Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Önző lennék, vagy nekem van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző lennék, vagy nekem van igazam, ha szeretném, hogy változtasson?

Figyelt kérdés
Férjemmel 3 éve vagyunk házasok. Ő mindig az a hétvégén menő típus volt, nehezen ül meg itthon. Eddig ezzel nem volt gond, mert vagy mentem vele, vagy csináltam saját programot, elszaladtak a hétvégék, mindenki boldog volt. Viszont most 6 hónapos terhes vagyok. Kicsit nyűgösebb és fáradékonyabb, így nem tartok vele a focis/haveros programjaira és sokszor a barátnőmmel sincs kedvem már naphosszat a várost/bevásárlóközpontokat járni. Sokkal többre értékelek mostanában itthon egy jó filmet, vagy könyvet. Férjem hétvégéje kb így néz ki: péntek este 7 körül elmegy a haverokhoz sütögetni, sörözgetni, ide szoktam régen menni én is, de ezek éjszakába nyúló szeánszok, én már terhesen nem szeretek álmosan éjjel egykor a kertben vacogni akármiéyen jó is a társaság. Szombaton meccsnézés van, ami úgy néz ki, hogy meccs előtt 2 órával már elmegy és két órával meccs után jön haza és akor jó esetben senki nem hívja el esete grillezni vagy sörözni, mert akkor este sincs otthon. Vasárnap reggel arra ébredek fél nyolckor,hogy épp megy el, mert 8-11 ő focizik, jó esetben utána jön haza, de valószínűbb, hogy edzés után beülnek még valahova és csak délután kerül elő....tehát jóformán csak aludni meg enni jön haza hétvégén. Én nem akarok a gonosz feleség szerepében feltűnni, idáig semmit nem szóltam, bíztam benne, hogy leesik neki, hogy lassan család leszünk és a haverokat már kicsit háttérbe kellene szorítani (30 felettiek vagyunk már mindketten) Nem is azt szeretném, ha otthon ülne a szoknyámon, de azért ne csak beköszönni jöjjön haza hétvégén. Viszont ha évekig nem zavart, most hogy hozzam fel, hogy ideje lenne többet itthon lenni hétvégén a feleségével? Illetve azt biztos nem fogom tűrni, hogy ha meglesz a baba, akkor is ez legyen. Mármint oké, hogy hétköznap itthon van, de este 6-7 körül jövünk meg melóból, vacsi, zuhany, ágy, TV.A hétvége maradna a családi nyugis együttlétre, de ő meg ugye hétvégén nincs itthon.Most akkor a gyerekkel se fog időt tölteni hétvégén?..önző vagyok, a hormonok játszanak velem, vagy tényleg nem jó ez így?
2015. ápr. 12. 11:59
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Ui. De ne szabj neki szabalyokat (hulye telo)
2015. ápr. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

4/8-as sajnálom, én zöld kezet nyomtam mindenkinek


Ami a minőségi időt illeti...hát az inkább az első pár évben volt, mármint romantikus hétvége meg hasonlók, most már inkább szülinapkor/évvordulón csinálunk ilyeneket.

Megmondom őszintén, nekem is jó volt így, hogy pl minden második hétvégén mentem vele grillezni én is, de most valahogy úgy érzem, más irányba kellene forduljon lassan az életünk, végülis mindjárt család leszünk. De nem tudom hogyan hozzam ezt fel úgy, hogy ne legyen sértődés, nem akarom letámadni vagy érzelmileg zsarolni...azt akarom, hogy magától akarjon velem/velünk lenni...ez így elég hülyén hangzik, de ugye értitek? :-)

2015. ápr. 12. 12:35
 13/23 anonim ***** válasza:
28%

Férfi vagyok ! Apa !

Maga a szó, hogy terhesség, soha nem tetszett! Amikor valaki Babát vár az nem terhesség ! Nevezzük inkább áldott állapotnak, de vannak még más szép elnevezések is a terhesség szó helyett.

A Baba várás időszaka általában 9 hónap. Ez a kilenc hónap a várakozás és az átalakulás, változás időszaka, a Nő és a Férfi részéről is! Nem várjunk végleges eredményt 1 hónap vagy 6 hónap után. Ez egy folyamat, amihez idő kell.

Nem vagy önző ,inkább türelmetlennek tűnsz.

Nyugi ! Beszélgessetek és hagyajatok időt egymásnak a beéréshez. Mind kettőtök életében egy ismeretlen és új fejezett kezdődik és ehhez a felkészüléshez idő kell mind kettőtöknek.

Jó egészséget kívánok a Babának és a szüleinek.

2015. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
54%

Értem.....(4/8)

Első házasságom véget ért, mielőtt megszületett a gyerekünk.

Maga volt a pokol.

Azóta sem tudom, én üldöztem el a terhességi hisztimmel, kövérségemmel, vagy amúgy is vége lett volna...

