Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik ellenzik a házasságot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik ellenzik a házasságot, általában milyen érveik vannak?

Figyelt kérdés
2016. nov. 14. 13:25
1 2 3 4 5
 41/46 anonim ***** válasza:
39 nem vagyok erte oda jobban. A hozzaallasom mas. Ennyi. Ezt aki akarja megerti aki nem nem. De alapvetoen nem kell mindenkinek hazasodni. En sem akartam. A ferjem akarta. En amolyan orok szabad leleknek gondoltam magam. De nem bantam meg.
2016. nov. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/46 Ignatio válasza:
37%

Egyedül a szentségi házasságnak van biztosító ereje, amit Isten is megáld és a felek is a legáldozatkészebb szeretetükkel szentesítenek, mert nem a saját boldogságodat (nem is a gyerekét) keresve kell házasodni, hanem a másik fél boldogságát előremozdítani akarva, azért mindent megtéve KÖLCSÖNÖSEN.

Ajánlom a Szeretethimnuszt Szent Pál leveléből iránymutatónak.

2016. nov. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 Mcgalagony17 ***** válasza:

Én felvállalom, hogy elköteleződései nehézségeim vannak, mert elváltak a szüleim, és igazság szerint addig se volt apamodell az életemben, amíg együtt éltek. Plusz csatlakozva az előttem szólókhoz, ha tényleg ér valamit egy kapcsolat, akkor a világ felé igazolás nélkül is jó. :)

Ja és persze az se mindegy, hogy mennyibe kerül, bár az is tény, hogy nem muszáj nagy hacacárét tartani.


22/N

2016. nov. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/46 anonim ***** válasza:
100%
Aki megkérdezi, az még nem érett meg rá fejben, így neki elmagyarázni sem lehet. Ami fontos, mi van, ha mégsem fog véget érni? Mi van, ha boldogan öregedtek meg és mondjuk öregkorodban nem magadalá sz@rsz, hanem valaki gondoskodik rólad. Esetleg a gyermekeid normális családmodellben nevelkednek és továbbviszik ezekez az értékeket. Továbbmenve, a jog szerint közeli hozzátartozó vagy, számos esetben eljárhatsz, míg egy barátnő/barát nem. ....és még lehetne sorolni. A legfontosabb, ha megkérdezed, nem vagy rá még érett....még ájfont kell nyomkodni, meg a sekélyes életet félteni.
2016. nov. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:

43

Ès csak mert a szüleid elvàltak , az azt jelenti, hogy te is el fogsz? No ilyen hozzààllàssal valóban ne hàzasodj, nem neked való.

De végre valaki elismeri hogy neki vannak elköteleződési problémài és nem divatdumàkat lök"csak papír" " dràga" stb.

Mellesleg nem mindenki a vilàgnak mutogatja ezt a dolgot. A legtöbben egyszerűen törvény àltal elismert kapcsolatot akarnak. Egy olyan pàrnak sincs annyi joga mint egy hàzastàrsnak. Se baràtnőnek, se a pasidnak, sem annak akivel összebútorozol.

2016. nov. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:
Kérdem én akik nem házasodnak össze tizenéve együtt vannak miért hiszik, hogy könnyebb a szakítás? Ugyanúgy vannak közös tárgyak, esetleg gyerekek, ugyanúgy lehet belőle vita. Az egyik fél itt is rosszabbul fog járni. Pl ha az egyikük nevén van a ház, a másik az utcára kerül, hiába fizetett bele? Szerintem ez se jobb...
2016. dec. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!