Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért félnek a férfiak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félnek a férfiak a házasságtól?

Figyelt kérdés
Mostanában több esetet is hallottam, hogy inkább szakít a férfi néhány év után, mert azt érzi, hogy már el kellene köteleződnie/illene, és azt meg nem akar. Egyszerűen nem értem miért féltik a függetlenségüket a férfiak ennyire és miért házasságellenesek? Ha szeretnek egy nőt, akkor miért féltik a szabadságukat? Jobb esetben házasságon kívül sem csalják meg a szeretett nőt fűvel-fával, akkor mi az oka a félelmüknek? Volt olyan férfi ismerősöm, aki azt mondta erre, hogy azért nem akar megnősülni, mert szerinte felesleges, hisz nem a papírtól fogja jobban szeretni a kedvesét. Világos, én sem hiszem, hogy attól lesz jobb, vagy rosszabb, de ha ez a szeretett nő álma, miért nem akarja azt megvalósítani? Nem akkor boldog ha boldoggá teheti azt akit szeret? Egy másik férfi ismerősöm meg azt kérdezte tőlem miért olyan fontos egy nőnek? És én erre azt mondtam, hogy nem hogy örülne neki, hisz ha a szép barátnője hozzá akar menni, az azt jelenti, hogy annyira megbízik benne és annyira boldog vele. De a férfiaknak valahogy annyira nehezen megy megbízni. Ez azért van mert magukból indulnak ki? És magukban sem bíznak? Vagy miért? Bocsi, a sok írásért, csak tényleg annyira meglepődtem, mert mostanában tök sok ismerősöm, néhány boldog év után (mert a férfi hirtelen megfutamodott) mentek szét és ez nekem kezd furcsa lenni. És nem értem, hogy a rossz minta, a rossz példakép, az önbizalom hiánya, vagy a másikba fektetett kevés bizalom, vagy a félelem, hogy nem akar felnőni, vagy ez ilyen új divat vagy mi lehet az oka? :O
2015. jan. 7. 12:17
1 2 3 4 5 6
 21/52 anonim ***** válasza:
100%
"A lényeg a hasonló látásmódon van." - aha, ez pontosan, 100%-ig így van.
2015. jan. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/52 anonim ***** válasza:
32%

Jaj, de álszenteskedő, affektáló a kérdés.


Megteszel nekem egy szívességet? SOHA többet ne nyilatkozz a nők nevében. Én is nő vagyok, és nem értek veled egyet.


Ha benned annyi empátia sincs, hogy elfogadd, másnak más az élet, akkor semmid nincs, amit megtudsz osztani egy emberrel.

2015. jan. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/52 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért álszenteskedő vagy affektáló a kérdés. Ha nem értesz egyet nem értesz egyet. Amúgy is egy szimpla kérdés volt, és értelmes beszélgetések zajlottak le eddig is. És épp más értelmes ember véleményére voltam kíváncsi. Már ne is haragudj, de nincs jogod hozzá, hogy bírálj, főleg nem ilyen stílusban. Mert nem adtam rá okot. Viszont ha tőled ennyire telik, akkor az téged jobban minősít, hidd el nekem...
2015. jan. 7. 14:01
 24/52 anonim ***** válasza:
20%

Azert mert a legtöbb házassagba a ferfi anyagilag jóval többet tesz bele es ha eosszuk sül el akkor a nőknek kedvező törvenyek miatt rengeteget veszthet.


Ahogy leirtad az esküvőd latszik hogy csak azert kell hogy felvagj masok előtt. Senki se szeretne többszazezer forintot es a szabadsagat felaldozni hogy te fél órat paradezz a feher ruhadban.

2015. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/52 A kérdező kommentje:
Bocs de én nem készülök házasodni. Ha tudnál olvasni kiderült volna ez számodra is...
2015. jan. 7. 14:04
 26/52 anonim ***** válasza:
100%

Én több olyan nőt ismerek, aki nem akar házasságot, mint férfit. Ez nem feltétlenül nemektől függ.

Lehet sok indokot felsorolni, de leegyszerűsítve ez értékrend kérdése. Vannak, akiknek fontos és értékes a házasság és mindaz, ami vele jár, vannak, akiknek nem, vagy egyenesen viszolyognak a házasság intézményétől.


Általában ilyenkor az szokott lenni, ha igazán szereti egymást két ember, hogy abba az irányba mennek, amelyik valamelyik félnek fontosabb. Tehát ha engem nem érdekel a házasság, nem ellenzem, de nem is fontos, a páromnak viszont nagyon is az, akkor jó, házasodjuk össze. Vagy: el tudnám képzelni házasságban az életemet, jó lenne, de ha nem így lesz, az sem tragédia, a párom viszont irtózik az egész házasságosditól, rosszak a tapasztalatai, vagy az előtte álló példák bármi ok miatt, akkor jó, hagyjuk az egészet.


Akkor van baj, ha két homlokegyenest ellentétes értékrendű ember találkozik, mert itt ha valamelyik fél rá is tudja kényszeríteni az akaratát a másikra, abban mindig marad valamennyi elégedetlenség, rossz szájíz ezzel kapcsolatban.

2015. jan. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/52 A kérdező kommentje:
Plusz most már lehet írni házassági szerződést is. Nem minden nő csak a pénzre hajt. És a kérdésben a házasság szó szerepel, nem a lakodalom, az esküvő vagy a nagy nap kifejezés. A kérdésem nem 1 napra szól, mint ahogy a házasság sem (jobb esetben).
2015. jan. 7. 14:06
 28/52 A kérdező kommentje:
Egyetértek #26-os!
2015. jan. 7. 14:07
 29/52 anonim ***** válasza:

szerintem érthető a kérdés, és egyáltalán nem felháborító ilyen dolgot megkérdezni.

elég sokszor van olyan, hogy egy férfi elhagy egy nőt, mert hogy házasságundora van, majd rövid idő múlva elvesz valaki mást.

talán azzal a másikkal sikerült legyőznie a félelmét, stb, nem lehet tudni, talán a másikat jobban szereti, de ez sem biztos.

a kérdés elgondolkodtató, mert igenis van olyan félelem, amit érdemes leküzdeni, mert jobb lehet utána.

de ha valakinek feláll a szőr a hátán arra a gondolatra, hogy hosszabb távon elkötelezze magát, akkor mégis mit lehet tenni? ezt vagy megoldja magában az a fél, vagy nem.

én nő létemre érzem, hogy valami van bennem, ami ódzkodik a kapcsolatoktól. nem is vagyok házas, pedig már bőven ideje volna.

én úgy döntöttem, hogy megoldom, és pszichológushoz járok. egy férfinak egyszerűbb, mert jobban ráér megoldani az ilyen jellegű komplexusait.

2015. jan. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/52 A kérdező kommentje:
Köszönöm #29-es a kérdésemhez illő hozzászólást. Megkérdezhetem, hogy használt-e a terápia? Persze csak akkor válaszolj, ha úgy érzed. :)
2015. jan. 7. 14:18
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!