Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért félnek a férfiak a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért félnek a férfiak a házasságtól?

Figyelt kérdés
Mostanában több esetet is hallottam, hogy inkább szakít a férfi néhány év után, mert azt érzi, hogy már el kellene köteleződnie/illene, és azt meg nem akar. Egyszerűen nem értem miért féltik a függetlenségüket a férfiak ennyire és miért házasságellenesek? Ha szeretnek egy nőt, akkor miért féltik a szabadságukat? Jobb esetben házasságon kívül sem csalják meg a szeretett nőt fűvel-fával, akkor mi az oka a félelmüknek? Volt olyan férfi ismerősöm, aki azt mondta erre, hogy azért nem akar megnősülni, mert szerinte felesleges, hisz nem a papírtól fogja jobban szeretni a kedvesét. Világos, én sem hiszem, hogy attól lesz jobb, vagy rosszabb, de ha ez a szeretett nő álma, miért nem akarja azt megvalósítani? Nem akkor boldog ha boldoggá teheti azt akit szeret? Egy másik férfi ismerősöm meg azt kérdezte tőlem miért olyan fontos egy nőnek? És én erre azt mondtam, hogy nem hogy örülne neki, hisz ha a szép barátnője hozzá akar menni, az azt jelenti, hogy annyira megbízik benne és annyira boldog vele. De a férfiaknak valahogy annyira nehezen megy megbízni. Ez azért van mert magukból indulnak ki? És magukban sem bíznak? Vagy miért? Bocsi, a sok írásért, csak tényleg annyira meglepődtem, mert mostanában tök sok ismerősöm, néhány boldog év után (mert a férfi hirtelen megfutamodott) mentek szét és ez nekem kezd furcsa lenni. És nem értem, hogy a rossz minta, a rossz példakép, az önbizalom hiánya, vagy a másikba fektetett kevés bizalom, vagy a félelem, hogy nem akar felnőni, vagy ez ilyen új divat vagy mi lehet az oka? :O
2015. jan. 7. 12:17
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
100%

És mi a helyzet a nőkkel? Sok nő sem akar házasságot, ez nem férfi-vagy nő kérdés. Lehet, hogy még nem találták meg a megfelelőt, vagy kiskorukban azt a következtetést vonták le, hogy nem szabad magukat elkötelezni. Akinek aggályai vannak (függetlenü attól, hogy férfi, vagy nő), az majd keres magának hasonló beállítódású párt. Bátornak is kell lenni, mikor az ember annyi helyen olvashatja, hogy mivel jár egy válás, és mennyi van belőle, és akkor még a saját, családon belüli példákról nem is beszéltünk, amiket az adott ember láthatott.


Ettől függetlenül szerintem megéri bevállalni a kockázatot, de ez az én véleményem, sokan nem osztják. A férjem nem félt elvenni engem, és a baráti körünkben is sok házaspár van. A későbbi célokat/életvitelt érdemes már a kapcsolat elején tisztázni, és így keresni párt.


Elhiszem, hogy szakít az a férfi, aki úgy érzi, hogy ,,illene" elköteleződnie, illendőségből nem jó belemenni egy házasságba. Inkább szakítson, minthogy hitegesse a nőt, mindenki jobban jár. Szerelemből vegye el, azért, mert el akarja venni, ne azért, mert kötelező.

2015. jan. 7. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 Trafó1 ***** válasza:
61%

A házasságok 52% válással végződik, a nő gyermeket szül, utána viszi a házat kocsit gyerektartás stb a nők (tisztelet a kivételnek) anyagi biztonságot keresnek és nem akarják , hogy egyik napról a másikra kilehessen tenni őket, pedig az kellene, házasság után ellustulnak, megnő a fenekük, nem kell már megfelelni elvárásoknak stb.

Hüleség a házasság, ha együtt akarsz élni valakivel hát tedd, és legyél rajta, hogy boldogak legyetek.

Ne egy papír miatt menj férjhez.

2015. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/52 anonim ***** válasza:
100%

Lány vagyok és én se igazán értem, de szerintem olyasmi lehet, hogy egy barátnővel együtt van és szereti, de tudja hogy ha bármi történne, akkor lehet szakítani. Házasságban nem ilyen egyszerű. Szóval van menekülési lehetőség.

Bár én sem értem, hogy ha olyannal van akit szeret, akkor miért a menekülésre gondolnak..

De persze ez nem is biztos, hogy igaz, hisz nem vagyok férfi :)

2015. jan. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
100%

"házasság után ellustulnak, megnő a fenekük, nem kell már megfelelni elvárásoknak stb. "

Ja, mert a pasik nem növesztenek sörhasat :DD

Ez nem nemfüggő, hogy mennyire ereszti el magát, hanem egyénfüggő. Meg van aki házasság nélkül is ilyen lesz, hisz ugyanúgy pl 10 éve együtt vannak, akkor is el lehet igénytelenedni..

