Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy engedjem el a férjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy engedjem el a férjem?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást és jó a kapcsolatunk. A gond ott van, hogy én meddő vagyok, és nem fogok tudni neki gyereket szülni (kérem, hogy ne kérdezze senki az okait, és ne ajánljon egyéb lehetőségeket, legyen elég ennyi: nem lesz gyerekem, se saját, se adoptált). Ő szeretne apa lenni, ugyanakkor csakis tőlem, vér szerint, ami viszont nem lehetséges.

Egyre többször jutok el odáig gondolatban, és ezt vele is közöltem már többször: jobb lenne neki más mellett.

Egy ismerősöm példája van előttem, csak ott a férfi volt a meddő. Elvált a feleségétől, noha a másik ezt nem akarta, és ő maga pedig majdnem belerokkant a fájdalomba, öngyilkos akart lenni, végül mégis a családja segítségével feldolgozta valahogy, és soha többé nem kezdett új kapcsolatba senkivel (mondván: nem teszi tönkre más nő életét). A nő viszont új életet kezdett, és legutolsó infóm szerint két gyereke született egy másik férfitól.

A férjem most azt mondja, el tudná fogadni azt, hogy gyerek nélkül éljük le az életünket, de félek, hogy megbánná, meg önzőnek tartanám magam, ha ezt hagynám. Ellenkező esetben tudom, hogy én kitartanék mellette, nem akarnék mást, így persze értem, hogy ő ugyanígy érez. Mégis úgy gondolom, így lenne korrekt a részemről.


2017. jan. 30. 16:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Komolyan gondoltam:)
2017. jan. 31. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy egy ilyen mártírkodó, naiv nőről bárkinek példát kéne venni. Sóvárog a nem létező lelkitársa után, akit nem is ismer. Borzalom ne haragudj. Meg ez hogy az a nő élt volna magányosan 6-8 éve, hogy utána vissza menjen a férjéhez aki elhagyta. Nem bírom az ilyen nyavajgást amit itt előadsz. De ha ennyire hiányzik a másik pasi akit nem is ismersz, akkor megérteném a férjed hogy elhagy.
2017. jan. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:

Már megmondtam, hogy nem sóvárgok utána, és nem akarnék vele élni.

Ha a férjem elhagyna, ami sosem történne meg, akkor sem keresném meg. Módom sincs rá, nem is akarom zargatni. Inkább csak tanácsot kérnék tőle, hogy én miként lépjek túl ezen, és hogy építsem fel az életem gyerek nélkül. Neki a túlélés olyan szempontból könnyű volt, hogy mögötte volt szerető család, mögöttem nincs. Csak a férjem. Épp ezért is gondolom, hogy a szerelmen túl önzőségből vagyok vele, nem látok túl a saját érdekemen: nekem a férjem mellett jó. Tudom, hogy neki is mellettem, és tudom, hogy sosem csalna meg vagy hagyna el. Bár sokan lennének olyan biztosak a párjukban, mint én.

Csak arra gondolok, milyen jó ember, és hogy mennyi utolsó tróger férfinak van gyereke, ő meg nem érdemli meg, hogy apa legyen.

Helyette mit kap? A munkatársai nap mint nap alázzák: mi van, nem tudod felcsinálni az asszonyt? Ő meg lenyeli, nem mondja nekik, amit javasoltam: a feleségemnél vannak a gondok. Ilyeneket kell nap mint nap kiállnia miattam. Emiatt nem alszik fél éjszakán át. Tudom, hogy ez az illetőket minősíti, de őt akkor is bántja a dolog.

2017. jan. 31. 13:23
 24/33 A kérdező kommentje:
A naiv szó jelentésének meg inkább nézz utána. Minden vagyok, de nem naiv.
2017. jan. 31. 13:23
 25/33 anonim ***** válasza:

Tehát a szerető férjed, aki veled akar lenni ezeknek ellenére is, szinte elüldözöd, el akarod dönteni helyette, hogy mi a jó, bezzeg egy 20 évvel idősebb pasit, akivel még csak nem is találkoztál soha, azt tökéletes lelkitársadnak és partnerednek gondolnád.


Nem is szereted te a férjedet, csak mártírkodsz.

2017. jan. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Kiforgatod a szavaimat, és meg akarod magyarázni, hogyan érzek. Hát ez jó!

Te is és mindenki más kevés ahhoz, hogy megértse, mi volt az a múltamban. Nem tartom a lelkitársamnak vagy tökéletes partneremnek azt a férfit. Az 8 éve volt, amikor én 20 éves voltam, és még nem ismertem a férjemet. És igen, volt köztünk egy behatárolhatatlan kötelék, amit kívülálló sosem érthet meg, csak lenézhet és félreérthet. Beszélgettünk, írásban. Neki köszönhetem, hogy a családi légkör miatt nem őrültem meg akkoriban, és ép ember maradtam minden téren. Mert gondozta a lelkem, nem hagyta, hogy felőrlődjek. Közben pedig soha eszébe sem jutott, hogy több is lehetne köztünk annál, hogy lelki támaszomnak használtam. Örült a feladatnak, máig nem tudom, miért érte meg neki, mit nyert a társaságom által.

