Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért félnek a férfiak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félnek a férfiak a házasságtól?

Figyelt kérdés
Mostanában több esetet is hallottam, hogy inkább szakít a férfi néhány év után, mert azt érzi, hogy már el kellene köteleződnie/illene, és azt meg nem akar. Egyszerűen nem értem miért féltik a függetlenségüket a férfiak ennyire és miért házasságellenesek? Ha szeretnek egy nőt, akkor miért féltik a szabadságukat? Jobb esetben házasságon kívül sem csalják meg a szeretett nőt fűvel-fával, akkor mi az oka a félelmüknek? Volt olyan férfi ismerősöm, aki azt mondta erre, hogy azért nem akar megnősülni, mert szerinte felesleges, hisz nem a papírtól fogja jobban szeretni a kedvesét. Világos, én sem hiszem, hogy attól lesz jobb, vagy rosszabb, de ha ez a szeretett nő álma, miért nem akarja azt megvalósítani? Nem akkor boldog ha boldoggá teheti azt akit szeret? Egy másik férfi ismerősöm meg azt kérdezte tőlem miért olyan fontos egy nőnek? És én erre azt mondtam, hogy nem hogy örülne neki, hisz ha a szép barátnője hozzá akar menni, az azt jelenti, hogy annyira megbízik benne és annyira boldog vele. De a férfiaknak valahogy annyira nehezen megy megbízni. Ez azért van mert magukból indulnak ki? És magukban sem bíznak? Vagy miért? Bocsi, a sok írásért, csak tényleg annyira meglepődtem, mert mostanában tök sok ismerősöm, néhány boldog év után (mert a férfi hirtelen megfutamodott) mentek szét és ez nekem kezd furcsa lenni. És nem értem, hogy a rossz minta, a rossz példakép, az önbizalom hiánya, vagy a másikba fektetett kevés bizalom, vagy a félelem, hogy nem akar felnőni, vagy ez ilyen új divat vagy mi lehet az oka? :O
2015. jan. 7. 12:17
1 2 3 4 5 6
 51/52 anonim ***** válasza:

Nézd, szerintem a világon nagyon kevés ember van, aki azt mondja, hogy "ő aztán inkább meghal, de akkor se", azért egy esküvő vagy hiánya nem az a fajta hittétel, amiért a mártíromságot is boldogan vállalja az ember... úgyhogy mondok neked egy sokkal gyakoribbat is, amit házassági indoknak tartanék: ha a másik fél állampolgárságához, tartózkodásához, letelepedéséhez kell. Mondjuk.

Na, ilyenek.

Szóval én azt gondolom, hogy mindenki éljen úgy, ahogy jónak látja, aki házasodni akar az házasodjon, aki nem akar, az ne házasodjon, de könyörgöm, azt a fals infót el kellene felejteni végre, hogy ez a kapcsolat komolyságáról, vagy a felek közötti viszonyról, felelősségvállalásról szól, mert ez egyszerűen nem igaz, egyetlen tény sem ezt támasztja alá, és te sem soroltál egyetlen olyant sem, ahol felelősségvállalásban lenne különbség.

(de van egy sztorim, amikor egy házaspár sok gyerekkel épp hogy elvált - másfél millával több szocpolért.... ezek a dolgok sokunknál nem az ember és a párja viszonyáról, hanem az ember és a rendszer viszonyáról szólnak...eszerint házasodik vagy nem házasodik vagy válik éppen... ezt kellene észrevenni, mert már vagy 30-40 éve így van...)

2015. jan. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/52 anonim ***** válasza:
.... még a 80-as években láttam a saját szememmel egy ilyen jelenetet, hogy az akkor még Tanácsháza folyosóján az anyakönyvvezető hivatala előtt ücsörög 2-3 pár (akkor még ugye házasodóbb volt pedig a magyar), erre az anyakönyvvezető így kijön és "maguk is a megelőlegezett szocpol miatt???" - kb mint a háziorvosnál a "maguk is csak receptért?"... és gondolj bele, akkor évente 100 000 körüli esküvő volt, ma a harmada...
2015. jan. 8. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!