Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy engedjem el a férjem?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy engedjem el a férjem?

Figyelt kérdés

Szeretjük egymást és jó a kapcsolatunk. A gond ott van, hogy én meddő vagyok, és nem fogok tudni neki gyereket szülni (kérem, hogy ne kérdezze senki az okait, és ne ajánljon egyéb lehetőségeket, legyen elég ennyi: nem lesz gyerekem, se saját, se adoptált). Ő szeretne apa lenni, ugyanakkor csakis tőlem, vér szerint, ami viszont nem lehetséges.

Egyre többször jutok el odáig gondolatban, és ezt vele is közöltem már többször: jobb lenne neki más mellett.

Egy ismerősöm példája van előttem, csak ott a férfi volt a meddő. Elvált a feleségétől, noha a másik ezt nem akarta, és ő maga pedig majdnem belerokkant a fájdalomba, öngyilkos akart lenni, végül mégis a családja segítségével feldolgozta valahogy, és soha többé nem kezdett új kapcsolatba senkivel (mondván: nem teszi tönkre más nő életét). A nő viszont új életet kezdett, és legutolsó infóm szerint két gyereke született egy másik férfitól.

A férjem most azt mondja, el tudná fogadni azt, hogy gyerek nélkül éljük le az életünket, de félek, hogy megbánná, meg önzőnek tartanám magam, ha ezt hagynám. Ellenkező esetben tudom, hogy én kitartanék mellette, nem akarnék mást, így persze értem, hogy ő ugyanígy érez. Mégis úgy gondolom, így lenne korrekt a részemről.


2017. jan. 30. 16:40
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Azt te honnan tudod, hogy az ismerősöd volt felesége boldog? Jó persze nyilván az lehet, de ez még korántsem jelenti, hogy boldogabb mintha az exférjével maradt volna. Nyilván belekényszerítették egy helyzetbe amibe neki semmilyen beleszólása nem volt, nem tehetett mást és tovább lépett valószínűleg a te párod is tovább lépne egyszer, de ettől még nem biztos, hogy boldogabb élete lenne. Ez az önfeláldozósdi annyira hülyeség szerintem. Abba belegondoltál egy picit is, hogy mennyi fájdalmat okoznál neki ezzel, ami nem biztos, hogy elmúlik valaha is. Szerintem hiába mondogatod azt, hogy ez érte van ez rettentő önfejű és önző cselekedet. Felnőtt ember hidd el el tudja dönteni mit szeretne ne te találd már ki neki, hogy neki hogy lenne jó.
2017. jan. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:

Vicces, a végén kiderül, én vagyok az önző. Érdekes, ha a kérdés úgy hangzana, nem akarok gyereket, de a férjem igen, akkor mindenki azt mondaná, ne raboljam az idejét, engedjem el. Mi a különbség? Annyi csupán, hogy nekem nem saját döntésből nem lesz. Attól még a sztori lényege ugyanaz: ő akar gyereket, és apa akar lenni, amit nem adok meg neki.

Biztos vagyok benne, hogy az a nő boldog, hisz két szép gyermeke van. Belekényszerítették? A válásba esetleg, a továbblépésbe nem. Az már a saját döntése volt. Megtehette volna azt is, hogy csak azért sem lép tovább, hanem vár 6-8 évet, addigra belelép a változó korba, és visszamegy a férfihez azzal: tessék, most már nekem sem lehet, kvittek vagyunk, éljünk hát újra együtt. A férfi pedig újra összejött volna vele, ez holtbiztos. De ő érezte, hogy a nő tovább tudna lépni, csak a szerelem mellette tartotta volna, nem lett volna soha lelke elhagyni. Ezért tette meg helyette ő.

Az élet nem tündérmese, épp az ő életéből tudom. Nincs olyan, hogy mindenkinek happy end.

