Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik ellenzik a házasságot,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik ellenzik a házasságot, általában milyen érveik vannak?

Figyelt kérdés
2016. nov. 14. 13:25
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
18%

A házasság az egy jogi szerződés, pont olyan, mint mondjuk egy munkaszerződés. Épp ezért nem olyan egyszerű felbontani sem. És mint minden más szerződésnek megvannak az előnyei (pl. az állam támogatja a friss házasok lakásvásárlását), de megvannak a hátrányai is (válás esetén egyezkedés, pereskedés, ez meg az, ami akár évekig is elhúzódhat).


Én személy szerint nem akarok házasodni, mert a realitások talaján élek, és tisztában vagyok vele, hogy statisztikailag sokkal nagyobb az esélye, hogy szétmegyünk, mint hogy életünk végéig együtt maradunk. Akkor pedig ha ez bekövetkezik, egy nap alatt le szeretném tudni a dolgot, összepakolok, hívom a szállítókat és már megyek is, többet nem is látjuk egymást. A fene akar hónapokig vagy évekig játszadozni utána. Felesleges idő meg pénzpazarlás.


Előnye meg nincs annyi, amiért érdemesnek tartanám a házasságot.

Mérlegeltem. Több hátrány, kevesebb előny -> nem lesz házasság.

Ennyi. :)


30/N

2016. nov. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Pont ua az ervem mint munkaszerzodes mellett hivatalos allam altal elismert kapcsolati forma.

Nem osszedobjuk a szennyest azt meglatjuk hanem hivatalos eletformat valasztottuk.

26 eve

2016. nov. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
94%

- csak egy papír

- anélkül is szeretjük egymást (mintha házasságban nem lehetne)

- rabságban érezné magát, elveszítené a szabadságát

- sokba kerül, nincs pénz rá

- úgyis válás lesz belőle


Ilyen és hasonló KIFOGÁSOKKAL találkoztam eddig. A valóság meg az, hogy nem akarnak elköteleződni az emberek egymás mellett, mert nem bíznak sem az adott kapcsolatban, sem a párjukban, sem a saját érzéseikben, sem a saját választásukban, hogy magukhoz való párt választottak.

Gyávák vállalni a felelősséget a kapcsolatukért. Ezért inkább összecuccolnak, aztán megy ameddig megy, később pedig akár szó nélkül is leléphetnek sunnyogva. Hiszen semmi következménye nincs. Nem kell felelősséget vállalniuk a választásukért.

2016. nov. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
7%
azon kívül, amit az első írt: én szeretem napról napra érezni, hogy valaki önszántából van velem, nem azért mert egyszer régen megígérte, és kötelességének érzi.
2016. nov. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
6%

Jó sok álszent ember jár ide,hogy gyakorlatilag csak azok a kerdesek vannak es raadasul100%-ra felpontozva amik a hazassagot ajnározzák!

Minden más nullára pontozva....

2016. nov. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
0%

#13


Jó, ha szerinted csak "ezek a kifogások" és véletlenül sem az, hogy bazi drága a lagzi meg a válás is, akkor fizesd ki ha odakerülök és máris áthatod, hogy nem ez a "fééének az őőőkötölözöccsígtű" dolog van, hanem ahhoz képest, hogy mi is ez, nagyon is költséges. Sok ember élősködik a házasság intézményén. Papok, vendéglősök, cigánymuzsikusok/CASIO zenész papák, jogászok, anyakönyvezető, közjegyzők, 2 ügyvéd a váláskor, a sok köcsög vendég jól bezabál "ingyé"... stb.

2016. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
0%

#15


De tudod ám miért? :D


Hajrá Fityisz :D

2016. nov. 14. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 anonim ***** válasza:
89%

Pont ua az ervem mint munkaszerzodes mellett hivatalos allam altal elismert kapcsolati forma.

Nem osszedobjuk a szennyest azt meglatjuk hanem hivatalos eletformat valasztottuk.

26 eve

2016. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
0%

#18


Te sem vagy ám droid... N-n-n-ne-ne-nem vagyok robot!


Már írtad ezt egyszer fentebb.

2016. nov. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
Az eskuvont pont annyiba kerult mont egy vadarnapi ebed.pont nem volt se habos babos se torta se zenekar se semmi
2016. nov. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!