Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért félnek a férfiak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félnek a férfiak a házasságtól?

Figyelt kérdés
Mostanában több esetet is hallottam, hogy inkább szakít a férfi néhány év után, mert azt érzi, hogy már el kellene köteleződnie/illene, és azt meg nem akar. Egyszerűen nem értem miért féltik a függetlenségüket a férfiak ennyire és miért házasságellenesek? Ha szeretnek egy nőt, akkor miért féltik a szabadságukat? Jobb esetben házasságon kívül sem csalják meg a szeretett nőt fűvel-fával, akkor mi az oka a félelmüknek? Volt olyan férfi ismerősöm, aki azt mondta erre, hogy azért nem akar megnősülni, mert szerinte felesleges, hisz nem a papírtól fogja jobban szeretni a kedvesét. Világos, én sem hiszem, hogy attól lesz jobb, vagy rosszabb, de ha ez a szeretett nő álma, miért nem akarja azt megvalósítani? Nem akkor boldog ha boldoggá teheti azt akit szeret? Egy másik férfi ismerősöm meg azt kérdezte tőlem miért olyan fontos egy nőnek? És én erre azt mondtam, hogy nem hogy örülne neki, hisz ha a szép barátnője hozzá akar menni, az azt jelenti, hogy annyira megbízik benne és annyira boldog vele. De a férfiaknak valahogy annyira nehezen megy megbízni. Ez azért van mert magukból indulnak ki? És magukban sem bíznak? Vagy miért? Bocsi, a sok írásért, csak tényleg annyira meglepődtem, mert mostanában tök sok ismerősöm, néhány boldog év után (mert a férfi hirtelen megfutamodott) mentek szét és ez nekem kezd furcsa lenni. És nem értem, hogy a rossz minta, a rossz példakép, az önbizalom hiánya, vagy a másikba fektetett kevés bizalom, vagy a félelem, hogy nem akar felnőni, vagy ez ilyen új divat vagy mi lehet az oka? :O
2015. jan. 7. 12:17
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:

Aki meg a szabadságát félti, azt pedig én nem értem. Ha szabad akar lenni valaki, és másokkal lefeküdni, egyáltalán ne legyen komoly kapcsolata....ha nem boldog 1 ember mellett, ha másokra is szüksége van, akkor arra ott vannak az alkalmi kapcsolatok, 1 éjszakás kalandok, és nem csap be/csal meg olyan embert aki egyébként szereti, és komolyan gondolja vele.


Akinek pedig a szabadság nem a másokkal való intim kapcsolatot jelenti, azt mégis miben zavarná a házasság? (komolyan érdekel)


Mert ugye házasságban is lehet az ember szabad, járhat el barátokkal nemtől függetlenül, családdal, dolgozhat, lehet hobbija stb stb... ezekben nem akadályoz az, ha az ember házasságban él. De ehhez ugye olyan párt kell választani, aki ebben partner. Ha valaki korábban rosszul választott, az saját hiba, és nem a házasság intézményéé.


Az anyagiakra pedig ott a házassági szerződés.

2015. jan. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
100%

"Minden értelmes ember tudja, hogy a házasság több mint papír."


Minden értelmes ember tudja, hogy minden embernek más. Értelmes ember nem hiszi azt, hogy amit ő egy dolognak tart, azt mások ugyanannak tartják.

2015. jan. 8. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
0%

Akkor úgy mondom, hogy akik csak papírként fogják fel, azok nincsenek tisztában a házasság mibenlétével. Ez a tudás hiánya, nem véleménykülönbség. Mert az nem csak egy papírdarab. Onnan kezdve, hogy hivatalos családtagjai lesznek egymásnak a felek, nem szimpla barát/barátnő.


Szóval vagy nincsenek tisztában a helyzettel, vagy egyszerűen nem akarják vállalni a másikat hivatalosan, annak jogi vonzataival együtt, és ennyi. Csak nem értem, hogy ezt miért nem lehet szó szerint kimondani, hogy nem akarnak a másikhoz tartozni ilyen formában.

Amiben ha egyet értenek akkor nincs baj. Az együtt élő párokkal sincsen probléma. Csak ne takarózzanak a csak papír dumával, mert ez így nem állja meg a helyét.

És ezt nem árt még összeköltözés előtt tisztázni, és akkor a nők nem pocsékolnának el 5 éveket az életükből olyan férfira várva akivel nem azonos a jövőképük. Szóval akik csak várnak és várnak, azok is hibásak ebben az egészben.


Magyarul, akit nem akar elvenni a párja, (2-3 évig nem történik ez irányú szándéknyilvánítás) az vegye észre magát és ne üljön a dolgon, hanem lépjen valamilyen irányba.

