Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szeretnék egy kicsit jobb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szeretnék egy kicsit jobb munkát, de a férjem szerint ez felesleges. Igaza van?

Figyelt kérdés

Tavaly házasodtunk, de már 8 éve együtt vagyunk. Nagyon szeretjük egymást, pár éven belül kisbabát is szeretnénk.

Jelenleg kormánytisztviselőként dolgozom, cafetériával, pótlékokkal együtt havi nettó 160.000 Ft körül van a fizetésem. Vidéki viszonylatban nem olyan rossz fizetés ez, de a végzettségemmel akár bankban is dolgozhatnék, ahol többet kaphatnék. A férjem azt mondta, szerinte ne akarjak én a bank világában dolgozni, hiszen jelenleg 26 évesen 29 nap szabim van, nem kell túlóráznom, nincs őrült hajtás a munkában. Ha gyerekeink lesznek pont elég lesz nekem ez a munka, és tudok a családdal foglalkozni.

Teljesen igaza van, mert én is tudom, hogy a versenyszférában 10-12 órákat keményen dolgoznék, kevés szabival, de többért.....

Persze nem csak az anyagi okok miatt van ez bennem, mert a férjem vezető beosztású mérnök, jól keres, nagyon ambiciózus ember, de én is ilyen vagyok, és én is szeretnék karriert. Nagy a kettősség bennem, mert emellett családot is szeretnék. Az is lehet, hogy a gyerekek után már nem a karrier lenne az első és nagyon megbánnám, hogy feladtam a nyugodt, kis biztos munkámat.



2014. szept. 22. 22:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
87%

Jaj hagyjuk már, ha így folytatjátok az apuka a végén tömeggyilkos qwapecér lesz. Vagy a következő tipp, hogy váljatok el.

Azt írod szeretnél gyereket. De azt nem írtad, hogy mikor, pedig ez marha fontos kérdés lenne, mert ha már próbálkoztok összehozni a trónörököst, akkor marha nagy botorság lenne váltanod, a férjednek van igaza. Ha évek(!) múltán szándékoztok csupán az utódnemzésre koncentrálni, úgy neked is belefér a karrier, viszont itt is kérdés, hogy a babázás ezt a karriert milyen szinten fogja derékba törni. Kormánytisztviselőként szerintem tárt karokkal várnak majd vissza.

ÉS még annyi, hogy aki ilyen emancipált nézeteket vall, olvasson már, hogy nem korbáccsal kényszeríti a férj a feleséget, csak elmondta a VÉLEMÉNYÉT. Amiben egyébként semmi kivetnivalót nem találok.

Tehát, ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz!

2014. szept. 23. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
8 éve vagytok együtt és pár éven belül szeretnétek kisbabát? Fiatalon indult kapcsolat, nem? Hát, ha később szeretnél kisbabát, akkor pályázz nyugodtan, ha nem látsz kihívást. De ha család lenne a soron következő, akkor maradj, maradj, mert biztos munka.
2014. szept. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem igazán lehet ebben igazat adni egyikőtöknek sem, mert mindkét út helyes, ezt tehát csak ti tudjátok eldönteni, hogy nektek mi a jó. Véleményem szerint pályát váltani, karriert építeni csak akkor érdemes, ha legalább jó pár év múlva szeretnétek csak gyereket. Ha mostanában, akkor előbb inkább a gyerekek, aztán a pályamódosítás. Végül is az nem korhoz kötött. A legfontosabb, hogy a döntésből a férjedet ne hagyd ki, egyetértésben történjen minden.
2014. szept. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 Pendulum92 ***** válasza:
25%
A több pénz szerinted milyen tartós pluszt adna neked? Nem lehet, hogy változtatnál munkát, és azután ugyanúgy váltani szeretnél, mert nem oldotta meg az eredeti problémát?
2014. szept. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Apukám kormánytisztviselő. Én fél éve kezdtem bankban dolgozni, bár egyelőre elég alja munkakörben, de szeretnék itt karriert befutni.

Pont a napokban mondta, hogy mennyire örült neki, hogy váltottam, mert a közszférában dolgozni egyre rosszabb, ha tehetné, ő is váltana. Márpedig ő ismeri azokat a viszonyokat és nyilván a legjobbat akarja nekem.

Ebből kiindulva talán jobban jársz, ha váltasz. Ha meg nem tetszik, még mindig visszamehetsz köztisztviselőnek.

2014. szept. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Kisbabát olyan 2-3 év múlva szeretnénk, szóval lehet nem most kellene váltani, meg beszéltem egy bankos ismerősömmel és eléggé lebeszélt a dologról. Úgy fogalmazott, hogy az az igazi "cigány" munka, pont az értékesítés miatt. Mindent el kell adni, bármi áron is. Lehet nekem ez nem menne.....


Kormánytisztviselőként igaz nem órási fizetéssel rendelkezünk, de évente 4000-5000 Ft-tal nő a fizetés, ahogy nőnek a szorzók, szóval nagyon lassan, de biztosan nő a fizu. :)


Köszönöm szépen!

2014. szept. 24. 20:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!