2017. jan. 30. 18:51
 13/33 anonim ***** válasza:
Ha te nem szeretnél gyereket ő meg igen akkor is annyit mondanék, hogy felnőtt férfi el tudja dönteni mit szeretne. Amúgy az azért más helyzet, mert az ilyet jóesetben a felek már az elején tisztázzák hogy ki mit szeretne így nincs "meglepetés" úgymond. Te közlöd, hogy nem akarsz onnantól akkor is ő dönti el el tudja ezt fogadni vagy sem. A helyzet szinte ugyan az a válasz is ugyan az rá. Persze azt teszed amit szeretnél, de én úgy gondolom bármi is vezérel nincs jogod helyette dönteni.
2017. jan. 30. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Néha úgy érzem, kár, hogy az ismerősömmel annak idején megszakadt a kapcsolat. Ami persze nem rajtam múlt. Mi tulajdonképp egymásnak lettünk szánva. Két meddő ember, akik igazi lelki társak voltak még abban a kötött formában is, ahogy érintkezni tudtunk egymással. Csak akkor még ő nem tudta, hogy én is meddő vagyok. Akkor most ő nem lenne magányos, az én férjem pedig egy olyan nő mellett élhetne, aki képes neki gyermeket adni. Ha visszaléphetnék 7-8 évet a múltba, az jó lenne.
2017. jan. 30. 19:50
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Kezelhetnéd felnőtt férfiként a férjedet, aki egyedül is el tudja dönteni, hogy mit szeretne! Ez így csak mártírkodás! Nem a gyerek jelenti az egyetlen boldogságot...
2017. jan. 30. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
71%
Ja, hogy igazából a másik pasi után sóvárogsz? Hát így valóban óriási áldozat, hogy "elengeded" a férjedet... Nem gondolod, hogy ez így álszentség?
2017. jan. 30. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:

Bocs de hülye vagy!

Azt mondta a fèrjed veled marad, nem gond ha nem lesz gyerek, ezen mit nem értesz?

Veled akar lenni , fontosabb vagy neki mint egy gyerek ,fogd már fel!


Csak két példa , van egy pár akik 40 körüliek, nem jött össze nekik gyerek, azt mondta az orvos egészségesek mindketten, és külön külön egy másik pàrral biztos lehetne gyerekük. Erre ők azt mondták hogy együtt maradnak mert szeretik egymàst, így nem lesz gyerek.


Másik pàr szintén 40 felettiek, 1 gyereket szült az asszony , aztán a második nem jött össze, jàrtak orvoshoz azt mondtàk meddő a csaj. 13 évig nem védekeztek , mikor csak egyszer terhes lett és szült még egy egészséges kislànyt.

Na ezt add össze és nem beszèlj hülyeségeket hogy a férjednek jobb lenne nélküled. Majd ő azt tudja mi a jobb neki!

2017. jan. 31. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

"Ja, hogy igazából a másik pasi után sóvárogsz? Hát így valóban óriási áldozat, hogy "elengeded" a férjedet... Nem gondolod, hogy ez így álszentség?"


Sóvárog a fene másik férfi után, én a férjemet szeretem. A másikat soha életemben nem láttam, még képen sem, ahogy ő sem engem, az ország másik végén él. Csak leveleztünk, és kizárólag baráti alapon, mivel ő nem akarta tönkretenni az életemet, hogy egy nálam 20 évvel idősebb, meddő férfi miatt eldobjam a fiatalságomat. Mert lelkileg viszont nagyon összeillettünk, ha létezik lelki társ, ő az volt. 6,5 éve kilépett az életemből végleg, és az idő alatt nem jutott eszembe.

Most csak amiatt, mert előkerültek a régi levelek, és megtaláltam azokat, amikben kifejtette, hogy nekem egy fiatal férfi mellett kell megtalálnom a boldogságomat, és lehívni az angyalkákat (gyerekeket) az égből. És bőgnöm kell, ha arra gondolok: nem tudta, és már sosem fogja megtudni, hogy én nem lehetek anya. Miközben ő biztosan azt hiszi, mostanra már az vagyok.

Nem arról van szó, hogy el akarom hagyni a férjemet, hogy vele legyek. Hanem arra gondolok, milyen szomorú, hogy akkor a múltban a semmiért engedett el. Jót akart nekem, amiből az lett, hogy egy másik fiatal férfi életét teszem én tönkre. Pont ahogy ő majdnem a feleségéét.

Ha valaha is felvenném vele a kapcsolatot, amit nem tudok és nem is akarok megtenni, csak ennyit akarnék vele tudatni: tessék, ezt akartad, nem jött be. És vége lenne a beszélgetésnek.

De már rájöttem, és ezért nem fogom megkeresni: ha ő attól boldogabb, hogy azt hiszi, én boldog anyuka vagyok, akkor nem veszem el tőle az illúziót. Van épp elég baja.

2017. jan. 31. 10:18
 19/33 anonim ***** válasza:
Tudod mit mondok? Nem akarom elhinni, hogy vannak még ilyen ritka kincset érő emberek, amilyen te vagy kedves kérdező. Mindenki példát vehetne rólad, mert ez az igazi feltétlen szeretet, amit te adsz a férjednek. Irigylem a férjed, de nagyon. Kérlek soha ne hagyd el, mellette kell maradnod, mert ilyen nőt mégegyszer biztos nem találna.
2017. jan. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
A fenti kommentek tartalmából kiindulva már nem tudom eldönteni, gúnyolódsz-e velem, vagy komolyan mondod. :)
2017. jan. 31. 10:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!