Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Önző lennék, vagy nekem van...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Önző lennék, vagy nekem van igazam, ha szeretném, hogy változtasson?

Figyelt kérdés
Férjemmel 3 éve vagyunk házasok. Ő mindig az a hétvégén menő típus volt, nehezen ül meg itthon. Eddig ezzel nem volt gond, mert vagy mentem vele, vagy csináltam saját programot, elszaladtak a hétvégék, mindenki boldog volt. Viszont most 6 hónapos terhes vagyok. Kicsit nyűgösebb és fáradékonyabb, így nem tartok vele a focis/haveros programjaira és sokszor a barátnőmmel sincs kedvem már naphosszat a várost/bevásárlóközpontokat járni. Sokkal többre értékelek mostanában itthon egy jó filmet, vagy könyvet. Férjem hétvégéje kb így néz ki: péntek este 7 körül elmegy a haverokhoz sütögetni, sörözgetni, ide szoktam régen menni én is, de ezek éjszakába nyúló szeánszok, én már terhesen nem szeretek álmosan éjjel egykor a kertben vacogni akármiéyen jó is a társaság. Szombaton meccsnézés van, ami úgy néz ki, hogy meccs előtt 2 órával már elmegy és két órával meccs után jön haza és akor jó esetben senki nem hívja el esete grillezni vagy sörözni, mert akkor este sincs otthon. Vasárnap reggel arra ébredek fél nyolckor,hogy épp megy el, mert 8-11 ő focizik, jó esetben utána jön haza, de valószínűbb, hogy edzés után beülnek még valahova és csak délután kerül elő....tehát jóformán csak aludni meg enni jön haza hétvégén. Én nem akarok a gonosz feleség szerepében feltűnni, idáig semmit nem szóltam, bíztam benne, hogy leesik neki, hogy lassan család leszünk és a haverokat már kicsit háttérbe kellene szorítani (30 felettiek vagyunk már mindketten) Nem is azt szeretném, ha otthon ülne a szoknyámon, de azért ne csak beköszönni jöjjön haza hétvégén. Viszont ha évekig nem zavart, most hogy hozzam fel, hogy ideje lenne többet itthon lenni hétvégén a feleségével? Illetve azt biztos nem fogom tűrni, hogy ha meglesz a baba, akkor is ez legyen. Mármint oké, hogy hétköznap itthon van, de este 6-7 körül jövünk meg melóból, vacsi, zuhany, ágy, TV.A hétvége maradna a családi nyugis együttlétre, de ő meg ugye hétvégén nincs itthon.Most akkor a gyerekkel se fog időt tölteni hétvégén?..önző vagyok, a hormonok játszanak velem, vagy tényleg nem jó ez így?
2015. ápr. 12. 11:59
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
78%
Nem vagy önző. Jogos igényeid vannak, ezt a férjednek is meg kell értenie.
2015. ápr. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagy önző, de valamit nem értek.

Babavállalás előtt ezekről nem beszélgettetek? Azok alapján, amit leírtál ő még nem a családapás korszakát éli.

Mindenképpen őszintén meg kell vele beszéld ezeket a problémákat, és kompromisszumra kell jutnotok.

2015. ápr. 12. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
54%
Nem vagy önző, csak álom világban élsz. Ha neki eddig ez volt a normális, nem fog rajta változtatni. Korai volt még ez gyerek vállalás. ..
2015. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem vagy önző, de a hormonok dolgoznak.

Egy nőben hamarabb ébrednek fel az ösztönök, már terhesség alatt is, min t egy férfiban.

Anyaság nálunk hamarabb kezdődik, mint az apaság.

Nem kényszerítheted! Ne válj sárkánnyá!

Mondom ezt 3 gyerekes anyaként.

Gyerekek születése után el sem tudtam volna zavarni itthonról, még annyi időre sem, hogy nyugodtan epilálhassak. Nyugi!!! :)

2015. ápr. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

És Veled így mikor tölt minőségi időt? Vagy úgy van vele, hogy így jártál, te vagy a terhes, ha nem akarsz menni ne menj, de ő mért ne menjen?

Szerintem teljesen jogos a kérésed. És korábban mikor töltöttetek együtt minőségi időt?

