Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért félnek a férfiak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félnek a férfiak a házasságtól?

Figyelt kérdés
Mostanában több esetet is hallottam, hogy inkább szakít a férfi néhány év után, mert azt érzi, hogy már el kellene köteleződnie/illene, és azt meg nem akar. Egyszerűen nem értem miért féltik a függetlenségüket a férfiak ennyire és miért házasságellenesek? Ha szeretnek egy nőt, akkor miért féltik a szabadságukat? Jobb esetben házasságon kívül sem csalják meg a szeretett nőt fűvel-fával, akkor mi az oka a félelmüknek? Volt olyan férfi ismerősöm, aki azt mondta erre, hogy azért nem akar megnősülni, mert szerinte felesleges, hisz nem a papírtól fogja jobban szeretni a kedvesét. Világos, én sem hiszem, hogy attól lesz jobb, vagy rosszabb, de ha ez a szeretett nő álma, miért nem akarja azt megvalósítani? Nem akkor boldog ha boldoggá teheti azt akit szeret? Egy másik férfi ismerősöm meg azt kérdezte tőlem miért olyan fontos egy nőnek? És én erre azt mondtam, hogy nem hogy örülne neki, hisz ha a szép barátnője hozzá akar menni, az azt jelenti, hogy annyira megbízik benne és annyira boldog vele. De a férfiaknak valahogy annyira nehezen megy megbízni. Ez azért van mert magukból indulnak ki? És magukban sem bíznak? Vagy miért? Bocsi, a sok írásért, csak tényleg annyira meglepődtem, mert mostanában tök sok ismerősöm, néhány boldog év után (mert a férfi hirtelen megfutamodott) mentek szét és ez nekem kezd furcsa lenni. És nem értem, hogy a rossz minta, a rossz példakép, az önbizalom hiánya, vagy a másikba fektetett kevés bizalom, vagy a félelem, hogy nem akar felnőni, vagy ez ilyen új divat vagy mi lehet az oka? :O
2015. jan. 7. 12:17
1 2 3 4 5 6
 11/52 A kérdező kommentje:
Tehát, ha neki is meglenne a saját akarata, akkor épp azért mert olyan mint Te (bocsánat a tegezésért) különválna az utatok? Gondolod ez jobb megoldás, mint hogy valamelyikőtök engedne? :) Egyébként köszönöm a válaszod, abban igazad van, hogy aki megtapasztalta annak talán már másabb erről a véleménye.
2015. jan. 7. 13:00
 12/52 anonim ***** válasza:

Kérdező (#8), tudod, én a saját értékrendemnek megfelelően választottam párt is, az első perctől nyilvánvaló volt, hogy egyikünk sem nagy házasság-fan:) - ugye ez azért nem árt, mert ez a döntés látszatra szól csak az esküvő fél napjáról, valójában sokkal több minden van benne, amit én úgy szoktam megfogalmazni, hogy miután huszonévesen végre megszabadultam attól, hogy a szüleim akarjanak belenyomni a saját "rendpárti-értékelvű-konzervatív" értékrendjükbe, nem vagyok hülye egy olyan párkapcsolatot keresni, amelyik majd az általam utált "rendpárti-értékelvű-konzervatív" értékrendbe akar belenyomni...

Egyébként nem tabutéma ez se nálunk, évente előkerül valami (környezetben esküvő vagy válás, vagy új jogszabályok vagy akármi) kapcsán, és hát szerintem így 18 év után(!) már tényleg teljesen veszélytelen lenne a papírok számának 1-gyel való növelése, ha valamelyikünknek erre lenne igénye, vagy valamiért fontossá válna, most már biztos, hogy ez nem változtatna semelyikünkön, meg a kapcsolaton se semennyit, legfeljebb röhögnénk egy jót, hogy a zasszony a felszalagozott néni által adott állami pecsétes papíron is a zasszony lett... szóval most már bármelyikünk kérné meg a másik kezét, az 99,9%-ig IGEN-t mondana...:)))

2015. jan. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:

2-es szemelyeben Al Bundy-t ismerhettuk meg (uggyanezt a monologot mondja o is:D)

Egyebkent pedig nem minden no zsakmanyolja ki a ferjet, csak rendes not kell elvenni, de hat az nem divik:)

2015. jan. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:

6-os vagyok! Igen, akkor különválna az utunk. Beszélgettünk már erről. Nekünk azért működik így, mert mindketten így akarjuk, talán azért, mert már mindketten igencsak megütöttük a bokánkat és bőven van tapasztalatunk a házasságról.

