi munkámat jobbnak látja. A kérdés bennem fogalmazódik meg, hogy merjek-e váltani. A biztos jó munkát feladjam-e, egy sokkal bizonytalanabbért, ami jobban fizetne és előrelépés lehetne.
2014. szept. 22. 22:30
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Én biztos nem hagynàm ott a jelenlegit. Szinte àlommelònak tûnik, a gyerekemmel is megfelelõ mennyiségû idõt tudnék tölteni és még pénzben is jò... én jelenleg napi 8 òràt loholok nettò 130-ért és az sem biztos hogy megvan hò végére , szòval, mérlegelj rendesen mielõtt döntesz.
2014. szept. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Pályázz, menj el egy interjúra, ott úgyis tárgyalnátok fizuról, előrelépésről, meglátnád mennyire lennél jó a versenyszférában úgy egyáltalán. Mindez kockázatmentes, mert mondhatsz nemet az utolsó körben is.


Plusz kérdezz a szakmában, vagy adott bankban dolgozóktól.

2014. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
46%

160 elég jó vidéken egy nő a bank szektorban se keresne többet, a vezetői székeket meg nem végzetségre osztogatják

több év mire bedolgozod magad plkáne ha most más helyen vagy

2014. szept. 22. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
80%

Nem lebeszélni szeretnélek,csak el szeretném mesélni a tapasztalataimat. Apukám és nevelőanyukám is bankban dolgoznak,nevelőanyukám nagyon jól keres,karrier,magas beosztás (ő ambíciózusabb mint apu). De egyikőjük sem szereti igazán a munkáját,idegileg,szellemileg nagyon megterhelő. Nem a túlórákról beszélek,mert túlórázni ritkán szoktak,lenyomják a 8-9 órát,azt kalap-kabát.

Azért megterhelő,mert nem csak arról szól,hogy rakosgatod ki-be a számlákról a pénzt,nyitsz néha egy számlát és elintézel pár hiteligénylést. Keményen elő van írva ilyen meg olyan kvóta,hogy ennyit meg annyit kell teljesítened,rásózni ügyfelekre,akár kispénzű mamikra-papákra olyan "lehetőségeket",amikről banki dolgozóként tudod,hogy az ügyfélnek baromira nem éri meg,de neked úgy kell előadnod,hogy ez egy jó döntés. Mert ha nem,jön fentről a cseszegetés,hogy nem teljesítesz az elvártaknak megfelelően és amennyiben ez így marad,no problem,van 100 másik ember a helyedre. Apukám ezt rengetegszer megkapta már,de mindketten stresszesek,nap mint nap.


Szép dolog a karrier,legyen neked is,de gondold meg,hogy mit akarsz felvállalni az érdekében.

2014. szept. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
27%
Irigyellek a hatalmas problémádért.
2014. szept. 23. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
42%
Válts. Én most vagyok zsenge kis pályakezdő, nettó 290-et kapok, kezdőfizetésként. Túlórázni ritkán kell. Én sem akarok itt megállni. Ha szeretnél feljebb jutni, azért tenni is kell.
2014. szept. 23. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon kényelmes és kellemes munkád van, de ha te másra vágysz, akkor az álmodat kell követned, különben mindig marni fog belülről az irigység, hogy a férjednek van karrierje, te meg "csak" ennyi tudsz felmutatni. A férjedtől pedig nem szép, hogy így áll hozzá. Nyilván neki ez lenne kényelmesebb, hiszen majd te mindent megcsinálsz a gyerek körül, neki meg semmi nem változik az életében, nem kell feladatot vállalnia a gyerek körül. Ha neked is pörgősebb lenne a munkád, akkor még a végén neki is ki kell vennie a részét a gyereknevelésből! Azért zet a kérdést nem árt, ha idejekorán tisztázzátok
2014. szept. 23. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!