2015. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 A kérdező kommentje:
Hát ezek között az esetek között volt olyan, aki állítólag nagyon szerette a barátnőjét és 5 év után mégis elhagyta, mert ő nem akar megnősülni. A lány meg nem mondta soha neki hogy meg akar, de azért amikor már a 20. lagziba voltak hivatalosak, valahogy úgyis látta a lányon mindenki, hogy annyira szeretné ő is megmutatni a világnak, és odasétálni az oltárhoz, és a szeretett férfi csak őt nézze stb. És a nagy szerelem ellenére, egyszerűbb volt elmenekülni. És nem látom ebben mi a logika. Lehet, hogy a házasságok 52%-a válással végződik, de ennyi erővel soha ne menjen bele senki egy kapcsolatba se, mert a kapcsolatok sokkal több %-a végződik szakítással. Akkor meg minek? Ez azért elég furcsa hozzáállás... Vagy ne vegyél soha semmit a házadba, mert nagy valószínűséggel úgyis el fog romlani. Vagy ne egyél cukrot, mert úgyis cukorbeteg leszel tőle. Azért a házasságon kívül más dolgok is vannak amiktől lehetne félni, akkor miért olyan veszélyes megkérni egy lány kezét? Szerintem az a lány ugyanúgy ha nem jobban szeretné azt a férfit utána. Az meg hogy mennyi ideig tart mindkét félen múlik, de emiatt szakítani... Ezt nem értem meg.
2015. jan. 7. 12:40
 6/52 anonim ***** válasza:
27%

Én nő vagyok és sok év után váltam el. Soha többé nem megyek férjhez, ez tuti. Van párom, jól megvagyunk együtt, de a szabadságom, a függetlenségem nem adnám fel még egyszer.

Ha már úgy érezzük, hogy nincs itt a szerelem, szeretet, akkor elköszönünk egymástól és éljük tovább az életünket. Házasságban ez sokkal nehezebb.

2015. jan. 7. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/52 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, azon gondolkodtál-e már, hogy miért akarod félelemként szemlélni azt, hogy valaki nem egy adott módon, eszmények és értékrend szerint akarja élni az életét? Ez az "elköteleződéstől való félelem" valami megrögzött HIT lehet a házasság-pártiaknál, amit az a tény sem ingat meg, hogy nincs különbség a legalább 1 közös gyereket nevelő házastársi és élettársi kapcsolatok hosszában - arról van összevethető statisztika - sőt az utóbbi a tartósabb pár hónappal (az átlag 13 év körül van), tehát a napnál világosabb, hogy egyik sem jelent nagyobb elköteleződést mint a másik. (nem a hívők egyházi házasságáról beszélek, az teljesen másik tészta). Mi pl. a 18. éve vagyunk "nemházasok"... mert nekünk ez pont így jó, így felel meg, és ennyi. (nem, nem kapok pánikrohamot, ha meglátok egy esküvőt:))))) És igen, én örülök neki, hogy 2013-ban (2014-ről még nincs statisztika) a magyar gyerekek 47%-a (magyarán a fele) házasságon kívül született, a másik fele (53%) meg házasságban, mert ez azt bizonyítja, hogy ebben a témában mindenki tényleg úgy élhet végre, ahogy ő maga akar, előítéletek és elvárások nélkül.
2015. jan. 7. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/52 A kérdező kommentje:
Örülök, ha neked ez így jó. Annak méginkább, hogy sok ilyen van. A kérdésem arra vonatkozott, hogy Te például elhagynád-e a párod amiatt mert ő most már mégis szeretne házasságot. Tehát megfutamodnál-e, vagy szeretnéd hogy boldog legyen, és TE szeretnéd továbbra is boldoggá tenni őt, és így megtennéd a kedvéért vagy nem? Ha a válaszod nem, akkor én a helyedben nem csak azon gondolkoznék el, hogy fúú milyen jól megvagyunk most, hanem azon is, hogy mennyire szereted őt. És nem bántásból mondom, csak kíváncsi vagyok, hogy elvárnád-e a másiktól, hogy lemondjon valamiről amit szeretne, vagy te mondanál-e le róla szívesen. Amit pedig írtam, nem kapott pánikrohamot, csak látszott rajta, hogy vágyik rá, és soha nem mondta a párjának hogy vegye el. Ő viszont úgy döntött nem akarja hogy a lány lemondjon miatta arról hogy egyszer feleség legyen, szép családja legyen, ő viszont szintén nem mond le arról hogy független maradjon. Csakhogy jó-e így, mikor állítólag mindketten szerették egymást.
2015. jan. 7. 12:50
 9/52 anonim ***** válasza:
100%

valahol megértem, ha egy férfi mindig vár a jobbra, úgymond, hiszen sok hal van a tóban. ezek a férfiak akkor házasodnak, ha már negyvenen felül vannak, és egy akármilyen huszon- esetleg harminc valahány éves nő "jó fogásnak" számít, ha végre ráébrednek, hogy eljárt felettük az idő, és nagy nehezen megkapnak egy fiatalabb, szülőképes nőt abban az életkorban.


hm nekem udvarolt valaki, teljesen odavolt értem, minden rendben volt, de mikor kiderült a számára, hogy én a jövőben majdan gyereket tervezek (és korom alapján ez nem lehetett olyan nagyon távoli jövő), azonnal szakított, pedig tényleg nagyon odavolt értem, ez napnál is világosabb volt.

ez valami óriási félelem egyeseknél, ami minden jobb érzést felülír.

2015. jan. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:

6-os vagyok! Kérdező, az én esetem teljesen más. Én már voltam házasságban, a gyerekeim abban születtek, teljesen természetes volt mindkettőnknek a házasság. Viszont abban az időben korántsem volt ennyi válás. A válás pedig nagy trauma mindenkinek mind anyagilag, mind pszichésen.


A kérdésedre a válaszom: nem tenném meg senki kedvéért, hogy házasságra lépjek, függetlenül attól, mennyire szeretem. Ha ő ezt elvárná, és én mégis megtenném, akkor meggyőződésem, hogy csorbulna, vagy előbb-utóbb tönkremenne a kapcsolatunk, mert nekem létfontosságú a szabadság, illetve az, hogy önmagam döntsek a saját szabadságomról.

2015. jan. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!