A szabadság érzetével a lelkünkben sokkal erősebb a kapcsolatunk.

2015. jan. 7. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
89%

kérdező 11:

az, hogy valamelyik fél engedjen ilyen esetben, az nem csak a házassági papírokat érinti.

hiszen a házasság az általában gyerekvállalást is jelent, és szorosabb anyagi közösséget, és ha ezekről gyökeresen eltérő a két fél véleménye, akkor egyáltalán nem jó, ha az egyik "enged", mert boldogtalanok lesznek.

2015. jan. 7. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 A kérdező kommentje:
De az sem garantált, hogy külön boldogabbak lennének... Nem gondolod? :)Az egész élet a döntések sorozata, és én csak azt nem értem hogy ha van 2 út az egyik a szeretett nő és házasság, a másik meg talán jobb esetben valaki más akit majd szeretek, de ezt nem tudom, vagy találok vagy nem, de legalább független leszek, akkor miért kell az elsőhöz nagyobb bátorság, mint a másodikhoz? Mert szerintem mindkettő bizonytalan, és bármelyik sülhet el jól is meg rosszul is.
2015. jan. 7. 13:14
 17/52 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező (#16) azt hagyod ki a kottádból, hogy az első út az egy olyan út, ahogy az illető - ilyenkor - NEM akar élni, a második meg elvezetHET egy olyan élethez, ahogy akar élni... Te mit választanál, egy neked tetsző életmódot, vagy egy neked nem tetszőt????
2015. jan. 7. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 szántóvető ***** válasza:
13%
azért nem érted mert nő vagy.a férfinek nem elég egy nő,folyamatosan kell próbálkoznia meghódítani más nőket.munka,házasság,gyerekek,házimunka,közös programok mellett ez nehezen megy,egyszerűen nem jut rá idő.
2015. jan. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 A kérdező kommentje:
Értelek. Nem tudom mit választanék, mert még nem kellett ilyenen gondolkoznom. Plusz nyilván ez nem csak egy ilyen hasraütésszerű dolog, hanem a körülmények is fontosak lennének. Nem gondolom, hogy mindig küzdeni kell valamiért, akkor is ha nem működik, de én abban sem hiszek, hogy mindig a könnyű utat kellene választani, csak azért mert a másik út kicsit idegen, vagy mert félünk tőle esetleg kicsit nehezebb. Csak annyit látok, hogy boldognak vélt kapcsolatok mennek tönkre csak azért mert házasság. Pedig szerintem nem csak a házasság a rizikós hanem más is. És lehet nem ért velem egyet sok mindenki de szerintem egy kapcsolatnak nem a házasságtól vagy annak hiányától kellene tönkremennie. Mert ez túl banális. Ha nem csak ez hanem másban is rengeteg dologban másképp látnak dolgokat és azt nem képesek tolerálni a másikban az más dolog. Viszont így nekem, hogy minden tökéletes, de hát ő nem akar, vagy mert ő akar házasságot, hát nekem ez túlságosan olyan, hogy ajjajj, pánik van lépjünk le mert ő egyszer az életben nem úgy gondol valamint mint én. Nem tudom. Akkor talán tényleg ezek a férfiak döntöttek jól.
2015. jan. 7. 13:36
 20/52 anonim ***** válasza:
100%

6-os vagyok! Nem, nem garantált, hogy külön boldogabbak lennénk, de az biztos, hogy együtt boldogtalanok, ha csak az egyikünk akarná a házasságot, a másikunk nem, és az egyiknek akarata ellenére engednie kellene.


A lényeg a hasonló látásmódon van.

2015. jan. 7. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!