Aztán közben megismertem a férjemet, és ő úgy látta, most már utamra engedhet, végre találtam egy korban magamhoz illő párt. Ami igaz is, hihetetlen jól megértettük egymást az elejétől fogva a férjemmel. Minden tökéletes lenne, ha lehetne gyermekünk. Mindenki irigyli a házasságunkat. És tudom, hogy a férjemnek én vagyok a legjobb pár, ahogy nekem is ő, nem más. De attól még zavar a tudat, hogy ilyen jó embernek nem lehet gyereke.

Nem hiszem, hogy valaha is megbánná, ha velem maradna. Nem attól tartok, hogy majd negyvenen felül bekattan, hogy neki igenis gyerek kell, és lelép, én meg pofára esek. És ezt megelőzendőn én dobom el őt. Tudom, hogy sosem tenne ilyet. Ahogy én sem, ellenkező esetben. És nem hagynám, hogy azt tegye velem, amit a levelezőtársam tett a feleségével.

Na, már ennyit megért, hogy kiírtam a kérdést. Ezt így végiggondolva már tudom, mit kell tennem. :)

2017. jan. 31. 17:27
 27/33 anonim ***** válasza:
igenis naiv vagy, mert azt gondolod, hogy azt a férfit neked teremtették, mikor nem is ismered..
2017. jan. 31. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:

A döntés az övé.

Jó lenne, ha mihamarabb dűlőre jutna abban, hogy megbarátkozik ezzel a helyzettel, vagy új feleséget keres magának. A hezitálással ugyanis a TE idődet is rabolja, egy új, boldog kapcsolat kiépítéséből.

2017. jan. 31. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
Még valami:nagyon de sok férfi mondja, hogy szeretne gyereket - de bizony tetemes részük csak a társadalmi elvárások,és a megszokás miatt. Valójában nem is vágyik annyira a gyerekre, illetve mindazokra a változásokra, amivel az érkezése jár. EZT viszont nagyon kevesen ismerik be, gyakran pszichológusnál is nehezen kerül felszínre. Nem lehetetlen, hogy a te férjed is ebben a cipőben jár. NE akarj HELYETTE dönteni. A "nem akarok" nagyon rögös és nagy közutálatnak örvendő döntés. Hagyd meg neki azt a menekülőutat, hogy a "nem lehetre" hivatkozhasson bárki előtt. Töprengj el ezen.
2017. jan. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

"igenis naiv vagy, mert azt gondolod, hogy azt a férfit neked teremtették, mikor nem is ismered"


De ismertem. :) Attól, hogy nem láttam hús-vér valójában, még ismertem, jobban, mélyrehatóbban, mint sokan azokat, akikkel évekig együtt élnek. Ahogy ő is engemet. Talán senki sem ismert olyan jól, mint ő, pedig "csak" levelezett velem pár éven keresztül. Ahhoz, hogy valakinek lelki téren megnyíljon az ember, nem kell fizikailag egy légtérben lennie az illetővel. Legalábbis én, mint introvertált ember, biztosan így vagyok ezzel. (Az introvertáltak meg ugye erősebbek írásban, mint élő szóban) Milliószor jobban ismert a családomnál, akik hiába éltek velem 20 éve, semmit sem tudtak arról, min megyek keresztül, mi érdekel, mi jár a fejemben, és nem mellesleg nem is érdekelte őket.

A köztünk lévő sajátos baráti kapcsolatot hiába magyarázom kívülállónak. Olyan ez, mint elmesélni a vakon született embernek, milyen látni.

Nem hiszem, hogy nekem teremtették. Szerintem őt a volt feleségének teremtették. Csak az élet áthúzta a számításaikat, mert már csak így megy, sajnos... Ezt már a saját bőrömön is tapasztalom.

A 20 éves énemnek pont olyan férfira volt szüksége, mint ő, és ehhez tartom magam. Lelki téren egy hullámhosszon voltunk, és ő volt az első, aki megértett. Soha semmilyen hátsó szándéka nem volt felém, pedig biztosan megtette volna egy másik ilyen helyzetben lévő férfi a helyében. Habár azt meg én nem hagytam volna (de szerinted biztos igen, hisz naiv vagyok:)). Viszont neki köszönhetem, hogy élek, és hogy túléltem életem legnehezebb időszakát. Ezt a férjem is tudja, és hálás neki érte. Csak már nem volt módja elmondani.

2017. jan. 31. 19:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!