Talált egy másikat.Karcsút, csinost, nem hisztiset.

Több, mint 30 élve nem tudom rá a választ.

A pokol itt kezdődik.

2015. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
23%
Jav. : mind kettőtöknek. Helyett : Mind hármatoknak !
2015. ápr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a kommunikációtokkal valami gond lehet. Beszélgessetek az elképzeléseitekről.

Ahogy valaki írta, valóban egy folyamat a szülővé válás, lehet, úgy tűnök ő még nem ott tart, ahol te. Ez nem feltétlenül baj, változhat ez még.


Off: A várandósság igenis terhesség, és teher is, meg áldott állapot is egyszerre. Öröm és egy csomó dolog háttérbe szorítása (arról nem is beszélve, hogy valódi súlyt, terhet is jelent). Miért kellene megfosztanunk ezektől a tartalmaktól? És valami rózsaszín lila ködben úszni, ami hamis is? Ugyanúgy hozzá tartoznak a terhességhez, anyasághoz a negatívumok is, mint a pozitívumok.

2015. ápr. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

8-as, mit hisztizel?!


Kérdező: nem vagy önző, de miért most jut eszedbe?!

Ha eddig nem, akkor üljetek le megbeszélni mielőbb.


Amúgy neki is lehetne annyi esze, hogy nem megy el mindig. :D

2015. ápr. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
47%
Egyszerűen dobd fel, hogy szombaton/vasárnap mi lenne, ha ketten elmennétek sétálni, moziba, otthon filmeznétek akármi. Szervezz programot, jlha így is inkább a haverjaihoz megy akkor van gáz. Most ha te pl otthon olvasgatsz egymagadba nyilvan neki az nem szorakoztato igy ugy van vele inkabb kimozdul. Annak sincs sok értelme, hogy ültök csak egymás mellett de nem csináltok semmit. Az hogy mi lesz ha a baba megérkezik előre nem lehet megmondani, de szerintem ha lesz feladata, programja, nem fog eljárogatni. Nekem ugy tűnik ő szimplan ilyen típusú ember, hogy muszáj mindig valami programmal, tevékenységgel lefoglalnia magát, szoval ha adsz ra lehetoseget, hogy ezt veled tegye, remelhetoleg nem fog ennyit elmászkálni.
2015. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 piroska és a farkas ***** válasza:
44%

Én először is a hozzászolo apukának üzenném, hogy igen, gyönyörü kifejezések vannak, de attol még a babavárás és az áldott állapot bizony néha terhes....és ezt fizikailag egy férfi sem éli át, mint ahogy gyakorlatilag fizikálisan ők semmit sem élnek át ilyenkor, ezért szerintem nehezebb is ráhangolodniuk. De ez messze nem azt jelenti, hogy ne lenne szükséges...és nagyon sokaknak sikerül is, ahogy az apuka írta, ez bizony egy folyamat.

Az jutott eszembe, Kérdező, hogy talán ezt a folyamatot lehetne elindítani úgy, hogy pl megmondod/megkéred, hogy a következő szombaton menjetek el babaholmikat vásárolni. ne aproságokat amiket egyedül is tudnál, hanem olyanokat, amikhez férfi szem is kell, esetleg össze is kéne szerelni. Továbbá, azt írod, nincs annyira kedved a kertben ücsörögni, inkább otthon egy film... lehetne valami kompromisszum, pl a férjeddel kettesben / meg még 100 másik ember.../ egy jo kis mozi. Akkor együtt töltötök időt, ki is mozdultok, de nem éjszakába nyúloan...

Ha benne ezek a dolgok még nem indultak el, egyáltalán nem jelenti, hogy nem is fognak. csupáncsak kb semmit nem érez még abbol, amit Te. Szerintem nem vagy önző, hogy másra lenne már igényed,remélem, sikerül harmonikusan végigcsinálni az utolso honapokat:) Bocs a hibákért, néhány billentyü rossz.

2015. ápr. 12. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

8-as nálad még az én válaszaimat is hasznosabbnak ítélték meg. :D Na jó illetlenséget félre téve különbözőek vagyunk, nem mindenkinek tetszhet a válaszod főleg a korkülönbség miatt. Van amikor én is azt gondolom, milyen hasznos választ adtam és lepontoznak, később kiderült nálam akár bő 10 évvel is idősebbek voltak. Szóval ezen ne aggódj. Csinálj egy másik felhasználót vagy kettőt és zöldelj magadnak ha ennyire fontos, tiszta facebook like vadász. :S


Én még mindig azt mondom, hogy beszélj vele, de NE szabj szabályokat azt nem szeretjük. :D És a közös programok is jók lehetnek pl mozi, ahol film is van emellett ki is mozdultok. Vásárlás a baának stb. Csak kicsit "szakítsd el" a haveroktól, hogy érezze a törődést. :D

2015. ápr. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!