Nekem még csak barátom van több mint egy éve, de ő már most "háttérbe szorítja kicsit" a barátait. Ezt úgy kell érteni, hogy ő két helyen dolgozik, én rengeteget tanulok, és a hétvégeket velem tölti vagys közösen megyünk el, a barátaival meg akkor találkozik amikor van egy kis ideje. Ha minden szabad hétvégét velük töltene, én se viselném el, még akkor se ha mindig vele mehetnék - akkor mikor lenne kettesben egy szabad esténk?

Szerintem teljesen jogos a kérésed, és ha nem érti meg a férjed, akkor még nem nőtt fel, de akkor el lehetne gondolkodni, hogy miért vállalt gyereket, ha ennyire nem tud lemondani a bulizós életről, és a családot az első helyre tenni.

2015. ápr. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagy önző.

Üljetek le beszélgetni erről.

Mondd el, hogy kicsit a baráti összejöveteleket szűkítse le.

Egyezzetek ki pl. abban, hogy egyik hétvégén pénteken elmegy és szombat a meccs a következő hétvégén meg otthon marad.

2015. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Én 32 vagyok, férjem 37. Ezt a haverozást leszámitva rendes, dolgos, nem szokott részeg lenni vagy hasonlók. A babázást megbeszéltük és akartuk, sőt , nehezen sikrült, három év után majdnem , speciális diétával és gyógyszerekkel(7éve vagyunk együtt) Ezért gondoltam, hogy figyelmesebb és érdeklődőbb lesz ha végre sikerült és nem egyedül fogok ücsörögni itthon hétvégén a babás könyveket lapozgatva:(
2015. ápr. 12. 12:23
 8/23 anonim ***** válasza:
6%

Na, most fejeztem be ennek az oldalnak a látogatását!!!

Válaszolásomat....

0%. Mert nem kell rögtön borítani a bilit???

4-es voltam.

Nincs több válaszom senkinek! Mert én hülye azt hittem, a magam 61 év tapasztalatával tudok segíteni másokon.

Ez ma már a harmadik 0 %-os válaszom.....

Béke Veletek!!!

2015. ápr. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
Vegre egy komoly, ertelmes kerdes. Szerintem beszelgess el vele, de szabj neki szabalyokat. A baratok is fontosak, kulonbozoek vagyunk mindenki mashogy pihen en a heten pont egy ivos grillezest hagytam ki, mert pihenni akartam, semmit tenni. ) Ertslmes nonek tunsz ebbol kovetkeztetheto, hogy nem egy lezullott ferfit valasztottal. En is ismerek ilyen embert videken van egy haveri tarsasag felenek van csalad masiknak max b.no de ugy elnek, mint a fiatalok mindig van valami buli. Nekik IS fontosak a baratok csak a masik fel ezt mar tulzonak erezheti. Szoval beszeld meg vele, szabalyok szabasa nelkul. Es legyel joba a haverjaival az fontos, hogy ne a te negativitasod, tarsasag bomlaszto tul. legyen a fo tema ha nem vagy ott.
2015. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
77%

Nem vagy önző, de szerintem érdemes lett volna már korábban arról beszélgetnetek, hogy ő hogyan képzeli el az életeteket, beleértve a hétvégéiteket a későbbiekben, ha majd már gyereketek lesz.


Igazából érhető, ha te természetesnek és magától értetődőnek érzed, hogy egy újszülött kisbaba mellett a férjednek már nem ez lesz a hétvégi program, de ha mostanáig ennyire nem változtatott a szokásain, és jóformán alig tölt veled időt a hétvégén, akkor sajnos lehet, hogy neki viszont nem magától értetődő az sem, hogy a baba születése után talán mégsem lesz rendben, hogy te nem csak hétközben leszel reggeltől estig egyedül otthon az újszülött kisbabátokkal, hanem hétvégéken is, miközben ő éli a világát a haverjaival, ahogyan most is.


Szerintem érdemes lenne erről beszélgetnetek, és őszintén elmondhatnád neki azt is, hogy neked milyen érzés az, hogy ennyire kevés időt töltötök együtt a hétvégéken.

2015. ápr. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!