Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik ellenzik a házasságot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik ellenzik a házasságot, általában milyen érveik vannak?

Figyelt kérdés
2016. nov. 14. 13:25
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy gyakorlatias példa a sok közül:

Tegyük fel, a barátnőd és te álltok egymáshoz a legközelebb, bár nem vagytok házasok.

Egyikőtöket baleset éri, kórház stb...

Komoly döntéseket kell meghozni, de hiába vagy ott, a szavad semmit nem ér, mert te senki vagy hivatalosan, csak a pasija/csaja.

2016. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
0%
Hacsak nem estem kómába, akkor a páromra nincs szükség, mert én is dönthetek magamról, ha meg igen, akkor meg eleve nincs is miről dönteni, ugyanis Mo-n az eutanázia nem engedélyezett.
2016. nov. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 A kérdező kommentje:
Egy másik, talán többeket érintő gyakorlatias példa: hitelfelvételnél a házastárs megléte és annak jövedelme pozitívabb elbírálást eredményez egy nagyobb összeg felvételénél (ha pl ingatlant szeretnél vásárolni, de csak 30% önerőd van).
2016. nov. 16. 14:58
 34/46 anonim ***** válasza:
Adóstársként bárkit bevonhatsz, nem kell ehhez házastárs, a bankot csak az érdekli, hogy az adóstárs hitelképes legyen.(Saját tapasztalat, házasság nélkül így van hitelem)
2016. nov. 16. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
20%
Igazából minden érv a házasság ellen szól, szóval inkább az a kérdés, hogy mellette szól-e valami. Mert úgy nagyjából semmi. És ez talán a legnyomósabb érv ellene.
2016. nov. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
Hitelnél házastársak esetén eleve csak közös vagyonként jöhet szóba. Szóval ez így hülyeség. Nyilván számít mindkettőjük vagyoni helyzete. De ha a barátoddal, barátnőddel vesztek közösen lakást 50-50%-ban, nyilván akkor is. Nincs semmi különbség.
2016. nov. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 A kérdező kommentje:

Jó, most mondtam egy példát. Azért nagy eséllyel nem fogod a szomszéd havert megkérni, hogy vegyen fel veled együtt egy hitelt, és ha a családodnak egyébként nem olyan jó az anyagi helyzete, vagy éppen nem elérhető, vagy van más hitele, vagy nem akarja, szinte logikus, hogy a pároddal vesztek fel hitelt a közös otthonra. Oké, hogy nem előfeltétel a házasság, de sok esetben megkönnyíti az ügyintézést. Ne kössetek már bele :D


Egyébként nem óhajtok állást foglalni a kérdésben, csak egy példát írtam, hogy mikor jöhet jól a mindennapi életben, feltételezve, hogy egyikőtöket sem üti el a villamos, hogy a nagyontitkos orvosi információkkal ne kelljen megvárni a 350 km-re élő anyóst.

2016. nov. 18. 13:02
 38/46 anonim ***** válasza:
100%

Most tuti lepontoznak de nekem hazassag egyenlo csalad egyutteles egyenlo semmi. Jol erezzuk magunkat ameddig es csa...

A hazassagomert hajlando vagyok kuzdeni es aldozni a pasimert nem ugyanolyan mertekben...

2016. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
0%
az nem semmi, ha egy zöld lapra rányomtatják a neved akkor jobban odavagy a párodért :)
2016. nov. 18. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:

28


A házasságkötés ingyenes.


Hogy a körítés egy kis buli, vagy másfél millás puccparádé, az már a párokon múlik.


Nekünk pl az egész 95 ezer ftba sem került. Valamivel alatta volt a végösszeg. És nem 2 tanúval mentünk. Ott volt a családunk, a barátaink, volt kaja, pia, torta, rendesen megünnepeltük. Szomorú, ha ennyit sajnálsz a csajodtól, és azt, hogy ne csak úgy összedobjátok a szennyest, hanem egymás hozzátartozói legyetek hivatalosan is.


Ez a "sokba kerül" akkora kifogás, mint a ház! Nem kerül sokba, ha nem rendeztek akkora cécót, hogy sokba kerüljön. Ha meg a csaj milliós bulit akar, akkor meg nem a házasság a fontos számára.

2016. nov. 18. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!