Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bántaná az önérzeted, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántaná az önérzeted, ha a menyasszonyod nem szeretné a neved felvenni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 15. 13:37
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:

A másik problémás csoport, akinek ki van nyalva a feneke, és ha lusta tanulni, a szülő nem a gyereket szedi elő, mint anno az én korosztályomban, hanem bemennek az iskolába verni az asztalt.

Aztán vannak azok, akiknek nem lenne szabad normál iskolába járni, mert speciális esetek, de a szülő nem hajlandó tudomásul venni, hogy a gyereke más, és az iskola csak javaslatot tehet, de a szülő nem köteles speciális iskolába vinni a gyerekét, akkor sem, ha a gyerekének az lenne a legjobb...

Na, ezek a problémásak.

2015. okt. 16. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%

Nekem aztán totál mindegy lenne, hogy felveszi-e a nevem, vagy nem.


Szerencsére nem ezen múlik, hogy egy házasság "csak vicc", vagy éppen jól megvannak együtt :)

2015. okt. 16. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:

Nekem megtiszteltetés volt a férjem nevét felvenni. Így érzem, hogy egy család vagyunk...

Számomra fura, ha valaki nem veszi fel a férje vezetéknevét. De valószínűleg nem ér annyit a dolog, hogy ezen menjen tönkre egy kapcsolat...

2015. okt. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 anonim ***** válasza:

Én vagyok annyira feminin, hogy úgy gondoljam félig én is benne vagyok a buliban. Nem valakinek a valakije vagyok ergó -NÉ-ja.

Tehát a férjem és a saját vezetéknevem kötőjellel elválasztva.



Fura,ha az fél éven belül,de max 1 évnyi járás/együtt élés alatt nem lesz beszédtéma.

Én már 8 éve is tudtam és mondtam,hogy NÉ biztos nem leszek. A kérdés az volt,hogy kötőjeles legyen vagy maradok a saját nevemnél. Nem volt belőle sértődés.



Egy ismerősünk (aki közelebb az 50-hez még mindig agglegény, és nem a sármosabb fajtából) mesélte -anno mikor erről témáztunk-, hogy ha a nő nem akarná felvenni a nevét el se venné. -.- Mint írtam agglegény :D 8 éve ismerem,de még nem hallottam,hogy bnője lett volna.


Lehet meleg?


Oo

2015. okt. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:
Az enyémnek nem bántotta, vagy legalábbis nem mutatta ki. De mondjuk én a kapcsolatunk elején felhoztam ezt a témát, amikor elkezdte, hogy szeretne majd engem felvenni feleségül, és akkor XYné lennék. Erre mondtam neki kedves, diplomatikusan, hogy azt én nem szeretném, mert nekem az identitásomhoz hozzátartozik a nevem is. Ha muszáj lenne, akkor kötőjelesen venném fel, abban nincs ez a -né képző, amivel kapcsolatban nekem az az érzésem, mintha a birtoka lennék valakinek. Ha más így akarja felvenni, szuper, legyen boldog, de én nem vagyok egy ilyen nagyon régimódi nő.
2015. okt. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy ezernyi néphagyomány pusztult ki, mert az emberek rájöttek, hogy megvaltoztak az idők, de az ilyen szexista férfi ego növelő értelmetlenségeket meg kell őrizni, mert ha már sehogy máshogy nem megy, legalább azzal mutattok egy kis dominanciát a külvilág felé, hogy a párotokra aggatjátok a neveteket.

A névfelvétel szimbolizálja az összetartásotokat?

Akkor gondoljatok bele, milyen lenne felvenni a feleségetek nevét. A férfiak is csak addig akarnak összetartozni, amíg számukra előnyösen alakulnak a dolgok.

2015. nov. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim válasza:
Nem, csak onnallo probaljatok megeggyezni.
2015. nov. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Hat kedves 42 es lehet hogy valami olyasmire vagysz (marmint felfogasban) mint en vagyok, en boldogan felvettem a ferjem nevet viszont:

engem , mint gyamolitando gyenge not el kell tartan, en ui. imadok otthon lenni, elismerem hogy a ferj a csalad feje, elvarom hogy eleget keressen sot azt is hogy MINDEN NEHEZ es fontos problemat oldjon cask meg szepen egyedul, hiszen o ugyis okosabb. Aztan mondja el hogy mit dontott. En ellatom a haztartast nem iszom nem dohanyzom nem jarok vasarolgatni (cask interneten) egyutt megyunk tarsasagba. ugy viselkedem ugy oltozom hogy nem lehet kifogasa ellene, de mint engedelmes jo asszony elvarom hogy minden igenyem ki legyen elegitve. Nem, en nem akarok azzal kinlodni hogy mire mit koltunk de ha nekem szuksegem van valamire akkor annak meg kell lenni. nem kovetelozom cask a ferjem pontosan tudja milyen erzes ha az asszonykaja elegedetlen.Ja es en utalok dolgozni, ezert nincs es nem is volt munkahelyem kb 30 eve, de elvarom hogy a szuksegleteimre amik szerintem realisak megfelelo mennyisegu penz alljon a rendelkezesemre amit neki kell megkeresnie. Szivesen meghallgatom a problemait de sajnos a megoldasokat neki kell hoznia, hiszen o az okos csaladfo. Biztos hogy te is kepes lennel egy ilyen kapcsolatban ugy elni hogy mind a ketten boldogok legyetek?

eleg komoly logisztikat es intelligenciat igenyel. Ui. ez az a fajta feleseg aki hagyomanyos nem feminist, mert ha visszagondolsz a regi vilagban is a ferfi kotelessege volt a csaladrol gondoskodni a feleseg pedig rabizta a nagy donteseket, es neki egyedul kellett ezekkel megbirkozni, hiszen nem varhato el egy gyenge kis notol hogy levegye a valladrol vagy megossza veled a terheket. Az ilyen feleseget nem erre talaltak ki. A modern asszonyok megosztjak a terheket tarsaikkal a regiek viszont elvarjak hogy mint gyenge viragszalakat kezeljek oket. Szoval?

2015. dec. 6. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!