2015. jan. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:

A házasság is csak annak számít, akinek számít. Érted?


Emlékszel, mikor kisgyerekként úgy zártunk le ígéreteket, hogy összekulcsoltuk a kisujjunkat, és megráztuk? Na, nekem kb. ugyanez a házasság.


Azt nem akarod megérteni, hogy a jogi összetartozás nekem semmit nem jelent. Ha én elmondom a páromnak, hogy szeretem, akkor az úgy is van. Nem kell kinyilatkoznom, bebizonyítanom senkinek. Egyetlen embernek tartozom elszámolással, és az a párom. Ha egy pár 20 éve él házasságban vagy mint élettársak, nekem az ugyanaz.


Azt meg külön szánalmasnak tartom, ha valaki egyáltalán belekezd olyan párkapcsolatba, ami ha 2-3 éven belül nem végződik gyűrűben, akkor csak eldobja a párját, mint egy használt zsepit, és keres újat.

2015. jan. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:

Kedves Mr King, látom nem tudod elhinni, hogy más másként lát dolgokat, és ő tudja jobban, hogy mit miért tesz, és mit miért nem tesz.

"Mert az nem csak egy papírdarab. Onnan kezdve, hogy hivatalos családtagjai lesznek egymásnak a felek, nem szimpla barát/barátnő. " - írod.

Azért érdekelne, hogy miben látod azt az általad vélt fene nagy különbséget az életben, a gyakorlatban(!) De tényleg nagy, releváns különbséget, és nem olyant, hogy a házastárs automatice örököl újabban valamennyit (egy gyerekrészt a köteles részből), az élettárs öröklését meg bele kell írni egy végrendeletbe, amit az ember kézzel otthon maga is megír... igaz, akkor a köteles részen felül MINDENT (a vagyonod 2/3-át) nyugodtan ráhagyhatod:) - ha ugyanezt akarod a házastárssal, akkor pont ugyanolyan végrendelet kell. Meg ne is azt, hogy az egyik esetben egy esetleges előzetes szerződésen a "Házassági szerződés" a másik esetben meg az "Élettársi vagyonjogi szerződés" szó szerepel, a fejléc alatt meg tökugyanaz...

Két releváns különbségről tudok, ami nem "legfeljebb kell írni egy papírt" típusú, az egyik, hogy nincs automatikus apasági vélelem - tehát LEGALÁBB emberszámba vesznek és megkérdeznek a sóhivatalban, mielőtt rám anyakönyveznek - a másik, hogy egy válás esetén a vagyon - ha nincs az említett szerződés(!) - akkor a szerzés arányában oszlik... ami meg lényegesen igazságosabb. (de ez is kiköthető házasságban is, ld szerződés, ahogy az egyenlő osztás is az élettársi kapcsolatban, teljes az átjárhatóság itt is.)

De kiváncsian várom, milyen fontos, lényeges gyakorlati különbséget tudsz.

2015. jan. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:

... ja bocs, kihagytam azt a különbséget is, hogy válás esetén a tökugyanolyan vagyonjogi, gyermekelhelyezési és tartási peren és ítéleten felül a házasság esetén még van egy "az ekkor és akkor itt meg ott kötött házasságot felbontom" mondat is... Ez is egy lényeges különbség lehet, legalább 2 perccel megnöveli a bírósági eljárás hosszát, mert ezt is elmondják:))))

(igaz, kontra a vagyoni rész meg hosszabb szokott lenni valamivel, pont a "szerzés aránya" miatt - bár két átlagos jövedelmű ember esetén ez ugyanúgy egyenlő osztást eredményez - a gyerekelhelyezés, tartás, kapcsolattartás egy "a"-betűvel sem tér el)

2015. jan. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:

Csak pár példa: képzeld el, hogy együtt élsz valakivel, mert egyikőtöknek sem fontos a házasság, illetve nem jelent semmit...ez oké.

Eltelik pár év, és babát szeretnétek, de sehogy sem jön össze. Túlmentek mindenen ami ilyenkor szokásos, mégse jön össze: de nem fogadhattok közösen örökbe gyereket, míg a házasok igen (már ha akarnak). Ha pedig csak ezért összeházasodtok, akkor máris borul az elméleted arról, hogy neked a házasság nem jelent semmit, mert mégis jelent, hisz megteszed, ha gyereket akarsz nevelni.


Ha akarjátok, ha nem, nem veheted fel a pasid/barátnőd nevét. Tudom, már nem mindenki akarja, de attól még ez is opció. Engem pl ez is zavart volna.

