Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Jogos, hogy most becsapva,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Jogos, hogy most becsapva, félrevezetve érzem magam?

Figyelt kérdés

Párommal már tizen évek óta, tinédzser korunk óta együtt vagyunk. Már a legelején úgy éreztem egyenesnek kell lennem vele és elmondanom még mielőtt valami komolyabba bonyolódunk, hogy én soha nem szeretnék gyereket (ilyen meg olyan okokból, nem ez a lényeg). Higgadtan megbeszéltük, ő ebbe akkor belement és úgy döntött mellettem marad és elvesz engem ezek ellenére is. Hanem most tíz évvel később hirtelen a semmiből előjött belőle a gondolat, hogy hoppá hát neki mégis kellene egy baba... Természetesen kikeltem magamból, hiszen megegyeztünk és ő is beleegyezett, pedig ha akkor megmondja, hogy ő így ezt nem vállalja, nem "pocsékolunk" el egymásra 17 évet. Most úgy érzem nem volt akkor őszinte velem, nem vett komolyan, félrevezetett annyi éven át. Borzasztóan szeretem, ezért bármit megtennék azért, hogy boldog legyen, de most tényleg rá leszek kényszerítve a szülésre?

35/N


2016. ápr. 29. 13:19
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
33%

"Az emberi faj túlnépesedéssel küzd, a világ egyes részein a víz mint alapvető táplálékforrás, hiánycikk. A terror, éhezés, járványok tönkreteszik Földünket, ilyen helyre minek szüljön az ember?"

Neked tényleg komoly gondjaid vannak :)))

Az öngyilkosságon nem gondolkodtál még ezek miatt ??? :D

Te jobb ha nem is szülsz gyereket...

2016. ápr. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 Bence_ ***** válasza:
65%

"Van aki nem való anyának és ennyi, én ezt TUDOM magamró"

Az a fura tapasztalatom, hogy azok akik így gondolkodnak sokkal empatikusabbak mint némelyik magát ősanyának,apának gondoló személy.

Különben egy gyereknek a hitelesség a fontos, hogy te vállald fel magad. Így tudsz neki érzelmi biztonságot nyújtani.

Egy érzelmileg szűkebb palettáról játszó ember aki tisztában van határaival sokkal jobb szülő mint egy színesebb, össze vissza csapongó valaki.

Ha csak a félelmeid miatt kerülőd az anyaságot akkor ha van kedves beszélgess erről valakivel. Pl Pál Feri. Könnyen lehet, hogy találtok megoldást arra, hogy a félelmek helyett te dönts.

2016. ápr. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 A kérdező kommentje:
Én meghoztam a döntésem és arról van szó, hogy ő ezt nem tartja tiszteletben
2016. ápr. 29. 21:34
 44/58 A kérdező kommentje:
De igazad van utolsó, én is empatikus VOLTAM egyszer, régen! Amíg rá nem jöttem, hogy az ilyen embereket csak átverik és kihasználják
2016. ápr. 29. 21:37
 45/58 Bence_ ***** válasza:

Beszélj valakivel márpedig azért mert benned ez még egy alakuló dolog.

Boldog élethez meg némi bátorság is dukál!

Magad miatt a félelmeiddel nézz szembe.

2016. ápr. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:

Becsülöm az ilyen embereket mint te, akik belátják, hogy nem való nekik gyerek, és felvállalják. Nem szülnek társadalmi nyomásra majd szarják le a gyereküket...(ismerek ilyet) és sokkal jobb ha egy ember igen is bevállalja, hogy neki nem kell, és eszerint él.

Én meg tudlak érteni a saját helyzetem ellenére, ugyanis nálunk az van, hogy én meddő vagyok, a férjemnek meg kb 5% esélyt mondtak a babára, szóval kb 99,9%, hogy kettesben maradunk. De ameddig csak az én bajomról tudtunk, a férjemnek eszében sem volt lelépni. Ő sokkal jobban szeret annál, mintsem egy 3. személy miatt aki nem is létezik, elhagyjon és feladja azt a boldogságot amiben soha nem volt része korábban.


Nem hinném, hogy becsapott volna tudatosan, egyszerűen csak megváltoztak az érzései ebben a dologban a férjednek. De az is lehet, hogy a környezetében sok pár most vállalt gyereket és őt is elkapta ez a láz. Át kellene gondolnia, és aztán leülnötök megbeszélni, mennyire valós is ez az érzés nála, aztán dönteni a továbbiakról. Tudom, mondani sem kell, de azért ne szülj, mert ő gyereket akar. Egy kicsit mindkét szülőjének akarnia kell.


