Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bántaná az önérzeted, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bántaná az önérzeted, ha a menyasszonyod nem szeretné a neved felvenni?

Figyelt kérdés

2015. okt. 15. 13:37
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
94%

"Mert onnantól családot alapítunk és nem független emberek leszünk, külön névvel. Ez így normális." - Akkor fel kell venni egymás nevét kölcsönösen, hiszen az úgy nem fair, hogy a párod felveszi a nevedet, te meg maradsz az eddigi neveden... :-)


Én még nem tudom, hogy lesz, amikor ez aktuális lesz nálam, már 30 elmúltam, eddig a születési nevemen, nagyon idegenkedem a "né" formulától, és pillanatnyilag úgy érzem, szokatlan lenne bármilyen új név. De majd eldől, mire oda kerülök. Minden esetre szeretném, ha olyan párom lenne, aki nem erőltetné a névváltoztatást, mivel vannak olyan nevek, amiket semmi pénzért nem vennék fel. A nevemről szeretnék magam dönteni.

2015. okt. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
14%
#11: Én a magam részéről még mindig elutasítom az emancipációt ezen a szinte. Igenis a férfi legyen a családfő és az Ő nevét vegyék fel. Vagyis nem muszáj, de olyan nő nem lesz a feleségem, aki még erre sem képes. Aki amúgy is ennyire független, azzal még párkapcsolatig se jutnék el.
2015. okt. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
95%

És miért ne lehetne a Kovács Tóth Aranka helyett a férje Tóth István? :))))

Az, hogy erre a kérdésre, hogy válaszolnak egyesek nagyon tükrözi, hogy mennyi a birtoklási vágy benne, aki azt írja, hogy nem kell neki emancipált, független nő, az szerintem olyan pasi aki otthon az asszonynak kuss a neve módban él (vagy legalábbis szeretne).

2015. okt. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
30%
Már a második randin kifejtettem, hogy komoly kapcsolatot keresek nem "idény" kapcsolatot, a házasságot preferálom és ha egyszer megnősülök alap, hogy felveszi a nevem, de nem muszáj Kiss Istvánnénak lenni elég a Kissné Zakatos Johhanna is :-) Ha ő nem ért egyet..házzasság ellenes avagy elítéli a né-t kereshet más pasit, mert nem vagyunk egymáshoz valók én pedig nem X év múlva akarok szembesülni azzal, hogy ő élettárs párti vagy baja van a nevem viselésével, mert akkor nem lesz eljegyzés..szakítanánk és kezdhetnék megint párt keresni...szerencsére hasonlóan gondolkodott..összejöttünk..1 évvel később eljegyeztem..eljegyzésre rá még egy év feleségül vettem és most a feleségem né :-) Ennyi! Ja a kérdésre válaszolva nem is jutnék el erre a pontra, hogy a mennyasszonyom nem viselné a nevem, mert nem hogy nem kérnék meg ilyen nőt de még csak a barátnőm sem lenne soha..én mindig mindent az összes barátnőmmel már összejövetelkor megbeszéltem..és gyerekkorom óta alap, hogy a feleségem né lesz ahogy anyám is..nagyanyám is dédanyám is és a többi..vadházasság meg kell a francnak..aki nem veszi fel a nevét a férjének az a szememben nem igazán feleség...a házasságuk meg egy vicc.
2015. okt. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
100%
# 14 Időpont ma 15:58 - Én nem akarok "né" lenni, de mondjuk a kötőjeles változattal még ki tudok békülni, ha olyan a másik fél neve (mondjuk, ami nálam kizárná, az olyan, ami túl hosszúvá tenné a nevemet, vagy nagyon nem passzol az én nevemhez hangzást tekintve, vagy olyan, amit én megváltoztattam volna, ha nekem az lett volna a születési nevem). Ezzel te hogy állsz? A kötőjeles még belefér, vagy ragaszkodsz a "né"-hez?
2015. okt. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
79%

75%oshoz hasonló emberkék követelik csak ezt az idejétmúlt dolgot, akik nem társat, hanem alattvalót akarnak maguk mellé.. (Birtoklási mánia, komplexus körítéssel?) Vegyél inkább kutyát, az körbeugrál...

Történelmi értéke ennyi erővel annak is van, hogy levagdossuk a tolvajok kezét, de szerencsére az ilyen szintű morbiditást még a legelvetemültebb hagyomány fanatikusok sem kérnek számon.

2015. okt. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
88%
Na ilyen önző, birtoklásmániás fszokkal sosem jönnék össze...! Hadd döntsem már el, mit szeretnék. Az én életem az enyém, nem a páromé, és ez mindig is így lesz + ez már a 21. század, akár tetszik, akár nem. Önbizalomhiányos férfi nekem nem kell, aki attól érzi valakinek magát, hogy engem, mint tulajdonát mutogasson. Sőt, az is csupán jófejség lesz, hogy a gyerekem a ti neveteket viselni majd, de ha csúnya neve lesz a férjemnek, igenis barátkozzon meg a gondolattal, hogy a gyerekünk nem fog pl. Bugyi vezetéknevet viselni, hanem az enyémet, vagy max. a nagyanyjáét.
2015. okt. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
86%

Én először akkor szembesültem ezzel, amikor egy 13 évvel idősebb pasi örvendezett annak, hogy húdekirály, az ő felesége Dr. Kovács Istvánné lesz, mikor mondtam neki, hogy nem úgy megy az, a nevemet nem hagyom, minden amit elértem az én saját nevemen van, így ismer mindenki, ha ragaszkodik felveszem kötőjellel az övét is, de ennél többet ne várjon, volt ott cirkusz, hogy én nem szeretem, becsülöm, pedig milyen szép neve van, holott semmi ilyenről nem volt szó, csak szeretem a saját nevem, ezen ismernek, ezzel szeretnék maradni. Vége is lett a kapcsolatnak.

A férjem is meglepődött, neki első perctől megmondtam, hogy ha házasságra kerül a dolog vagy kötőjel vagy marad az én nevem,de ő legalább képes volt felfogni, hogy nem ellene irányul ez az egész.

2015. okt. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
94%
Az én férjemet nem bántotta. Már a kapcsolatunk alatt mondtam neki hogy én nem szívesen venném fel. a neve sem mindennapi, és nem tudnám megszokni hogy máshogy mutatkozzak be az embereknek. Teljesen megértette, szerencsére nem volt ebből vita.
2015. okt. 15. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
69%

Az én férjem rám bízta a döntést, én ezt tartom normálisnak. Örült, hogy felvettem a nevét (né verziókat kizártam alapból), de azt sem élte volna meg tragédiának, ha nem veszem fel.

Amúgy kötőjeles lettem. Szerettem volna felvenni a nevét, összepasszolnak az enyémmel, nem hosszú, ezért lett kötőjeles. És lehetőség szerint a saját nevem is szerettem volna megtartani. A másik megoldás még a szimpla vezetéknévcsere lett volna. Sose lettem volna né. Nem vagyok senki toldaléka... Akinek ez probléma, ahhoz nem megyek hozzá és kész. Szerencsére a férjem nem gondolkodik idióta módon, hogy ez gond legyen neki.


14

Szerintem elég undorító a hozzáállásod. Látszik, hogy a tulajdonodnak tekinted a feleségedet. Mi a baj? Azt hiszed ha -né nevet visel nem környékezheti meg senki? Elárulom, ez nincs így. Egy né nem akadályoz meg egy férfit abban, hogy ráhajtson, ha úgy alakul.


Súlyos birtoklási mániában szenvedsz amit kezeltetni kéne.

2015. okt. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!