-Ha esetleg a párodnak van egy előző kapcsolatból származó gyereke, azt te nem fogadhatod örökbe-és fordítva, csak mert együtt éltek. Ha akarod akkor sem.


-Özvegyi nyugdíj nem jár élettársnak, csak 10 év együtt élés után, de ezt ugye bizonyítani is kell, hogy együtt éltetek. De ha semmilyen papírotok nincs, hogy bizonyítod? Ha egy élettársi papírt aláírsz, egy házasságit miért nem?

-Az élettárs nem kérvényezheti a társa gondnokság alá helyezését szükség esetén.


-Nem készíthettek közös végrendeletet, plusz magasabb az illeték örökség esetén mint a házastársaknál.

-Apasági nyilatkozat kell, akárhány gyereket szülsz, akármennyi ideje vagytok együtt.


Sokkal kevesebb joga van egy élettársnak egy házastárssal szemben.


Szerintem ezek fontos dolgok. De ha neked nem....részemről oké:)


És ez már saját vélemény, én inkább vagyok feleség mint barátnő. És ezzel nem vagyok egyedül. Ennyi.

Csak mert kérted hogy fejtsem ki. De ha rákeresel a google-en biztos kiadja mik a különbségek.

2015. jan. 8. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Mr. King, én férfi vagyok:)

Az örökbefogadás téma áll, de az a törvényhozó szégyene, és ennyi. Akiket ez a téma érint, azoknak nyilván ez indok lehet a házasságra... ezt elismerem.

(bár tudod, ha nekem nem lehetne gyerekem, a zasszony meg akarna, akkor inkább a természetes megoldást javasolnám, megfelelő személy adja a genetikai anyagot, én meg elismerem teljes hatályúval, azt jónapot.. abba nem ugathat bele semmiféle sóhivatal, semmilyen szinten... a necces az lenne, ha a páromnak nem lehetne és ő akarna, akkor tényleg nehéz kikapuzni a házasságot a mai jogszabályok szerint.


Névviselés: dehogynem, a párom nyugodtan felvehetné a nevem (házasságban sem akarná egyikünk se, én nagyon nem, de tegyük fel) az amúgy se túl népszerű "NÉ"-s forma kivételével, egy sima névváltoztatással, ahogy én is az övét... szóval ez ugrott.


Özvegyi: 10 év együttélés, vagy 1 év együttélés és legalább egy közös gyerek után... igazoláshoz meg kell egy 2 tanú (szomszéd) által aláírt nyilatkozat, meg a közös lakcím... nagy kaland... ez időkorlát legfeljebb azokat érinti, akik 50 évesen lépnek élettársi kapcsolatra, a fiatal addig nyugdíj-jogosult se lenne...


Ja, külön kell végrendeletet írni... ezt a drámát, nem egyikünknek 10 perc, hanem mindkettőnknek 10 perc...:)

"Az élettárs nem kérvényezheti a társa gondnokság alá helyezését szükség esetén." - ez ugye inkább az élettársi kapcsolat mellett szól


"-Apasági nyilatkozat kell, akárhány gyereket szülsz, akármennyi ideje vagytok együtt." - igen, erre írtam pont az előbb, hogy legalább embernek néznek és engem is megkérdez a sóhivatal mielőtt a nevemre ír egy élethosszra szóló kötelezettséget... ugyancsak az élettársi kapcsolat mellett szól inkább szerintem.

2015. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:

Innen látszik mennyire különbözőek az emberek:) Te jónak tartod férfiként az apasági nyilatkozatot, én nőként meg megalázónak tartanám azt bizonygatni, az után szaladni, hogy ki az apja. Mintha 4-5 jelölt lenne...

Én inkább a születés utáni automatikus dns vizsgálatot támogatnám, csak hát ugye az marha drága:)


De azért ha mást nem is, az örökbefogadást aláírod mint fontos érvet.

Nálunk amúgy szóba is kellett hogy kerüljön, ráadásul pont abban a felállásban, hogy nekem mint nőnek nem lehet gyermekem, de mi arra jutottunk, hogy ha nem lehet vér szerinti gyerek akkor semmilyen sem lesz.

De ha valaki akar örökbe fogadni, és csak ezért házasodik, máris borul a fene nagy meggyőződés, hogy márpedig nem házasodik. Akkor meg felesleges volt hangoztatni hogy ő aztán nem....

2015. jan. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
Mr King, amiket leírtál, azok mind jogi dolgok. Nem fogom jobban vagy kevésbé szeretni a páromat. Érzelmileg mindenki maga dönti el, hogy mennyit számít a papír.
2015. jan. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!