Ez csak egyéni vélemény, de szerintem, ha neki tényleg fontosabb egy nem létező gyerek, és ezért el is hagyna téged, mint 17 év boldog kapcsolat azzal akit állítólag szeret, akkor viszont én bizony megkérdőjelezném mennyire valódi az ő szeretete, szerelme irántad.


Csak aztán, ha úgy dönt lelép, nehogy visszanyaljon a fagyi, és kiderüljön, neki nem is lehet gyereke. Ha viszont egy ilyen eset állna fenn, és lenne mersze hogy megpróbálja visszakönyörögni magát, nehogy visszafogadd! Na jó...én nem tenném a helyedben.


Próbáljátok megbeszélni, ő pedig gondolkozzon el azon, hogy akkor tényleg görcsösen a gyerek az életcélja, vagy majd 20 év boldog kapcsolat azért többet nyom a fontosság mérlegén nála?!

2016. ápr. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:

Próbáljátok megbeszélni, ő pedig gondolkozzon el azon, hogy akkor tényleg görcsösen a gyerek az életcélja, vagy majd 20 év boldog kapcsolat azért többet nyom a fontosság mérlegén nála?!

Miért érzek ebbe negatív színezetet? Meg,hogy a gyerek az életcélja? Én megértem a kérdezőt,hogy nem akar gyereket, szíve joga úgy élni az életét ahogy szeretné DE a gyerek utáni vágy az egyik legtermészetesebb ,legösztönösebb vágy ami csak létezik. És ezt ugyanúgy tiszteletben kell tartani, mint ha valaki nem vágyik rá, nem leszólni és nem lekicsinyelni a vágyát, mintha kb. valami új hóbort volna amiből észhez kell téríteni. Ha a kérdező miatt lemond a gyerekről lehet ő is egész életében bánja majd ugyanúgy ahogy a kérdező bánná,ha szülnie kéne. Nem egyszer látom olyanokon akik nem akarnak gyereket, hogy felháborodnak ha valaki ezt nem fogadja náluk el, de közbe látszik,hogy lenézik azokat akik igen.

2016. ápr. 30. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
81%
Nem tudom miért kell csesztetni a kérdezőt, egyáltalán nem kell hogy mindenki szüljön, főleg ha tudja hogy magáról hogy nem való anyának. Én szeretnék gyereket de fel kéne már fogni hogy nem mindenki vágyik rá, attól hogy ti nem tudjátok elképzelni gyerek nélkül valaki igen. De a kérdés témája nem ez. Egyébként sajnállak kérdező, de a párod is. Megértem hogy ki vagy akadva de a párod sem hibás.
2016. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
43%

Nem volt benne semmi negatív, csak nonszensz, hogy talán a pasi arra készül, hogy kidobjon a kukába egy 17 éves boldog kapcsolatot, egy olyan személy miatt, aki nem létezik, aki meg sem született.


Amúgy ha hiszed, ha nem, vannak olyan emberek, akik annyira betegesen, görcsösen, rögeszmésen gyereket akarnak, hogy semmi más céljuk nincs az életben, nem képesek élvezni a mindennapokat, annyira ragaszkodnak valamihez ami nincs, és adott esetben esély sincs rá, hogy tönkremennek teljesen. Ők maguk is, és megsínyli a kapcsolat is. Vagy végleg szétmennek. Szerintem ennyit nem ér az egész. És az ilyen beteges ragaszkodás is egy természetes gyerek iránti vágyból alakul ki.

Az persze megint más amikor már van gyermek, akkor természetes, hogy akár az életedet is odaadod érte, hisz a gyereked.

2016. ápr. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
33%

Ez egy nagyon összetett pszichológiai probléma, ami mélyen gyökerezik valamilyen sérülésből. Szüleid elváltak, magadra maradtál, ezért nem szeretnél gyermeket? - a nem vagyok anyának való (zsigerből utálom őket kifejezés erős, magad is ember vagy)- amúgy anyám is utálja más gyermekét, de azt mondta, hogy gyermekei neki mások, azokkal szemben elfogult.


-na a lényeg, erre a Földre, meg ilyenek, nem egy valós indok. Keress egy terapeutát, mert minden jóindulat ellenére sem tudok jelenleg elvonatkoztatni attól, hogy frusztrált vagy valamitől.


Kutya, macska? ezekkel hogy állsz?

2016. máj. 1. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!